Ar jau turite naują SIM mobiliajam parašui?

Liepos 1 dieną Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, įsigalios atnaujinti pasirašymo elektroninėje erdvėje reikalavimai. Tam, kad paslauga būtų galima naudotis be trikdžių, mobiliojo parašo naudotojai jau dabar raginami nedelsti ir pasikeisti SIM korteles naujomis.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apie 200 tūkst. mobilaus parašo vartotojų.

Nepasikeitę kortelių iki nurodyto termino vartotojai negalės naudotis banko paslaugomis, jungtis prie paskyrų valstybinių institucijų svetainėse ar tvirtinti dokumentų.
Operatorius SIM korteles savo klientams nemokamai siuntė paštu į biurą ar namus. Kortelė su didesnį elektroninio parašo saugumą užtikrinančiais eIDAS sertifikatais bus aktyvuota per 15 minučių.
Iki liepos 1 d. nepasikeitę SIM kortelės vartotojai ir toliau galės skambinti, rašyti žinutes, naudotis mobiliuoju internetu, tačiau nebegalės naudoti mobiliojo parašo paslaugos.
Ypač suskubti pasikeisti kortelę turėtų tie vartotojai, kurie planuoja atostogas ne Lietuvoje. Mat mobilųjį parašą po nurodytos datos pasikeisti bus galima tik operatoriaus salonuose.
Mobilaus parašo saugumas didinamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Naujos kortelės su mobilaus parašo paslauga galios penkerius metus.
Su mobilaus parašo paslauga galima pasirašyti įvairius dokumentus – sutartis, prašymus, deklaracijas, patvirtinti savo tapatybę prisijungiant prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų bei elektroninės bankininkystės sistemų.

„Tele2″ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios