Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
ĮvairenybėsDauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
2019 rugsėjo 02, Pirmadienis 09:31

Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais

Dauniškio ežero pakrantėje pakvips meduoliais
 • Jorūnė MERKYTĖ

Šiųmetė Utenos miesto šventė uteniškiams ir svečiams pažers ne vieną staigmeną. Malonių netikėtumų bei akimirkų dovanos ir Pušų alėjoje šalia Dauniškio ežero rengiama akcija-jaukus susitikimas „Arbata šildo“, kurio metu pagal unikalų receptą bus galima išsikepti šventinių meduolių bei sugrįžti į vaikystę prisimenant senovinius žaidimus.

Apie projektą

Maždaug prieš metus sėkmingai startavusio projekto „Šviesioji gyvenimo pusė" veiklose jau dalyvavo daugiau nei 100 Utenos rajono neįgaliųjų, kurie savęs ieškojo užsiimdami įvairiomis veiklomis. Jie lipdė iš molio, tęsė kulinarinio paveldo tradicijas, susipažino su žolininkyste, dalyvavo keramikos mokymuose ir t. t. Šis projektas parengtas vadovaujantis 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8-o prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas" projekto finansavimo sąlygų aprašo bendraisiais reikalavimais bei atitinka Utenos miesto vietos veiklos grupės 2016–2022 metų vietos plėtros strategijos iškeltus uždavinius. „Tai socialinis projektas, todėl iš anksto buvome numatę vieną iš jo veiklų – akciją miesto šventės metu su neįgaliaisiais. Šiais metais pakviesime uteniškius į Pušų alėją, kur vyks pokalbiai arbatos klube, kepsime šventinius meduolius Utenai, gaminsime laimės paukštę bei sugrįšime į vaikystę prisimindami senovinius žaidimus", – su miesto šventės naujove supažindino Utenos kraštotyros muziejaus direktorė ir projekto „Šviesioji gyvenimo pusė" koordinatorė Lilija Jovarienė. Jos teigimu, projekto dalyviai – savanoriai – vykdydami veiklas sieks atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų socialinę atskirtį bei skleis bendruomenės paramos vienas kitam, artimo meilės ir buvimo kartu vertybes. Muziejaus vadovė akcentavo, kad neįgaliųjų integracija mažina socialinę atskirtį ir didina užimtumą per kūrybiškumą. Todėl labai svarbu, kad projekte ir įvairiose jo veiklose aktyviai dalyvaujantys žmonės drauge išgyvena menines patirtis ir įspūdžius, analizuoja bei dalyvauja kūrinių pristatymuose, šventėse, akcijose...
Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio tradicinių amatų centre „Svirnas" vyko daugybė neįgaliesiems skirtų veiklų, kurių metu jie mokėsi atrasti save ir eiti kūrybiniu pažinimo keliu. Kaip sakė „Svirno" vadovė Dalia Urbonienė, kiekvienas dalyvis ne tik sužinojo daug naudingos informacijos, įgijo patirties, bet ir pajuto tikrąjį kūrėjo džiaugsmą. Daugelio rankose meno dirbiniais virto paprasti puodeliai, vazelės ar lėkštutės, o kiekvieną kūrybinę sėkmę lydėjo nuoširdus pasidžiaugimas.

Suburs įdomios veiklos

Šis neįgaliuosius įtraukęs projektas tęsiasi. Jis baigsis kitų metų pavasarį. Kaip sakė muziejaus vadovė, Utenos miesto šventė – puikus laikas ir vieta, kur save parodyti ir pasidžiaugti kūrybinėmis akimirkomis bus galima su visais mūsų rajono gyventojais bei šventės svečiais.
Apie akcijos-jaukaus susitikimo „Arbata šildo" idėją kalbėjusi D. Urbonienė pabrėžė, kad išėjimas į viešumą neįgaliesiems labai reikalingas, tai tarsi įrodymas, kad jie dirbdami kartu su savanoriais kuria efektyvius bendradarbiavimo ryšius. „Kepsime išties įdomius meduolius, nes turime iš vyšnios padarytų specialių formelių su ypatingais piešinukais – simboliniais Utenos ženklais: pasaga, žirgu, bažnyčia... Tuo pačiu mes pasirodysime miestui bei supažindinsime visuomenę su muziejaus veiklomis, o prie mūsų užsiėmimų galės prisidėti kiekvienas", – pabrėžė D. Urbonienė, kuri jau anksčiau pastebėjo, kad negalią turintiems žmonėms labai trūksta nuoširdaus pasikalbėjimo arba tiesiog pabuvimo drauge.
Uteniškiai galės ne tik kepti meduolius, juos ragauti, bet ir kartu su skiautininke Danute Blažiene pasidaryti laimės paukštę ar su muziejininke Brone Juknevičiene prisiminti senovinius žaidimus. „Turime pagaminę įdomių žaidimo priemonių, kurias galės išbandyti kiekvienas norintis. Žaidimai, kuriuos kadaise žaisdavo jaunimas ar piemenėliai, tikrai įtrauks ne vieną, pievutėje galės žaisti ir atskiros komandos. Uteniškiams bei šventės svečiams pasiūlyme sugrįžti į vaikystę. Šią erdvę pavadinome „Kai aš mažas buvau". Gal daugelis jau pamiršo, ką žaisdavo vaikystėje... Tai bus puiki proga prisiminti ar pasiūlyti kažką naujo", – sakė B. Juknevičienė.
Šio projekto iniciatoriai tikisi, kad visuomenei skirta akcija-jaukus susitikimas „Arbata šildo" užpildys jiems skirtą erdvę įdomiomis veiklomis ir kiekvienam šventės svečiui dovanos įsimintinų akimirkų.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ baigėsi: nuveikta – daug

  Kartu su Joninėmis baigėsi daugiau nei pusantrų metų trukęs Utenos kraštotyros muziejaus vykdytas projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“. Socialinės jautros projektas telkė veikti ir kurti socialinės atskirties grupę – neįgaliuosius, kūrybinio sektoriaus atstovus ir miesto bendruomenę. Projekto metu organizuotas kultūrinis ir visuomeninis veiklumas, vykdytos sociokultūrinės veiklos mažinant atskirtį per paveldo pažinimą.

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Gimė Muziejaus ir Meno mokyklos sutartis

  Ketvirtadienį, vasario 6 dieną, Utenos kraštotyros muziejuje atidarant Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių grafikos darbų parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, bei siekiant sustiprinti socialinę partnerystę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir Utenos meno mokyklos vadovas Arūnas Katinas.

 • Kalėdų stebuklo laukiantys vaikai meduolius spalvins ir Utenoje

  Lapkričio 30-ą, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena. Spalvindami imbierinius meduolius šventės dalyviai turės progos pabendrauti su jos savanoriais – vaikais iš globos namų. Vienas jų, Bernardas, Spalvoto meduolio dienoje darbuosis jau penktus metus iš eilės.

 • Devyniasdešimt Utenos kraštotyros muziejaus istorijos puslapių

  Švęsdamas 90-ies metų sukaktį Utenos kraštotyros muziejus lapkričio 19–23 dienomis kvietė savo kraš­to kultūrai ir istorijai neabejingus žmones apsilan­kyti įvairiuose renginiuose – dalyvauti susitikimuo­se, edukacijose, klausytis koncertinės programos, stebėti spektaklį, pakeliauti kultūriniais ekspozicijų, fondų labirintais, užsukti į „kromelį“ bei įsigyti ka­lėdinių dovanų ir pan.

 • Muziejuje mokėsi kurti šiaudinius sodus

  Ignalinos krašto muziejuje buvo surengta įdomi edukacinė popietė suaugusiesiems „Šiaudinių sodų rišimas“. Mokymus vedė šiaudinių sodų vėrimo meistrė, Utenos rajono tautodailininkė Irena Eitminavičienė. Iš Antalieptės kilusi ir dabar Utenoje gyvenanti ir kurianti moteris mielai sutiko pasidalinti savo sugebėjimais.

 • Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ suartins žmones

  Aplenkdami vakarykštį save projekto „Šviesioji gyvenimo pusė“ dalyviai – būsimi savanoriai – dalyvaudami bendrųjų ir specifinių įgūdžių mokymuose, suvokė, kad savanorystės išmokti negalima, bet patyrė, jog galima mokytis dirbti komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti, patirti teigiamų emocijų, pozityviai mąstyti. Mes patys sau atsakėme, kad esame pašaukti kilniam tikslui – bendrai veiklai, kuri mus dar labiau suartins.

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Rumšiškių liaudies buities muziejuje – pažeidimai

  Rumšiškėse atliktas vidaus auditas, kurio metu nustatyti teisės aktų pažeidimai, susiję su valstybės turto naudojimu ir veiklos organizavimu, taip pat rasta įvairių trūkumų, keliančių abejonių dėl finansų kontrolės ir skaidrumo, nepakankamo viešo intereso gynimo. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nurodė pradėti tyrimą dėl muziejus darbuotojų galimų darbo pareigų pažeidimų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:32
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:45166
Šį mėnesį apsilankė:55980
Viso (nuo 2015-02-16):14323140
Šiuo metu naršo:
61
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!