Sartuose naujovė – prabangus starto automobilis
ĮvairenybėsSartuose naujovė – prabangus starto automobilis
2015 vasario 05, Ketvirtadienis 09:05

Sartuose naujovė – prabangus starto automobilis

Sartuose naujovė – prabangus starto automobilis
 • Vytautas RIRIKAS
 • 9 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusiais metais Utenos hipodrome pasirodė bendrovės „Kasandros grupė" įsigytas naujas ristūnų starto automobilis, kuris vasario 7-ą pirmą kartą bus panaudotas ir Dusetose.

Ant automobilio „Dodge RAM 1500" Suomijoje buvo pagamintas ir sumontuotas starto mechanizmas. Pasak Utenos hipodromo direktoriaus Tomo Cicėno, teko paplušėti ieškant tokio automobilio. Jis buvo nupirktas Latvijoje. Automobilio rida – 163 tūkst. kilometrų. Direktorius tvirtino, jog startui reikalingas galingas visureigis su varomais visais keturiais ratais ir benzininiu varikliu.
2007 metų gamybos amerikietiškas „Dodge RAM 1500" kaip tiks toks ir yra: variklis 257 kW, apie 300 arklio jėgų galios, todėl greitį išvysto labai greitai, benzino 100 km reikia apie 24 litrus. Prieš kurį laiką buvo sumontuotos naujos dygliuotos padangos. Kaip aiškino direktorius, toks automobilis reikalingas tam, kad starte žirgai išvysto apie 50 km/val. greitį, todėl reikia spėti nuo jų pabėgti ir laiku pasitraukti. Taip pat svarbus ir įvaizdis, juk Utenos hipodromas naujas, todėl ir starto automobilis turi būti prestižinis. Jis Baltijos šalyse šiuo metu – vienintelis.
Ant visureigio sumontuotų išskleidžiamų 16 metrų sparnų plotis leidžia pirmoje linijoje rikiuoti net aštuonis žirgus, kurių kiekvienam tenka apie dviejų metrų pločio starto takelis. Iki šiol tokia prabanga galėjo naudotis tik šešių žirgų vadeliotojai.
Starto teisėjams yra įrengtos dvi vietos automobilio gale, iš kurių jie gali patogiai stebėti starto eigą ir užtikrinti taisyklių laikymąsi.
Ant automobilio priekio sumontuoti papildomi veidrodžiai, kurie leidžia vairuotojui stebėti visus starto linijoje išsirikiavusius žirgus.
Šis automobilis kol kas buvo naudojamas ristūnų startui Utenos hipodrome, kuriame kas antrą šeštadienį vyksta varžybos. Juo važinėja ir startą vykdo garsus Utenos ir Dusetų krašto vadeliotojas – arklidžių treneris Vytautas Dapkus.
Kaip aiškino hipodromo ūkvedys Arūnas Baržiūnas, kuriam, sumontavus starto mechanizmą, teko šį automobilį plukdyti keltu iš Suomijos, po to atvažiuoti iki Utenos. Kaip tvirtino hipodromo vadovai, tai didelė ir pažangi naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiemet Sartų žirgų lenktynės neįvyks

  Sartų ristūnų žirgų respublikinių lenktynių likimą nulėmė klimato kaita – šiemet jos neįvyks, nes dėl šiltų orų neįmanoma suformuoti varžyboms reikalingo ledo tako ir užtikrinti kitų sąlygų renginiui organizuoti.

 • Orai koreguoja ir žirgų lenktynes

  Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.

 • E. Gudonis ir toliau skina pergales

  Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos mugė „Sartai 2019“, kurią organizavo Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Kad kelias į „Sartų 2019“ šventę būtų saugus

  Jau šį šeštadienį, vasario 2-ą, 500 metų sukaktį mininčiose Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė „Sartai 2019“. Kad šį nedidelį Aukštaitijos miestelį vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas.

 • Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas

  Vasario 2-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2019“, kurias, laikydamasi ilgamečių tradicijų, organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Pirmąjį vasario savaitgalį visi keliai ves į Sartus

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2019“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį, vasario 2-ą.

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Keičiasi ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ data

  Ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinis komitetas nusprendė, jog tradicinės žirgų lenktynės Dusetose ir neatsiejama jų dalimi tapusi, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojanti mugė vyks ne šį savaitgalį, kaip buvo skelbta, o savaite vėliau, kitą šeštadienį, vasario 10-ą.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1320
Vakar apsilankė:15582
Šią savaitę apsilankė:41546
Šį mėnesį apsilankė:109756
Viso (nuo 2015-02-16):13183921
Šiuo metu naršo:
100
2020-04-09
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!