Svečių iš Daugpilio viešnagė Utenoje
ĮvairenybėsSvečių iš Daugpilio viešnagė Utenoje
2015 vasario 05, Ketvirtadienis 09:45

Svečių iš Daugpilio viešnagė Utenoje

Svečių iš Daugpilio viešnagė Utenoje

Nuo praėjusių metų Utenos Adolfo Šapokos gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su Latvijos Daugpilio miesto 10-ąja vidurine mokykla – tęsiant bendradarbiavimo tradicijas šių metų sausio 30 dieną minėtoje gimnazijoje lankėsi Daugpilio miesto 35 mokyklų vadovų delegacija. Svečius domino ugdymo proceso organizavimo aspektai Adolfo Šapokos gimnazijoje, jie domėjosi gimnazijos bendruomenės įvardintomis veiklos stipriosiomis pusėmis: aukštais mokinių mokslo, menų ir sporto pasiekimais, aktyvia mokinių savivalda, mokinių savarankiškos veiklos organizavimu, saugios ir jaukios mokymosi aplinkos kūrimu, informacinių komunikacinių technologijų panaudojimu ugdymo procese, kryptingu gimnazijos erdvių pritaikymu edukacinei veiklai, neformoliojo švietimo, papildančio įprastas pamokas, organizavimu, gimnazijos tradicijų puoselėjimu ir kt.

Gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas latvių delegaciją supažindino su Lietuvos švietimo sistemos struktūra, mokinių pasiekimų vertinimo sistema šalyje, valstybinių brandos egzaminų vertinimo sistema, su valstybinės švietimo strategijos 2013-2022 m. pagrindinėmis kryptimis. Vėliau Daugpilio mokyklų vadovai išklausė pranešimą „Kokybiškas švietimas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, tradicijos". Svečiai taip pat apžiūrėjo bei susipažino su gimnazijos mokymosi aplinka, materialine baze, aplankė Adolfo Šapokos atminimo kambarį, lankėsi pamokose. Latvius labai sudomino nuo šių mokslo metų gimnazijoje įrengtas biotechnologijų kabinetas ir jame vedamos pamokos. Po apžvalginės ekskursijos po gimnaziją vyko diskusijos, kuriose direktorius, pavaduotojos ugdymui Alvyda Ambraškienė ir Nijolė Šulgienė atsakė į gausius Latvijos delegacijos narių klausimus.
Vizito Utenoje metu Daugpilio miesto vadovų delegacijai buvo sudarytos galimybės aplankyti ir Utenos vaikų lopšelį-darželį „Želmenėlis" bei Utenos Dailės mokyklą.
"Tikimės, kad šis Latvijos Daugpilio miesto vadovų vizitas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje bus abipusiai naudingas ir padės stiprinti ryšius su Daugpilio miesto mokyklomis, mokytojams semtis gerosios patirties, diegti naujoves ir organizuoti dar patrauklesnes ir tinkamesnes mokymosi sąlygas mūsų mokiniams", – sakė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas.

„Utenos dienos" inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 0-P1160015.JPG
 • Click to enlarge image IMG_1092.JPG
 • Click to enlarge image P1300006.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje vieši garbūs svečiai iš Čekijos

  Šiek tiek daugiau nei 20 metų glaudžią draugystę su Trebon miestu (Čekija) puoselėjanti Utena šiomis dienomis sulaukė garbių svečių: su oficialiu vizitu atvyko Trebon miesto merė Terezie Jenisová su delegacija. Utenos rajono savivaldybės administracijoje su rajono vadovais šiltai sutiktiems svečiams buvo suteikta galimybė ne tik pasižvalgyti po Uteną, bet ir suorganizuota pažintinė kelionė į sostinę.

 • Utenoje viešėjo būrys svečių

  Paskutinę vasario dieną Utenos rajono savivaldybėje viešėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos, švietimo ir jaunimo politikos puoselėtojai, kurie domėjosi aukštai įvertinta Utenos rajono savivaldybės darbo su jaunimu patirtimi, galimybėmis bendradarbiauti, jaunimo organizacijų struktūra ir organizacijų bendradarbiavimu.

 • Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje – garbūs svečiai

  Vasario 8 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, mininčioje 111-ąsias Lietuvos istoriko Adolfo Šapokos gimimo metines, prasidėjo šiai svarbiai datai skirtų renginių ciklas. Šioje ugdymo įstaigoje apsilankęs garsaus kraštiečio sūnėnas Algirdas Šapoka gimnazistams pasidalijo prisiminimais apie uteniškį istoriką, o maisto istorikas prof. Rimvydas Laužikas leido pasinerti į senovę ir sužinoti, ką prieš kelis šimtmečius Lietuvos didikai valgė ir kuo vaišino svečius.

 • Šaknų mūsų krašte turintis kardinolas A. J. Bačkis lankėsi Utenoje

  Gruodžio 19 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje viena pamoka buvo ypatinga, mat ją vedė maždaug po dešimtmečio šią ugdymo įstaigą aplankęs garbingas svečias kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Pristatęs šiais metais išleistą savo knygą „Taip, laimingas", Jo Eminencija bandė ieškoti atsakymo į klausimą, kas gi yra toji laimė.

 • Utenoje lankysis Gruzijos delegacija

  Šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje bei kitose su jaunimo politikos įgyvendinimu susijusiose institucijose lankosi Gruzijos sporto ir jaunimo reikalų ministro pavaduotojo Revaz Javelidze vadovaujama delegacija. Pagrindinis vizito tikslas – pasisemti gerųjų jaunimo politikos kūrimo ir vykdymo pavyzdžių.

 • Pagerbti gimnazistai, kuriems knyga – didžiausia vertybė

  Gegužės 18 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko mokinių pagerbimo– padėkos šventė „Skaitau, rašau vadinasi ESU", kurios metu gimnazistai buvo apdovanoti už įvairius pasiekimus. Ta proga renginio dalyviai ir svečiai klausėsi gyvai atliekamos muzikos, dainų, poezijos posmų, stebėjo 1b klasės vaidinimą, sukurtą pagal knygą „Eksperimentas gyventi".

 • Muzikinių apdovanojimų fiestoje – jaunatviškas šėlsmas

  Daug smagių akimirkų, muzikos garsų ir jaunatviško triukšmo – tokiais žodžiais galima apibūdinti ketvirtadienio popietę Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vykusį tradiciniu tapusį renginį „Šapokos gimnazijos muzikiniai apdovanojimai".

 • Muzikiniuose apdovanojimuose – praeities atspindžiai

  Balandžio 21 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyks kasmetis renginys „Šapokos gimnazijos muzikiniai apdovanojimai".
  Šio Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos tradicija tapusio ir visų mokinių laukiamo renginio metu gimnazistų klasės atliks savo paruoštus muzikinius kūrinius, kurių pasiklausyti kasmet susirenka gausi publika. Tai puiki proga atverti duris į platų muzikos pasaulį.
  Šiųmečio renginio metu gimnazistai savo atliekamais kūriniais atspindės kiekvieną dešimtmetį nuo 1930 metų.

 • Sudeikiuose viešėjo svečiai

  Sudeikių mokykloje-daugiafunkciame centre viešėjo Švietimo mainų paramos fondo, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų delegacija.

 • Adolfo Šapokos gimnazijoje – dviguba šventė

  Vasario 10 dieną sausakimšoje Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje vyko šventinė pamoka, skirta mūsų kraštiečio, pirmosios Lietuvos istorijos knygos autoriaus Adolfo Šapokos 110-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12538
Vakar apsilankė:17234
Šią savaitę apsilankė:60613
Šį mėnesį apsilankė:29773
Viso (nuo 2015-02-16):13103938
Šiuo metu naršo:
146
2020-04-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!