Naudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur
ĮvairenybėsNaudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur
2018 gruodžio 07, Penktadienis 10:35

Naudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur

Naudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur

Artėjant žiemos šventėms puoštis ima ne tik miestai, bet ir parduotuvių vitrinos, o gausūs šventiniai pasiūlymai – nemokamas prekių pristatymas, speciali kaina, dovanų rinkiniai – mirgėte mirga tiek prekybos vietose, tiek internetinių parduotuvių tinklalapiuose. Įkvėpti Kalėdų nuotaikos ir siekdami išvengti pernelyg didelio šventinio šurmulio, daugelis dovanų metui ruošiasi iš anksto, todėl Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria, ką svarbu žinoti, jei dovanas pirksite užsienyje.

Įvertinkite, kurioje šalyje registruotas pardavėjas

Keliaudami ne Europos Sąjungos šalyje aptikote šaunių idėjų dovanai? O galbūt kažką originalaus išsirinkote ne Europos Sąjungos šalyje registruotoje interneto svetainėje? Atkreipkite dėmesį, kur registruotas pardavėjas. Nepamiškite, kad Tarnyba nagrinėja vartojimo ginčus, kai vartotojas ir pardavėjas ar paslaugos teikėjas yra įsisteigę Lietuvoje, o Tarnybos padalinys Europos vartotojų centras tarpininkauja nagrinėjant vartotojų ginčus su kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, Norvegijoje arba Islandijoje registruotu verslininku. Jei verslininkas registruotas ne Europos Sąjungos šalyje, ginčo atveju Jūs turite teisę kreiptis į vartotojų teises ginantį pasaulinį tinklą (nuoroda internete: http://www.econsumer.gov/), kurio narėmis yra 36 valstybės. Visų šio tinklo narių sąrašą galite rasti čia. Jei, visgi, pardavėjas registruotas šalyje, kuri nėra šio pasaulinio tinklo narė, ginčo atveju rekomenduojame kreiptis į vartotojų teises ginančią instituciją pagal pardavėjo registracijos šalį.

Patikrinkite, ar internetinė svetainė patikima

Fiktyvios internetinės parduotuvės kuriasi ir dingsta labai greitai, tačiau daugumą jų galite nesunkiai atpažinti, vadovaudamiesi šiais patarimais:
• Patikrinkite, kokia informacija yra nurodoma apie pardavėją. Pardavėjas privalo nurodyti buveinės adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą, kuriais vartotojas gali susisiekti su pardavėju.
• Jeigu prekės kaina yra gerokai mažesnė, nei įprasta rinkoje – neapsigaukite. Labai tikėtina, kad tai sukčiai.
• Įsitikinkite, kad tinklalapis yra registruotas.
• Atkreipkite dėmesį, ar tinklalapyje pateikta informacija yra rišli, o ne išversta automatinio vertimo programos pagalba.
• Patikrinkite atsiliepimus apie elektroninę parduotuvę, iš kurios ketinate pirkti. Itin teigiami atsiliepimai elektroninėje parduotuvėje taip pat turėtų sukelti įtarimų, todėl rekomenduojama tikrinti atsiliepimus socialiniuose tinkluose ar specialiose atsiliepimų svetainėse.
• Jei yra galimybė pinigus sumokėti atsiimant prekes, rinkitės tokį atsiskaitymo būdą, taip pat nesiųskite grynųjų pinigų ir nesinaudokite piniginių perlaidų bendrovių paslaugomis, nes iškilus nesklandumų neturėsite galimybės jų susigrąžinti. Saugiau naudoti kreditinę kortelę.

Gerai įvertinkite prekės pristatymo terminą

Lietuvoje prekės vartotojams turi būti pristatytos ne vėliau kaip per 30 dienų nuo sutarties sudarymo, jei pardavėjas nenurodo arba šalys nesusitaria kitaip. Įsigyjant prekę svetur gali būti taikomi kitokie terminai, todėl būtinai patikrinkite, ar internetinėje parduotuvėje nurodomas prekių pristatymo terminas bei įvertinkite, kad šventiniu laikotarpiu užsakymų skaičius padidėja ir prekių pristatymas gali užtrukti. Būtų tikrai nesmagu, jei švenčių išvakarėse tektų iš naujo sukti galvą dėl dovanos.

Įsitikinkite, kad perkate saugų produktą

Tai ypač aktualu perkant internetu, kur gausu nebrangių, tačiau neretai prastos kokybės ar net draudžiamų į rinką teikti prekių, pavyzdžiui, saugos reikalavimų neatitinkančių žaislų. Patikrinti, ar Jūsų pasirinktas produktas nebuvo atšauktas iš rinkos galite Skubaus keitimosi informacija sistemoje (angl. RAPEX), kur skelbiama informacija apie visoje Europoje nustatytus pavojingus ne maisto produktus bei apsilankę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. OECD) interneto svetainėje, kur skelbiama, kokie produktai atšaukti iš rinkos visame pasaulyje.

Įvertinkite visus galimus mokesčius

Pirkdami internetu būtinai išsiaiškinkite, kokia yra galutinė prekės kaina – ar į ją įtraukti pristatymo, pakavimo, administravimo, muitų mokesčiai. Nepamirškite, kad prekės siuntimas iš užsienio, priklausomai nuo pardavėjo šalies ir prekės vertės, gali būti apmokestintas atitinkamais muito mokesčiais, todėl prieš perkant brangesnius pirkinius, rekomenduojame pasidomėti apie galimą pirkinio apmokestinimą.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

  Nors per šventes vis garsiau ir dažniau kalbama apie tikrus jausmus, geras emocijas ir buvimą kartu, tačiau dovanos vistiek išlieka reikšmingos. Juk gera ne tik gauti dovanas, tačiau ir jas dovanoti, tad nereikėtų švenčių metu visiškai atriboti nuo mažų, jaukių dovanėlių, kurios tikrai gali suartinti.

 • Nauja vestuvių tradicija: vietoje gėlių – gyvūnų ėdalas

  Lietuvoje vis daugiau jaunavedžių atsisako gėlių, kurias dovanoja vestuvių svečiai. Besituokiančios poros savo šventės dalyvių prašo gėlėms – trapiam ir laikinam grožiui – skirtus pinigus geriau išleisti kilniam tikslui: nupirkti ėdalo beglobiams gyvūnams, žaislų ar knygų be tėvų augantiems vaikams ir pan. Toks jaunavedžių sprendimas pamažu tampa šiuolaikinių vestuvių tradicija. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – sąmoningas požiūris nesvetimas ir uteniškiams.

 • 123 uteniškiai prisipažino gavę paskolas ar brangias dovanas

  Apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, kurios neprivalėjo būti deklaruojamos, o sandoriai nepatvirtinti notaro, ir kurios buvo ar bus panaudotos brangiam turtui įsigyti Utenos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pranešė 123 Utenos rajono gyventojai. Bendra deklaruota suma – daugiau nei 2,2 mln. eurų. 98 Utenos rajono gyventojai deklaravo daugiau nei 808 tūkst. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar 25 rajono gyventojai – apie 1,4 mln. eurų pasiskolintų lėšų.

 • Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną

  Praėjusią savaitę Utenos vaikų dienos centre „Draugystė“, įsikūrusiame Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose, viešėjo Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon ir jo asistentė Ana Maizel bei visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje atstovai šiais metais 68-ąsias Izraelio valstybės nepriklausomybės metines nusprendė paminėti lankydami „Gelbėkit vaikus" įvairiuose Lietuvos kampeliuose įsteigtus vaikų dienos centrus. Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje visas šalies gimtadieniui skirtas lėšas panaudojo vaikų kasdienybę pagerinsiančioms higienos, kanceliarinėms priemonėms, buitinei technikai, stalo žaidimams įsigyti.

 • Mokiniai dovaną įteikė vaikams, laukiantiems Kalėdų stebuklo

  Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai kartu su šios įstaigos vadove Milda Surviliene aplankė Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrą. Atvyko ne tuščiomis, o su dovanomis – jos atiteks socialiai remtinų šeimų atžaloms.
  Tokia gerumo akcija, kurią inicijuoja Rapolo Šaltenio progimnazija, šiais metais – ne pirmoji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:727
Vakar apsilankė:9441
Šią savaitę apsilankė:10168
Šį mėnesį apsilankė:220743
Viso (nuo 2015-02-16):12572177
Šiuo metu naršo:
101
2020-02-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!