Kviečia seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“
ĮvairenybėsKviečia seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“
2015 balandžio 23, Ketvirtadienis 10:35

Kviečia seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“

Kviečia seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“

Balandžio 28 dieną 13 valandą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Lietuvos aklųjų bibliotekos organizuojamas pažintinis seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk". Šio renginio dalyviams bus pristatytos unikaliõs bibliotekos paslaugos, suteikiama galimybė patiems išmėginti, kaip galima mokytis, dirbti ir kurti pasitelkiant ne visiems įprastą regos juslę, o klausą, uoslę ir lytėjimą. Taip pat uteniškiai kviečiami tapti Lietuvos aklųjų bibliotekos ambasadoriais Utenoje.

Renginio dalyviai bus kviečiami kartu leistis į garsų, lytėjimo ir kvapų kelionę. Susirinkusieji praktiškai įsitikins, koks turtingas juslių pasaulis, ir supras, kad aplinką galima pažinti ne vien akimis. Kas yra svarbiau – kaip obuolys atrodo ar kaip jis kvepia?.. Kas vaikui yra įdomiau – skaityti sakinį „Gyveno kartą drakonas..." ar apčiuopti... drakoną knygelėje? Kaip supažindinti nematantį žmogų su architektūros šedevrais, jų proporcijomis, formų įvairove? Kaip žiūrėti kultinę komediją „Ponas Bynas", jeigu žiūrovas nemato? Kaip „prakalbinti" iliustracijas, nuotraukas? Kaip skaityti knygas?
Tiems, kurie negali naudotis regintiesiems pritaikyta informacija, pažinti pasaulį padeda Lietuvos aklųjų biblioteka. Renginyje bus pravertos durys į daugeliui nematomą bibliotekos veiklos sritį ir papasakota, kaip kuriami garsiniai leidiniai ir knygos Brailio raštu. Taip pat bus pristatomos skaitmeninės DAISY formato knygos, leidžiančios patogiai rasti reikalingą informaciją leidinyje; virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, suteikiančią galimybę bet kada gauti pageidaujamą leidinį neišeinant iš namų.
Renginį organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka.

Vida GARUNKŠTYTĖ, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kaip svajones paversti realybe?

  Ar tau pasitaiko, kad aplankius beprotiškai minčiai, atklydusiai svajonei, nurašai ją į neįgyvendinamus projektus? Norėčiau, kaip būtų faina, bet, ai, nesąmonė, vis tiek taip nebus... Kitiems galbūt geriau sekasi, jie talentingesni, kitaip auklėti ir pan. Todėl jiems viskas paprasčiau, sėkmė pati tiesiog ateina į rankas nieko nedarant...

 • Utenoje vyks nemokamas seminaras „Su konkurencija po Lietuvą“

  Utenoje vyks turo „Su konkurencija po Lietuvą“ renginys. Siekdama plėtoti glaudų dialogą su viešojo administravimo subjektais ir verslu, LR Konkurencijos taryba pristato nemokamų seminarų apie konkurenciją ciklą „Su konkurencija po Lietuvą". Seminarų metu Konkurencijos tarybos ekspertai dalinsis savo žiniomis apie konkurencijos naudą vartotojui bei valstybei, patars, ką gali nuveikti verslas ir viešojo administravimo subjektai, kad konkurencijos ribojimų būtų mažiau, o jos teikiamą naudą pajustų kiekvienas šalies gyventojas.

 • Varšuvoje vykusiame seminare dalyvavo ir Dauniškio gimnazijos mokytoja

  Spalio 8-11 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijos mokytoja Asta Adiklienė kartu su kolegėmis Virginija Guigaite iš Panevėžio, Romualda Sočikiene iš Vilniaus ir Vitalija Jančiauskiene iš Tauragės vyko į tarptautinį profesinės raidos seminarą „Mokslas, aplinka ir verslumas eTwinning projektuose" Varšuvoje, Lenkijoje.

 • Seminare aptarti gaisrų priežasčių tyrimo klausimai

  Rugpjūčio 25–26 dienomis Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai rengė seminarą, kuriame buvo aptarti gaisrų priežasčių tyrimo ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų, dirbančių statybų srityje, gebėjimų tobulinimo klausimai. Dalyvauti seminare buvo pakviesti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos APGV priešgaisrinės priežiūros pareigūnai.

 • Utenoje vykusiame seminare buvo skaitomi pranešimai apie užkrečiamąsias ligas

  Birželio 9 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkę visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai, socialiniai pedagogai, slaugos specialistai, socialiniai darbuotojai visą dieną klausėsi pranešimų – vyko seminaras „Sezoninės infekcijos: gripas, erkių platinamos ligos ir kitos užkrečiamųjų ligų aktualijos".

 • Seminaras pakvietė būsimus savanorius

  Gruodžio 18 dieną Utenoje vyko seminaras–susitikimas su socialinių paslaugų įstaigų atstovais ir potencialiais savanoriais.
  Šis seminaras yra baigiamoji Utenos rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Savanorystės ugdymas" veikla. Projekto tikslas – didinti ir plėtoti jaunimo kompetenciją, rengiant jaunimą aktyviam ir prasmingam dalyvavimui Utenos bendruomenės gyvenime.

 • Utenoje rengiamas seminaras „Alternatyvūs šildymo ir karšto vandens ruošimo būdai“

  Kviečiame Jus atvykti į nemokamą seminarą „Alternatyvūs šildymo ir karšto vandens ruošimo būdai".
  Seminaro metu Jums pateiksime medžiagą, kurią išklausę ne tik įgysite žinių apie alternatyvius šildymo bei karšto vandens ruošimo būdus: kaip pasirinkti saulės kolektorių, kaip apskaičiuoti jo naudingo veikimo koeficientą, kaip veikia šilumos siurblys, bet ir galėsite praktiškai panaudoti žinias, padėsiančias numatyti bei įvertinti šildymo kaštus, pasirinkti šildymo įrangą, labiausiai tenkinančią Jūsų poreikius bei galimybes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3825
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:50298
Šį mėnesį apsilankė:83015
Viso (nuo 2015-02-16):14107007
Šiuo metu naršo:
119
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!