Įvairenybės
Radeikių kaimo jubiliatai sulaukė malonaus dėmesio

Nors Daugailių seniūnijoje esančio Radeikių kaimo šventės, kuri įprastai būdavo švenčiama rugpjūčio mėnesio pradžioje, šiemet nebus, bet jubiliatai bei neseniai pasaulį išvydę mažyliai nebuvo pamiršti.

Vilniaus Rotušės aikštėje šeštadienį įsikurs Holivudas

Šį šeštadienį, kai JAV švęs Nepriklausomybės dieną, Vilniaus Rotušės aikštė pavirs Holivudu – vienu ryškiausiu amerikietiškos kultūros simboliu. Čia bus galima išvysti Holivudo raudonąjį kilimą, senovinių amerikietiškų automobilių parodą, JAV gimusį energingąjį lindihopo šokį ir pasiklausyti roko šlagerių koncerto.

Biblioteka knygų fondą atsinaujino už 27 tūkst. eurų

Gegužės pradžioje Kultūros ministerija visos šalies bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, gavusi daugiau nei 27 tūkstančius eurų papildomai, gausiai papildys savo fondus ne tik naujausiais leidiniais, bet ir kitomis priemonėmis.

Saulėgrįžos šventė Utenos krašte
  • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Saulėgrįžos šventė Utenos krašte

Birželio 23-ią Lietuvoje įprastai liepsnoja laužai ir yra sveikinami Jonai, Janinos, Jonės, Rasos... Ieškoma paparčio žiedo, renkami žolynai, iš jų pinami vainikai, kurie vėliau leidžiami į vandenį. Jau kuris laikas yra rengiama daug archajiškesnė šventė – Rasa. Utenos krašte žmonės taip pat gali rinktis į Jonines ar Rasos šventę.

„Tallink“ laivu „Romantika“ – tiesioginės kelionės iš Rygos į Saremą ir Alandus

„Tallink Grupp“ paskelbė, kad šią vasarą vykdys dvi specialias keliones tiesiogiai iš Rygos ir atgal naujais maršrutais – į Alandų salas Suomijoje ir Saremos salą Estijoje – kad keliautojai galėtų pasimėgauti neišbandytomis dienos kelionėmis laiku. Kelionės vyks liepos mėnesį populiariu bendrovės laivu „Romantika", kuris paprastai plaukia Ryga–Stokholmas maršrutu.

Leliūnai kviečia į „Molio kermošių“ ir miestelio šventę

Birželio 27–28 dienomis Leliūnuose vyks „Molio kermošius“ ir miestelio šventė. Renginio dalyvių laukia amatų dirbtuvės, spektaklis, koncertas, šv. Mišios, automobilių pašventinimas... Daugiau apie šventę – apačioje esančioje programoje.

Savaitgalį Tauragnuose – ypatinga šventė

Savaitgalį, birželio 26–28 dienomis, šių metų mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Tauragnuose vyks kraštiečių šventė „Tauragnams 765“.

Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

Paaiškėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2020“ nugalėtojai. Tarp jų – ir uteniškė.

Vilniaus vasaros programa kviečia keliauti į Indiją

Vilniuje vasaros sezoną atidaręs pirmasis „Atostogų Vilniuje" savaitgalis, skirtas Italijai, ne tik įpūtė stilingos itališkos dvasios, bet ir daugelį atviliojo į Vilnių. Sėkmingai startavęs projektas jau šį savaitgalį – birželio 19–21 dienomis – pakvies toliau keliauti po pasaulį ir atostogauti su Indijos ritmais, spalvomis ir skoniais.

Kokiems apatiniams pirmenybę teikti vasarą?

Norint vasarą atrodyti stilingai ir jaustis patogiai, derėtų itin dėmesingai rinktis rūbus, kurie yra arčiausiai kūno. Paradoksalu, tačiau apatiniai, kurie lieka nepastebimi aplinkiniams, gali ženkliai įtakoti tiek savijautą, tiek išvaizdą. Renkantis kelnaites, liemenėlę ar apatinius marškinėlius vasaros sezonui atkreipkite dėmesį į jų dizainą, spalvinę gamą, o taip pat ir į medžiagos sudėtį. Apdairu, karštojo sezono pradžioje skirti laiko dėmesingai atsirinkti šios vasaros mėgstamiausiems apatiniams, kad vėliau galėtumėte apie juos išvis negalvoti.

Svarbūs patarimai mėgstantiems fotografuoti

Nepaisant to, ar jūs ką tik įsigijote savo pirmąjį fotoaparatą ir norite įsisavinti fotografijos pagrindus, ar ieškote būdų, kurie padėtų jums pagerinti savo fotografijos įgūdžius, šiandien turite labai palankias galimybes išmokti fotografuoti taip, kaip tai daro profesionalūs fotografai. Tačiau taip pat nepamirškite, kad fotografija yra menas, todėl mokymasis fotografuoti vyksta visą gyvenimą.

Laiveliai vėl plukdys mažuosius uteniškius į vasarą
  • AutoriusJurgita ULKIENĖ
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laiveliai vėl plukdys mažuosius uteniškius į vasarą

Kovo mėnesio viduryje šalyje paskelbus karantiną ir jam vis besitęsiant, kilo grėsmė, kad neįvyks visų Utenos vaikų laukiamas tradicinis ir penktą kartą vasarą turėjęs paskelbti VšĮ „Taip Kitaip“ (POKŠT) organizuojamas renginys „Laiveliu į vasarą“. Visgi, gerokai sušvelninus karantino sąlygas, per savaitę organizatoriai spėjo sutelkti savanorius, sukviesti rėmėjus ir džiugiai pranešė, jog šventė įvyks. Tiesa, šiemet, atsižvelgiant į išskirtinę situaciją, ji bus kiek kitokia nei įprastai.

Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkiniai praturtinti ežeriniais sykais

Šiomis dienomis į Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkinius išleista 230 tūkst. paaugintų ežerinio syko jauniklių. Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, siekdama gausinti žuvų išteklius, intensyviai vykdo pavasarinius ežerų ir kitų vandens telkinių įžuvinimo darbus.

Odos priežiūros priemonės: kaip pasirinkti kremą veidui?

Nesvarbu kokio odos tipo ir veido oda, tačiau bet kokiu atveju norisi rasti sau tinkamiausiais priemones, kurios padėtų džiaugtis spindinčia ir sveika veido oda kasdien. Deja, ne visada lengva atrasti tai, kas patiktų ir nuolat teiktų džiaugsmą. Kiekvienas iš veido kremo tikisi vis kitokio poveikio, todėl visuomet kremą būtina rinktis pagal norimą poveikį, savo poreikius. Taip pat kartais skirtingais sezonais tenka rinktis i visai kitokius kremus – tai kas apsaugoja nuo saulės daromos žalos, nebūtinai apsaugo nuo šalčio. Kad būtų lengviau pasirinkti veido priežiūros priemonę, geriausia apgalvoti kokie ingredientai jums teikia naudos ir kokie kremai, kuriuos esate turėję, visiškai netenkino. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į odos tipą ir tik tuomet rinktis kremą bei kitas priežiūros priemones.

Kodėl netikros naujienos gali būti pavojingos

Pasaulyje besitęsiant koronaviruso pandemijai, Europa įsijungė į kovą ir su siaučiančiu dezinformacijos virusu. Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose aktyvėjant dažniausiai priešiškų valstybių skleidžiamam melagingų naujienų srautui, kyla reali grėsmė demokratijai ir žmonių saugumui. Todėl Europos Sąjungos (ES) politikai ir ekspertai vienbalsiai teigia – būtina stiprinti bendradarbiavimą, piliečių atsparumą ir kritinį mąstymą.

Karantino pokyčiai: Utena – rūpinasi savišvieta, Klaipėda atsisako alkoholio, Alytus – sportuoja

Baigiantis antrajam karantino mėnesiui, Lietuvos gyventojai nuo jo vaduojasi daugiau miegodami, skaitydami ir būdami saulėje. Taip pat pastebima tendencija atsisakyti alkoholio ir riboti naujienas. Tai parodė balandžio gale atliktas „Kantar" „COVID-19 barometras", atliktas daugiau kaip 50 šalių.

Ar dėl koronaviruso gali nebelikti prezervatyvų?

Dėl visą pasaulį užklupusios koronaviruso pandemijos ir daugelyje šalių įvesto karantino žmonės yra priversti praleisti žymiai daugiau laiko namuose nei yra įpratę. Nors priprasti prie naujų taisyklių gali būti išties nelengva, visa tai gali atnešti ir teigiamų pokyčių žmonių, o ypač porų, gyvenime. Šis laikas itin dėkingas, norint atsigręžti vienas į kitą ir sukurti artimesnį, glaudesnį ryšį tarp dviejų žmonių. Dabar poros gali dažniau užsiimti veikla, kuri galbūt anksčiau buvo nustumta į antrą planą ar kuriai tiesiog nebelikdavo laiko. Dėl išaugusio poreikio meilės žaidimams ir nežinomybės, kas bus rytoj, išaugo ir tokių apsaugos priemonių nuo nėštumo kaip prezervatyvai poreikis. Rodos, didžiosios prezervatyvų kompanijos turėtų tik džiaugtis tokia didele jų produkcijos paklausa, tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti – prezervatyvų gali tiesiog pritrūkti.

Vyžuonose – sakurų sodas

Vyžuonų miestelis šį pavasarį sulaukė stulbinančios dovanos – šalia šv. Jurgio bažnyčios, ant kalno šlaito, pasodintas sakurų sodas.

Padėka paštininkams – nuo saldumynų iki ranka rašytų atvirukų

Lietuvai kovojant su koronaviruso pandemija, iš šalies gyventojų jaučiama didelė padėka tiek medikams, tiek visiems kitiems, dirbantiems ir kasdien dėl kitų gerovės rizikuojantiems savo sveikata. Ne išimtis ir Lietuvos pašto darbuotojai – specialioje internetinio puslapio platformoje jiems palikta šimtai gyventojų „ačiū“. Norintys padėkoti klientai, tai daro ne tik žodžiu, bet ir išradingomis dovanomis – nuo saldumynų iki ranka rašytų atvirukų.

Jau leidžiama lankytis pažintiniuose takuose

Vyriausybei nutarus švelninti karantino sąlygas balandžio 27 dienos gyventojams leidžiama lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, parkuose, atvirose lauko erdvėse esančiuose zoologijos ir botanikos soduose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei du metrai atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių. Toliau privaloma dėvėti veido kaukes.

Lietuvos zoologijos sodo sezonas prasideda atsinaujinimo nuotaikomis

Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas jau įgauna pagreitį. Su šio sodo renovacijos planais šiandien, 82-ojo sezono atidarymo išvakarėse, čia vyksiančios spaudos konferencijos metu supažindins aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

LR Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas Lietuvos žmonėms šv. Velykų proga

Brangieji,

atverkime duris ir langus pavasariui, žmogaus ir žemės atgimimui. Įkvėpkime šviežio oro gūsį, nusišypsokime vieni kitiems.

Puslapis 1 iš 113

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7912
Vakar apsilankė:9221
Šią savaitę apsilankė:7912
Šį mėnesį apsilankė:96323
Viso (nuo 2015-02-16):14120315
Šiuo metu naršo:
146
2020-07-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!