Mūsų vartotojams siūlomi kokybiški duonos ir pyrago gaminiai
ĮvairenybėsMūsų vartotojams siūlomi kokybiški duonos ir pyrago gaminiai
2014 spalio 06, Pirmadienis 17:35

Mūsų vartotojams siūlomi kokybiški duonos ir pyrago gaminiai

Mūsų vartotojams siūlomi kokybiški duonos ir pyrago gaminiai

Per devynis šių metų mėnesius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai daugiau nei 60-yje prekybos įmonių atliko duonos ir pyrago gaminių patikrinimus. Buvo vertinama gaminių kokybė, ar kepinių sudėtis atitinka ženklinimo informaciją, taip pat vertintos prekybos sąlygos, gaminių kokybė, atrinkti mėginiai laboratoriniams tyrimams dėl maisto priedų.

„Tikrinimų rezultatai parodė, kad gamintojai rinkai tiekia kokybiškus gaminius, nes visi ištirti mėginiai buvo neigiami. Nepriklausomai nuo to, kad kokybė atitiko reikalavimus, patikrinimų metu buvo nustatyta prekybos pažeidimų. Reikėtų pažymėti, kad prekybos įmonės stengiasi gerinti duonos ir pyrago gaminių pardavimo sąlygas, bet pasitaikė atvejų, kai buvo nustatyta ne tik mažareikšmių (neturinčių įtakos maisto saugai), bet ir grubių pažeidimų, kurie sudarė nedidelę dalį visų nustatytų trūkumų", – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Iš grubių dažniausiai fiksuoti šie pažeidimai – buvo prekiauta neženklintais duonos ir pyrago gaminiais, su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, gaminiai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis. Pavyzdžiui, kai kuriose parduotuvėse duona, batonai ar pyragai buvo laikomi užšaldyti šaldikliuose ar šaldytuvuose, su pažeistomis pakuotėmis ar visai nesupakuoti. Užfiksuota ir higienos pažeidimų – buvo naudojamas nešvarus ar susidėvėjęs inventorius, trūko rankų sausinimo, dezinfekavimo priemonių, darbuotojai nedėvėjo specialių darbo drabužių, ne visi darbuotojai dirbo pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos mokymų kursus. Iš mažareikšmių pažeidimų dažniausiai pasitaikė ženklinimo neatitikimų, etiketėse ne eilės tvarka buvo išvardinti sudedamųjų dalių kiekiai ar pateikta klaidinanti informacija (pvz., nurodyta „bandelės su varške", kai jų gamyboje varškė naudota tik įdarui, todėl turėjo būti įvardinta ,,bandelės su varškės įdaru").

Šiais metais dėl nekokybiškų duonos, pyrago ir konditerijos gaminių buvo gauti 108 vartotojų skundai, iš kurių 39 pasitvirtino. 26 atvejais žmonės skundėsi dėl šių gaminių kokybės (supelijusių duonos ir pyrago gaminių, duonoje rastų svetimkūnių, pasibaigusių tinkamumo vartoti terminų ir kt.), kitais atvejais – dėl neteisingo ženklinimo.

,,Vartotojams primename, kad, renkantis duonos gaminius, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar jie nedeformuoti, nepažeistos pakuotės. Reikėtų atidžiai perskaityti ženklinimo etiketėse pateiktą informaciją. Duonos gaminius rekomenduotina pirkti supakuotus, nes taip jie apsaugomi nuo galimos mikrobinės taršos. Be to, ant pakuočių nurodyta vartotojui labai svarbi informacija – tinkamumo vartoti terminai. Patartina geriau pirkti neraikytą duoną, kad būtų galima suvartoti per dvi–tris dienas", – patarė V. Jarošienė.

VMVT inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Duonos pasiilgusius žmones šildo maltiečių sriuba ir dėmesys

  Jau daugiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvoje veikia Maltos ordino pagalbos tarnyba, kurios pagrindinis tikslas yra padėti labiausiai pažeidžiamiems (senyvo amžiaus, vienišiems, skurstantiems, ligotiems) gyventojams. „Maltiečių sriuba“ – bene geriausiai visuomenei žinoma paramos akcija, kurios metu visi norintieji vaišindamiesi ir aukodami turi galimybę padovanoti dubenį šiltos sriubos jos negalintiems ar neturintiems iš ko išsivirti. Šiame „Utenos dienos“ numeryje – pažintis su prieš beveik dvejus metus veiklą pradėjusia Utenos maltiečių grupe bei jos globojamais žmonėmis, kurie neretai labiau nei maisto laukia bendravimo su savanoriais.

 • Keps „Taikos duoną“

  Berlyne (Vokietija) vyksta paroda „Žalioji savaitė". Lietuvos stende apsilankęs „Peace Bread" („Taikos duona") asociacijos pirmininkas Adalberk Kienle su Lietuvos žemės ūkio ministru Broniumi Markausku sutarė, kad 2019 metais „Taikos duona" bus kepama Lietuvoje.

 • Vasario 5-a – Šv. Agotos diena

  Nuo seno lietuviai tikėjo, kad šv. Agotos dieną pašventinta duona saugo nuo gaisrų, žaibų ar ligų. Šv. Agotos duona populiari ir šiandien. Kokią naudą šis kasdienis produktas duoda mūsų organizmui, kokių gerų savybių ji turi, aiškina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

 • Kokios duonos geriau nevalgyti?

  Vasario 5 dieną minint Šv. Agotos ir duonos dieną, svarbu prisiminti, kad tai vienas būtiniausių žmogaus organizmui produktų. Duona kartu su kitais grūdiniais produktais sudaro sveikos mitybos piramidės pagrindą. Vis dėlto, ne visą duoną valgyti naudinga.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7182
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:38742
Šį mėnesį apsilankė:49556
Viso (nuo 2015-02-16):14316716
Šiuo metu naršo:
63
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!