Jubiliejinis Kalėdų karavanas iškilmingai sutiktas prie kalėdinės eglės
ĮvairenybėsJubiliejinis Kalėdų karavanas iškilmingai sutiktas prie kalėdinės eglės
2014 gruodžio 19, Penktadienis 18:05

Jubiliejinis Kalėdų karavanas iškilmingai sutiktas prie kalėdinės eglės

Jubiliejinis Kalėdų karavanas iškilmingai sutiktas prie kalėdinės eglės
 • 8 foto

Utenos rajono ugdymo įstaigų mokiniai Utenoje, prie puošnios kalėdinės eglės, pasitiko per Lietuvą keliaujantį jubiliejinį, 15-ąjį, Kalėdų karavaną. Nors šiemet į kelionę per šalies miestus karavanas išsiruošė su nauju partneriu – Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK), vieno seniausių Lietuvos labdaros projektų misija liko ta pati – padėti mažesnių miestų ir miestelių mokykloms sukurti geresnes sąlygas sportuoti vaikams.

Vienas iš ilgiausiai labdaros tradicijas puoselėjančių projektų Lietuvoje – Kalėdų karavanas – 14 metų kartu su Almos Adamkienės labdaros fondu kvietė žmones padėti kaimo mokyklose kurti geresnes sąlygas vaikams sportuoti. „Jaučiame pareigą tęsti šią kilnią misiją, todėl su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir olimpiniais sportininkais dovanojame sporto inventoriaus sunkiau besiverčiančioms mokykloms, taip pat skatiname visus žmones kuo daugiau judėti ne tik vasarą, bet ir žiemą", – sakė bendrovės „Coca–Cola HBC" Baltijos regiono pardavimo vadovas Valdas Pakštys.

Prie sveikos ir aktyvios jaunosios kartos ugdymo prisidedantis šventinis karavanas geros valios žmonių, verslo partnerių, savivaldybių ir institucijų paaukotą sporto inventorių LTOK prieš šventes išdalino 43 aktyvioms Lietuvos mokykloms, kurios entuziastingai organizavo vaikų fizinio aktyvumo veiklas, tačiau tam trūko elementaraus sporto inventoriaus. Atsiimti dovanų – sportinės aprangos, kuprinių, kamuolių bei kitų sporto reikmenų – atskubėjo mokiniai kartu su savo mokytojais iš Adolfo Šapokos gimnazijos, Daugailių pagrindinės mokyklos, Krašuonos progimnazijos ir „Žiburio" pradinės mokyklos.

Gruodžio 16 d. Vilniuje prasidėjęs jubiliejinis Kalėdų karavanas aplankė 9 Lietuvos miestus, jų aikštėse prie Kalėdų eglutės vaikai turėjo unikalią galimybę susitikti ir pabendrauti su Lietuvos sportininkais, o uteniškiai turėjo puikią progą ne tik pamatyti, bet ir užduoti klausimų irkluotojui Sauliui Rittr bei iš jo rankų perimti mokykloms skirtas dovanas.

Kalėdinio karavano sutiktuvių proga buvo surengta ir muzikinė šventė miestiečiams su dainininkės Neringos Čereškevičienės „Tele bim-bam" grupe ir visiems puikiai žinomomis jos dainomis bei barzdą užsiauginusiu Kalėdų Seneliu Sigučiu Jačėnu. Sunkvežimiuose veikė Kalėdų Senelio kambarys ir nykštukų dirbtuvėlėmis.

Įdomu tai, kad per 14 veiklos metų karavanas aplankė daugiau nei 60 Lietuvos miestų, miestelių, mažų gyvenviečių, o geros valios žmonių dėka surinkta 60 000 eurų parama buvo skirta 8 mokyklų stadionų ir sporto salių renovacijai.
Kasmet Kalėdų karavanas sulaukia didelio visuomenės ir valstybės institucijų, savivaldybių palaikymo.

„Utenos dienos" inf., L. Narčienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos teritorijos sulaukė išskirtinio „Išmaniojo miesto“ dėmesio

  Utenos rajono savivaldybė kartu su Mažeikių, Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Šilutės, Jonavos rajonų savivaldybėmis ir Aplinkos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Kultūros ministerijomis šiais metais dalyvavo nacionaliniame projekte „Išmanusis miestas VI“.

 • Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

  Paaiškėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2020“ nugalėtojai. Tarp jų – ir uteniškė.

 • Gimtadienį švenčianti Utena nežada konkuruoti su rojumi

  Utena švenčia 758-ąjį gimtadienį – vieną įspūdin­giausių, nuotaikingiausių ir įsimintiniausių švenčių, sukviečiančių draugėn ne tik uteniškius, bet ir aplin­kinių miestų gyventojus bei po Lietuvą išsibarsčiu­sius kraštiečius. Kokia ji šiemet bus, kokiomis nuo­taikomis ją pasitinkame, klausėme Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino.

 • Paaiškėjo, kas laukia uteniškiams nerimą keliančios sankryžos

  Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžą uteniškiai pastaruoju metu vadina viena pavojingiausių. Miestelėnai viešojoje erdvėje piktinasi, kad prieš atidarant šalia kelio Kupiškis–Utena išdygusį didžiulį prekybos centrą „Norfa“ nebuvo pasirūpinta eismo dalyvių saugumu – neatlikta sankryžos rekonstrukcija. Portalui udiena.lt informavus apie pirmą rugpjūčio mėnesio penktadienį čia įvykusį eismo įvykį feisbuke pasipylė komentarai. Vieni gyventojai svarstė, kiek dar nelaimių turi nutikti, kad čia atsirastų žiedas, antri rašė, jog „ten reikėtų šviesoforo“, trečių nuomone, „visos sankryžos pavojingos, kai nežinai taisyklių ar nori būti gudresnis už kitus“. „Utenos diena“ išsiaiškino, kokios permainos laukia bene labiausiai uteniškių kritikuojamos sankryžos.

 • Eismo įvykis – be skaudžių pasekmių

  Penktadienio rytą, apie 7.30 val., Ladygos gatvėje, sankryžoje ties 31-u numeriu pažymėtu namu, įvyko techninis eismo įvykis, kurio metu žmonės nenukentėjo.

 • Eismą judriausioje miesto gatvėje sutrikdė avarija

  Ketvirtadienį, apie 11 val., J. Basanavičiaus gatvėje, ties įvažiavimu į bendroves „Utenos trikotažas“ ir „Utenos krosnys“, susidūrė du automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos medikai į Utenos ligoninę išvežė vieno iš jų vairuotoją.

 • Utenoje vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“

  Birželio 8–9 dienomis Utenos gruntiniame teniso aikštyne (K. Donelaičio g. 19A, Utena) vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Po langais įrengiami konteineriai įaudrino gyventojus

  Tikriausiai ne vienas uteniškis jau pastebėjo daugiabučių namų kvartaluose įrengiamus pusiau požeminius konteinerius, kurie pakeis senuosius, statomus ant žemės. Trečiadienį prasidėjo tokių konteinerių įrengimo darbai Aukštakalnyje, tarp Taikos gatvės 12-o ir 16-o namų. „Utenos dienos" redakciją iškart užplūdo pasipiktinusių aplinkinių namų gyventojų, besiskundžiančių, kad šie darbai atliekami be jų sutikimo, skambučiai. Be to, anot jų, iškertami sveiki medžiai, mažinama automobilių stovėjimo aikštelė, o kur dar gresiantys šiukšlių kaupai šalia konteinerių bei nemalonus kvapas...

 • Avaringoje sankryžoje – automobilių susidūrimas

  Penktadienį per pietus mieste įvyko eismo įvykis – iš Maironio gatvės į Kauno gatvę sukusio „Opel Astra“ automobilio vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu (Kauno gatve) važiavusio „Volkswagen Bora“, kurio, kaip pats sakė, nepastebėjo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:939
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:13117
Šį mėnesį apsilankė:101528
Viso (nuo 2015-02-16):14125520
Šiuo metu naršo:
86
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!