Įvairenybės

Nagingas ūkininkas seną laužą pakeitė neatpažįstamai
  • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
  • Priedai11 foto
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nagingas ūkininkas seną laužą pakeitė neatpažįstamai

Automobilių tobulinimas, jaunimo vadinamas „tiuningavimu", Lietuvoje jau seniai tapo įprastu reiškiniu, tačiau gražinti savo turimą žemės ūkio techniką ryžtasi retas vairuotojas. Kaliekių kaime (Vyžuonų sen.) ne vienus metus ūkininkaujantis Sigitas Guobužas vos per kelis mėnesius senutėlaitį traktorių „Belarus MTZ-52" pakeitė neatpažįstamai. Ūkininko teigimu, dabar belarusas ne tik gražesnis, bet ir patogesnis – juo važiuoti vienas malonumas.

Įmonės kviečiamos varžytis dėl „Judriausio darbdavio 2017“ statuso

Rūpiniesi savo aplinka? Tau svarbu, kokiu oru tu kvėpuoji? Tau svarbu, kad aplinką tausotų ir tavo darbuotojai? Dalyvauk konkurse ir galbūt tavo įmonė pelnys „Judriausio darbdavio 2017" statusą. Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija raginame vietos valdžios institucijas ir įmones inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą bei pakviesti visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

Nuo Sibiro iki Užpalių
  • AutoriusVytautas RIDIKAS
  • Priedai35 foto
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nuo Sibiro iki Užpalių

Praėjo mėnuo, kai „Misija Sibiras 17" dalyviai pajudėjo Irkutsko link. Ekspedicija jau sugrįžo namo. Dabar rengia susitikimus, pasakoja apie savo veiklą. Tradiciškai dalyviai susirinko vieno iš šios ekspedicijos sumanytojų ambasadoriaus Vygaudo Ušacko sodyboje Bajoriškėse aptarti ir pristatyti nuveiktus darbus. Šiemet ekspedicijos dalyviai ir jau anksčiau panašioje misijoje dalyvavę jaunuoliai rinkosi į netradicinę talką – Užpaliuose talkino Jūratės ir Eugenijaus Keraminų Šv. Teresės šeimynos namo statybose.

Uteniškius pasitinka atnaujintas Jono Basanavičiaus paminklas

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui Utenos rajone bus įamžinta ir sutvarkyta dešimtys svarbių vietų, žyminčių garsius šio krašto žmones, primenančių svarbias istorines datas, atstatyti paminklai.

Sparnuotieji Lietuvos ambasadoriai garsins šalies vardą pasaulyje

Kasmet milijonai Lietuvos paukščių migruoja į įvairias Europos šalis, Aziją, nemažai pasiekia ir Afrikos žemyną, tad jie – savotiški mūsų šalies ambasadoriai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus vykdo projektą, kurio metu per dvejus metus planuojama sužieduoti 200 paukščių ir taip jiems suteikti savotišką lietuvišką „pasą".

Kelių policija: rugpjūčio mėnesį bus gausu prevencinių priemonių

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, siekdami ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą, kurti saugią aplinką, kartu drausminti eisme dalyvaujančius neatsakingus asmenis, šalies keliuose paskutinį šių metų vasaros mėnesį vykdo policines priemones.

Siūloma ilginti moksleivių pietų pertraukas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami pagerinti moksleivių mitybą ugdymo įstaigose – ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Šiam pilotiniam projektui pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

Netinkamai prižiūrimas mėšlas pasiekia net geriamojo vandens šulinius

Gyvulių mėšlas yra vertinga natūrali trąša, kurią naudoti rekomenduoja specialistai. Deja, aplinkosaugos pareigūnus pasiekia ne vienas pranešimas apie netinkamai tvarkomą mėšlą. Šis gali ne tik skleisti nemalonų kvapą aplinkiniams gyventojams, bet ir pasiekti gruntinius vandenis, o jais – pakliūti į geriamojo vandens šulinius.

Ieškoma būdų sumažinti avaringumą Lietuvos keliuose

Eismo saugumas keliuose vis dar opi problema. Neatsakingas vairavimas, leistino greičio viršijimas, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose, vairavimas išgėrus – pagrindinės priežastys, sukeliančios nelaimes keliuose.

Aukštaitijos nacionaliniame parke aptikta belapių antbarzdžių

Prieš savaitę Aukštaitijos nacionalinio parko biologas Bronius Šablevičius aptiko belapių antbarzdžių – tai rečiausia gegužraibinių šeimos orchidėja Lietuvoje. Šie augalai buvo rasti Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje.

Utenos rajone surinkta beveik keturi milijonai pakuočių

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenimis, grąžintos pakuotės sveria daugiau nei 10 300 tonų – 200 tonų daugiau negu sveria Eifelio bokštas. Tiesa, tokie įspūdingi rezultatai buvo planuoti.

Kviečia dovanoti kraujo

Nacionalinis kraujo centras uteniškius kviečia dovanoti kraujo rugpjūčio 2 dieną nuo 11 iki 19 valandos Utenio aikštėje.

Vapsvos puola net kapuose

Pagaliau džiaugiamės vasaros šiluma, tačiau verta prisiminti, kad kylant oro temperatūrai aktyvesnės tampa vapsvos, kurių įkandimas gali sugadinti net pakiliausią vasaros nuotaiką. Su vapsvomis kovoti tenka poilsiautojams gamtoje, daugiabučių gyventojams, statybininkams, netgi artimųjų kapus lankantiems.

Mototurizmo ralio komandai – Utenos vėliava

Praėjusį penktadienį Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius Utenio aikštėje įteikė Utenos miesto vėliavą ir pasagėlės ženkliukus mototurizmo ralio komandai, kuri garsins Utenos kraštą ir lydės Utenos miesto vėliavą rugpjūčio 19 dieną vyksiančio „Mototourism Rally 2017“ metu.

100 g šaltai rūkytos dešros – 83 procentai paros druskos normos

Bendrinėje kalboje žodis druska paprastai reiškia valgomąją druską – natrio chloridą, kurio 40 procentų sudaro natris ir 60 procentų – chloridai.

Gražūs, bet pavojingi Sosnovskio barščiai paplitę ir Utenos rajone

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje daug kalbama apie invazinio augalo Sosnovskio barščio paplitimą Lietuvoje. Ne išimtis ir Utenos rajonas. 2017 metais Utenos rajone nustatyta 15 Sosnovskio barščių augimviečių. Didžiausias plotas – 3,5 ha su Sosnovskio barščiais plyti privačiuose sklypuose Stapšėnų kaime, Tauragnų seniūnijoje. Kitos mažesnį plotą (nuo 0,01 iki 0,5 ha) užimančios teritorijos aptinkamos Bajoriškių, Antalgės, Leliūnų, Tautgirių, Pučkoriškių, Akmeniškių,  Šeimaties, Ilčiukų, Užpalių, Kuprių, Traidžiūnų ir Grybelių kaimuose bei Saldutiškio miestelyje.

Dubravos arboretumas – atviras gamtos muziejus: jokių tvorų, jokių bilietų ir 1 100 augalų rūšių

Suskaičiuokite, kiek pažįstate medžių ir krūmų rūšių. O dabar pabandykite paminėti visas jums žinomas automobilių markes, o jeigu nevairuojate – vardykite aprangos prekės ženklus. Jeigu tokių pavadinimų žinote daugiau nei medžių ir krūmų rūšių – tai reiškia, kad jau pribrendo laikas vykti į Dubravą.
Kodėl į Dubravą? Ten, netoli Kauno marių, yra arboretumas – toks botanikos sodas, tik be oranžerijų ir žolynų. Čia auginami tik medžiai ir krūmai – kiek didesniame nei 50 ha plote jų čia yra daugiau nei 1 100.

Tikrins uogautojus ir grybautojus

Vienas iš dažniausiai miško lankytojų daromų nusižengimų – mėlynių rinkimas naudojant įvairias mechanines rinkimo priemones, liaudyje vadinamas „šukomis". Utenos RAAD agentūros  jau pradėjo vykdyti tikslines išvykas – bus vykdoma sustiprinta uogautojų kontrolė, ypač didelis dėmesys skiriamas uogavimui saugomose teritorijose.

Gera žinia uteniškiams: nuo šiol savo regiono naujienas galėsite sužinoti greičiau ir patogiau

Utenos krašto gyventojų pamėgtas laikraštis „Utenos diena“ prisijungė prie naujienų dalijimosi platformos www.etaplius.lt, kurioje bus publikuojami laikraščio straipsniai.

Prasideda vėžių gaudymo sezonas

Įpusėjus vasarai, liepos 15 dieną, Lietuvoje prasideda vėžių gaudymo sezonas, truksiantis iki spalio 15 d. Jo metu bus leidžiama pagal nustatytą tvarką gaudyti natūraliai paplitusias rūšis – plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Invazinių rūšių gaudymui, kaip įprastai, ribojimai netaikomi.

Įžuvinti mūsų krašto ežerai

Utenos regione žvejoti mėgsta ne tik vietiniai gyventojai, atvažiuoja žvejų mėgėjų ir iš kitų šalies miestų ir rajonų. Visiems norisi pagauti, o dažnam ir paragauti, vietinių ežerų žuvies. Siekiant gausinti žuvų išteklius intensyviai vykdomi ežerų ir kitų vandens telkinių įžuvinimo darbai.

Utenos mieste lizdavietės čiurliams iškeltos... ant stogų

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Utenos rajono savivaldybe ėmėsi iniciatyvos Utenos miesto mikrorajonuose, kuriuose yra renovuotų ar renovuojamų pastatų, įrengti lizdavietes juodiesiems čiurliams. Šį projektą inicijavo ir įgyvendinti ėmėsi Utenoje gyvenantys LOD nariai Daiva ir Darius Norkūnai, o projektą finansavo Utenos rajono savivaldybė.

Puslapis 1 iš 93

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2916
Vakar apsilankė:6721
Šią savaitę apsilankė:50888
Šį mėnesį apsilankė:153678
Viso (nuo 2015-02-16):6086526
Šiuo metu naršo:
89
2017-08-20