Įvairenybės
Tarptautinę kačių dieną Lietuvos zoologijos sodas kviečia susipažinti su miškinių kačių šeima

Laikote katiną? Veislinį, neveislinį, trumpaplaukį, ilgaplaukį...? O ar žinote, iš kokio laukinio gyvūno yra kilusios katės? Rugpjūčio 8 dieną minima Tarptautinė kačių diena, tad šia proga Lietuvos zoologijos sodas kviečia susipažinti su kačių pirmtakėmis – miškinėmis katėmis. Jos Lietuvos zoologijos sode gyvena net trys.

Pirties procedūrų poveikis žmogaus sveikatai

Permaininga vasara dažnai verčia mus prisiminti pirtį ir mėgautis jos malonumais atvėsus orui. Ar tikrai žinome šių malonumų naudą sveikatai, apie pirties veiksnius ir kaip saugiai naudotis pirtimi, kad ji stiprintų sveikatą, didintų organizmo atsparumą ligoms ir neigiamam aplinkos poveikiui?

Užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – didžiausia skulptūra ant vandens

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Palūšėje šurmulio netrūko – miškais žygiavo šimtai žygeivių, o Lūšių ežere varžėsi regatos dalyviai. Žiūrovai su nekantrumu laukė tradicinės Linksmosios regatos, kurios dalyviai kasmet stebina savo išmone ir išradingumu. Vienas šių metų linksmosios regatos dalyvis parengė ir netikėtą staigmeną. Jo sukurta plaukimo priemonė tapo VšĮ „Agentūros Factum“ užfiksuoto Lietuvos rekordo savininke – didžiausia skulptūra ant vandens.

„Laisvės piknikas“ Utenoje suburs diskusijai apie ekonomiką

Paskutinę rugpjūčio mėnesio savaitę (26–29 d.) įvyks net keturi „Laisvės Media Group“ ir „Pirmoji Kava“ organizuojami „Laisvės piknikai“. Iš jau tradicinės Kauno Nemuno salos šiemet idėjų festivalis keliasi į keturis skirtingus regionus – Tauragę, Marijampolę, Uteną bei Alytų.

„Kalita“ Anykščiuose pristato naują pramogą – nusileidimų padangomis trasą

Pramogų ir sporto centras „Kalita“ – tai viena populiariausių pramogų vietų Anykščiuose, skirta šeimoms, draugams, giminaičiams ar kolegoms. Kalitos kalnas iki šiol garsėja savo ekstremaliu atrakcionu – rogučių trasa, kuri primena linksmuosius kalnelius bei veikia ištisus metus.

Liepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą
  • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Liepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą

Liepos 25-ą Pakalnių kaimo (Leliūnų sen.) gyventojai ir svečiai jau 25-ą kartą šventė Onines, taip pat paminėjo 360 metų sukaktį. Šventė, sutraukusi gausų būrį žmonių, tradiciškai vyko ant Vidinksto ežero kranto.

Lietuvos sostinė ruošiasi ispaniškai fiestai

Pasibaigus prancūziškosioms atostogoms Vilnius ruošiasi dar piečiau esančios Ispanijos ritmams ir spalvoms – kitą savaitgalį, liepos 31 – rugpjūčio 2 dienomis, čia vyks „Ispaniškos atostogos“. Lietuvių mėgstama Ispanija atsiskleis per aistringus ir energingus šokius, romantiškos muzikos koncertus, ispaniško paveldo ir maisto atradimus.

Tinkama vonios kilimėlių priežiūra - garantuoja ilgaamžiškumą

Vonios kambarys yra viena intymiausių vietų namuose, tad nieko keisto, kad kurdami interjerą ir komponuodami kiekvieną elementą jame - skiriame nemažai dėmesio, viskas derinama iki mažiausių smulkmenų.

Lietuviai įvardijo, kiek pinigų šiemet skirs atostogoms

Savo atostogas jau pradėję ar jas tik planuojantys lietuviai šiemet, panašu, neišlaidaus. Dauguma apklaustųjų savaitės trukmės atostogoms šią vasarą nusprendė skirti iki 200 eurų.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ atkeliaus ir į Utenos apskritį: aktyviausiųjų lauks prizai

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ nuo liepos vidurio keliauja į Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskritis. Jose bendruomenės, kaip ir kasmet, rūšiuos elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas, rinks taškus ir laimės projekto rėmėjų prizus.

Radeikių kaimo jubiliatai sulaukė malonaus dėmesio

Nors Daugailių seniūnijoje esančio Radeikių kaimo šventės, kuri įprastai būdavo švenčiama rugpjūčio mėnesio pradžioje, šiemet nebus, bet jubiliatai bei neseniai pasaulį išvydę mažyliai nebuvo pamiršti.

Vilniaus Rotušės aikštėje šeštadienį įsikurs Holivudas

Šį šeštadienį, kai JAV švęs Nepriklausomybės dieną, Vilniaus Rotušės aikštė pavirs Holivudu – vienu ryškiausiu amerikietiškos kultūros simboliu. Čia bus galima išvysti Holivudo raudonąjį kilimą, senovinių amerikietiškų automobilių parodą, JAV gimusį energingąjį lindihopo šokį ir pasiklausyti roko šlagerių koncerto.

Biblioteka knygų fondą atsinaujino už 27 tūkst. eurų

Gegužės pradžioje Kultūros ministerija visos šalies bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, gavusi daugiau nei 27 tūkstančius eurų papildomai, gausiai papildys savo fondus ne tik naujausiais leidiniais, bet ir kitomis priemonėmis.

Saulėgrįžos šventė Utenos krašte
  • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Saulėgrįžos šventė Utenos krašte

Birželio 23-ią Lietuvoje įprastai liepsnoja laužai ir yra sveikinami Jonai, Janinos, Jonės, Rasos... Ieškoma paparčio žiedo, renkami žolynai, iš jų pinami vainikai, kurie vėliau leidžiami į vandenį. Jau kuris laikas yra rengiama daug archajiškesnė šventė – Rasa. Utenos krašte žmonės taip pat gali rinktis į Jonines ar Rasos šventę.

„Tallink“ laivu „Romantika“ – tiesioginės kelionės iš Rygos į Saremą ir Alandus

„Tallink Grupp“ paskelbė, kad šią vasarą vykdys dvi specialias keliones tiesiogiai iš Rygos ir atgal naujais maršrutais – į Alandų salas Suomijoje ir Saremos salą Estijoje – kad keliautojai galėtų pasimėgauti neišbandytomis dienos kelionėmis laiku. Kelionės vyks liepos mėnesį populiariu bendrovės laivu „Romantika", kuris paprastai plaukia Ryga–Stokholmas maršrutu.

Leliūnai kviečia į „Molio kermošių“ ir miestelio šventę

Birželio 27–28 dienomis Leliūnuose vyks „Molio kermošius“ ir miestelio šventė. Renginio dalyvių laukia amatų dirbtuvės, spektaklis, koncertas, šv. Mišios, automobilių pašventinimas... Daugiau apie šventę – apačioje esančioje programoje.

Savaitgalį Tauragnuose – ypatinga šventė

Savaitgalį, birželio 26–28 dienomis, šių metų mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Tauragnuose vyks kraštiečių šventė „Tauragnams 765“.

Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

Paaiškėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2020“ nugalėtojai. Tarp jų – ir uteniškė.

Vilniaus vasaros programa kviečia keliauti į Indiją

Vilniuje vasaros sezoną atidaręs pirmasis „Atostogų Vilniuje" savaitgalis, skirtas Italijai, ne tik įpūtė stilingos itališkos dvasios, bet ir daugelį atviliojo į Vilnių. Sėkmingai startavęs projektas jau šį savaitgalį – birželio 19–21 dienomis – pakvies toliau keliauti po pasaulį ir atostogauti su Indijos ritmais, spalvomis ir skoniais.

Kokiems apatiniams pirmenybę teikti vasarą?

Norint vasarą atrodyti stilingai ir jaustis patogiai, derėtų itin dėmesingai rinktis rūbus, kurie yra arčiausiai kūno. Paradoksalu, tačiau apatiniai, kurie lieka nepastebimi aplinkiniams, gali ženkliai įtakoti tiek savijautą, tiek išvaizdą. Renkantis kelnaites, liemenėlę ar apatinius marškinėlius vasaros sezonui atkreipkite dėmesį į jų dizainą, spalvinę gamą, o taip pat ir į medžiagos sudėtį. Apdairu, karštojo sezono pradžioje skirti laiko dėmesingai atsirinkti šios vasaros mėgstamiausiems apatiniams, kad vėliau galėtumėte apie juos išvis negalvoti.

Svarbūs patarimai mėgstantiems fotografuoti

Nepaisant to, ar jūs ką tik įsigijote savo pirmąjį fotoaparatą ir norite įsisavinti fotografijos pagrindus, ar ieškote būdų, kurie padėtų jums pagerinti savo fotografijos įgūdžius, šiandien turite labai palankias galimybes išmokti fotografuoti taip, kaip tai daro profesionalūs fotografai. Tačiau taip pat nepamirškite, kad fotografija yra menas, todėl mokymasis fotografuoti vyksta visą gyvenimą.

Laiveliai vėl plukdys mažuosius uteniškius į vasarą
  • AutoriusJurgita ULKIENĖ
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laiveliai vėl plukdys mažuosius uteniškius į vasarą

Kovo mėnesio viduryje šalyje paskelbus karantiną ir jam vis besitęsiant, kilo grėsmė, kad neįvyks visų Utenos vaikų laukiamas tradicinis ir penktą kartą vasarą turėjęs paskelbti VšĮ „Taip Kitaip“ (POKŠT) organizuojamas renginys „Laiveliu į vasarą“. Visgi, gerokai sušvelninus karantino sąlygas, per savaitę organizatoriai spėjo sutelkti savanorius, sukviesti rėmėjus ir džiugiai pranešė, jog šventė įvyks. Tiesa, šiemet, atsižvelgiant į išskirtinę situaciją, ji bus kiek kitokia nei įprastai.

Puslapis 1 iš 113

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4822
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:18125
Šį mėnesį apsilankė:79932
Viso (nuo 2015-02-16):14347092
Šiuo metu naršo:
70
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!