Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
ĮvairenybėsDauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
2019 rugsėjo 02, Pirmadienis 09:31

Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais

Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
 • Jorūnė MERKYTĖ

Šiųmetė Utenos miesto šventė uteniškiams ir svečiams pažers ne vieną staigmeną. Malonių netikėtumų bei akimirkų dovanos ir Pušų alėjoje šalia Dauniškio ežero rengiama akcija-jaukus susitikimas „Arbata šildo“, kurio metu pagal unikalų receptą bus galima išsikepti šventinių meduolių bei sugrįžti į vaikystę prisimenant senovinius žaidimus.

Apie projektą

Maždaug prieš metus sėkmingai startavusio projekto „Šviesioji gyvenimo pusė" veiklose jau dalyvavo daugiau nei 100 Utenos rajono neįgaliųjų, kurie savęs ieškojo užsiimdami įvairiomis veiklomis. Jie lipdė iš molio, tęsė kulinarinio paveldo tradicijas, susipažino su žolininkyste, dalyvavo keramikos mokymuose ir t. t. Šis projektas parengtas vadovaujantis 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8-o prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas" projekto finansavimo sąlygų aprašo bendraisiais reikalavimais bei atitinka Utenos miesto vietos veiklos grupės 2016–2022 metų vietos plėtros strategijos iškeltus uždavinius. „Tai socialinis projektas, todėl iš anksto buvome numatę vieną iš jo veiklų – akciją miesto šventės metu su neįgaliaisiais. Šiais metais pakviesime uteniškius į Pušų alėją, kur vyks pokalbiai arbatos klube, kepsime šventinius meduolius Utenai, gaminsime laimės paukštę bei sugrįšime į vaikystę prisimindami senovinius žaidimus", – su miesto šventės naujove supažindino Utenos kraštotyros muziejaus direktorė ir projekto „Šviesioji gyvenimo pusė" koordinatorė Lilija Jovarienė. Jos teigimu, projekto dalyviai – savanoriai – vykdydami veiklas sieks atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų socialinę atskirtį bei skleis bendruomenės paramos vienas kitam, artimo meilės ir buvimo kartu vertybes. Muziejaus vadovė akcentavo, kad neįgaliųjų integracija mažina socialinę atskirtį ir didina užimtumą per kūrybiškumą. Todėl labai svarbu, kad projekte ir įvairiose jo veiklose aktyviai dalyvaujantys žmonės drauge išgyvena menines patirtis ir įspūdžius, analizuoja bei dalyvauja kūrinių pristatymuose, šventėse, akcijose...
Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio tradicinių amatų centre „Svirnas" vyko daugybė neįgaliesiems skirtų veiklų, kurių metu jie mokėsi atrasti save ir eiti kūrybiniu pažinimo keliu. Kaip sakė „Svirno" vadovė Dalia Urbonienė, kiekvienas dalyvis ne tik sužinojo daug naudingos informacijos, įgijo patirties, bet ir pajuto tikrąjį kūrėjo džiaugsmą. Daugelio rankose meno dirbiniais virto paprasti puodeliai, vazelės ar lėkštutės, o kiekvieną kūrybinę sėkmę lydėjo nuoširdus pasidžiaugimas.

Suburs įdomios veiklos

Šis neįgaliuosius įtraukęs projektas tęsiasi. Jis baigsis kitų metų pavasarį. Kaip sakė muziejaus vadovė, Utenos miesto šventė – puikus laikas ir vieta, kur save parodyti ir pasidžiaugti kūrybinėmis akimirkomis bus galima su visais mūsų rajono gyventojais bei šventės svečiais.
Apie akcijos-jaukaus susitikimo „Arbata šildo" idėją kalbėjusi D. Urbonienė pabrėžė, kad išėjimas į viešumą neįgaliesiems labai reikalingas, tai tarsi įrodymas, kad jie dirbdami kartu su savanoriais kuria efektyvius bendradarbiavimo ryšius. „Kepsime išties įdomius meduolius, nes turime iš vyšnios padarytų specialių formelių su ypatingais piešinukais – simboliniais Utenos ženklais: pasaga, žirgu, bažnyčia... Tuo pačiu mes pasirodysime miestui bei supažindinsime visuomenę su muziejaus veiklomis, o prie mūsų užsiėmimų galės prisidėti kiekvienas", – pabrėžė D. Urbonienė, kuri jau anksčiau pastebėjo, kad negalią turintiems žmonėms labai trūksta nuoširdaus pasikalbėjimo arba tiesiog pabuvimo drauge.
Uteniškiai galės ne tik kepti meduolius, juos ragauti, bet ir kartu su skiautininke Danute Blažiene pasidaryti laimės paukštę ar su muziejininke Brone Juknevičiene prisiminti senovinius žaidimus. „Turime pagaminę įdomių žaidimo priemonių, kurias galės išbandyti kiekvienas norintis. Žaidimai, kuriuos kadaise žaisdavo jaunimas ar piemenėliai, tikrai įtrauks ne vieną, pievutėje galės žaisti ir atskiros komandos. Uteniškiams bei šventės svečiams pasiūlyme sugrįžti į vaikystę. Šią erdvę pavadinome „Kai aš mažas buvau". Gal daugelis jau pamiršo, ką žaisdavo vaikystėje... Tai bus puiki proga prisiminti ar pasiūlyti kažką naujo", – sakė B. Juknevičienė.
Šio projekto iniciatoriai tikisi, kad visuomenei skirta akcija-jaukus susitikimas „Arbata šildo" užpildys jiems skirtą erdvę įdomiomis veiklomis ir kiekvienam šventės svečiui dovanos įsimintinų akimirkų.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Muziejuje mokėsi kurti šiaudinius sodus

  Ignalinos krašto muziejuje buvo surengta įdomi edukacinė popietė suaugusiesiems „Šiaudinių sodų rišimas“. Mokymus vedė šiaudinių sodų vėrimo meistrė, Utenos rajono tautodailininkė Irena Eitminavičienė. Iš Antalieptės kilusi ir dabar Utenoje gyvenanti ir kurianti moteris mielai sutiko pasidalinti savo sugebėjimais.

 • Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ suartins žmones

  Aplenkdami vakarykštį save projekto „Šviesioji gyvenimo pusė“ dalyviai – būsimi savanoriai – dalyvaudami bendrųjų ir specifinių įgūdžių mokymuose, suvokė, kad savanorystės išmokti negalima, bet patyrė, jog galima mokytis dirbti komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti, patirti teigiamų emocijų, pozityviai mąstyti. Mes patys sau atsakėme, kad esame pašaukti kilniam tikslui – bendrai veiklai, kuri mus dar labiau suartins.

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Rumšiškių liaudies buities muziejuje – pažeidimai

  Rumšiškėse atliktas vidaus auditas, kurio metu nustatyti teisės aktų pažeidimai, susiję su valstybės turto naudojimu ir veiklos organizavimu, taip pat rasta įvairių trūkumų, keliančių abejonių dėl finansų kontrolės ir skaidrumo, nepakankamo viešo intereso gynimo. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nurodė pradėti tyrimą dėl muziejus darbuotojų galimų darbo pareigų pažeidimų.

 • Muziejininkė uteniškius supažindins su eglutės puošimo tradicijomis

  Šeštadienį, gruodžio 16 dieną, 11 val. Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena) Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Bronė Juknevičienė kviečia uteniškius į nemokamą paskaitą „Kalėdų eglė: kelias į Lietuvą, puošimo tradicijos“.

 • „Gyvybės medis“ skleidėsi muziejuje

  Antradienį per pusšimtį Utenos pradinio ugdymo įstaigų mokinių kartu su 11 pedagogių susirinko į Utenos kraštotyros muziejų, kur vyko „Gyvybės medžio“ karpymo popietė.

 • Spalvoto meduolio diena Utenoje: vaikai numargino 550 meduolių

  Lapkričio 25 dieną keliasdešimt Lietuvos kepyklėlių klegėjo nuo gausaus būrio savanorių, globos namų, dienos centrų auklėtinių, į Spalvoto meduolio dienos akciją įsitraukusių miestelėnų. Šios akcijos tikslas – kurti bendruomenę vienijančią šventę, kurioje vaikai ir suaugusieji kartu su globotiniais iš vaikų dienos centrų, globos namų, šeimynų, margintų meduolius, dovanotų vienas kitam džiaugsmą ir šilčiausias emocijas. Tai renginys – skatinantis savanorystę, įtraukiant ne tik mokyklų, kolegijų ar kitų įstaigų atstovus, bet ir globos namų auklėtinius.

 • Giedraičiai turės Technikos muziejų

  Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys lankėsi Giedraičių seniūnijoje ir susitiko su būsimo Technikos muziejaus savininku, sumanytoju ir kūrėju Imantu Meku.

 • Muziejus – senovinių radijo aparatų kolekcija

  Neįtikėtiną gamtos ramybę dar labiau užliūliuoja skubančio vandens čiurlenimas – stabtelk: jis išplaus visas tavo mintis, nostalgiją ir nerimą. Čia juk nėra miesto triukšmo, įkyrių dulkių ir erzinančio nuolatinio skubėjimo...

 • Muziejų naktis Ignalinoje

  Gegužės 20-os vakarą Ignalinos krašto muziejus, prisidėdamas prie Muziejų nakties Lietuvoje renginių, ignaliniečius pakvietė į skulptoriaus Mindaugo Milinavičiaus kūrybos parodą, naujos ekspozicijos pristatymą ir tapymo ant akmenukų mokymus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1271
Vakar apsilankė:8387
Šią savaitę apsilankė:31896
Šį mėnesį apsilankė:152363
Viso (nuo 2015-02-16):11370210
Šiuo metu naršo:
72
2019-10-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!