Aplinkosaugininko „dūšia“ leidžia kasdien plauti automobilį darbe
AktualijosAplinkosaugininko „dūšia“ leidžia kasdien plauti automobilį darbe
2016 kovo 18, Penktadienis 13:41

Aplinkosaugininko „dūšia“ leidžia kasdien plauti automobilį darbe

Aplinkosaugininko „dūšia“ leidžia kasdien plauti automobilį darbe
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pavasaris – švaros metas. Kas švarinasi namuose, kas kieme, o kas pradeda nuo automobilio, kad šis spindėtų pasitikdamas pirmuosius saulės spindulius. Pastarąjį švarinimosi faktą ir užfiksavo „Utenos dienos" žurnalistai. Faktas būtų įprastas ir niekam neįdomus, tačiau šį sykį savo asmeninį automobilį vienas valstybės tarnautojas nusprendė plauti ne plovykloje ar savo, tačiau įstaigos, kurioje dirba, kieme, darbo metu naudodamasis valdišku vandeniu ir elektra. Ir, kaip pats pripažino, ne pirmą kartą.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Baleišis, surengęs švaros dieną savo transporto priemonei, negalėjo pakomentuoti, pagal kokią tvarką valdišku vandeniu plovė asmeninį automobilį. Padejavęs, kad automobilis – valstybininko, jau senas, tikino nesiekiantis sutaupyti pinigų geresniam plaudamas jį ne plovykloje, o valstybinės įstaigos kieme. „Dirbu devynioliktus metus. Tik paskutinius aštuonis metus mums moka už darbą savaitgaliais ir švenčių dienomis", – aiškino jis. Paklaustas, ar todėl nusprendė, kad gali naudotis valdiškais ištekliais savo reikmėms, atsakė, kad „taip, dūšioje – ramia sąžine, už visas neapmokėtas darbo valandas". Pripažinęs, kad formaliai padarė pažeidimą, L. Baleišis atviravo: „dūšioje jaučiu, kad galėčiau sau leisti plauti automobilį kasdien".
Valstybės tarnybos įstatyme yra aiškiai apibrėžti Pagrindiniai valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principai. Vienas jų – nesavanaudiškumas. Pagal jį, valstybės tarnautojas privalo vadovautis visuomenės interesais, naudoti jam patikėtą valstybės ir savivaldybių turtą, tarnybinę informaciją tik visuomenės gerovei, eidamas valstybės politiko pareigas ar atlikdamas tarnybines pareigas nesiekti naudos sau, savo šeimai, savo draugams.
Valstybės tarnybos departamento atstovė Eglė Karlonaitė informavo „Utenos dieną", kad pagal Valstybės tarnybos įstatymo 15 straipsnį, valstybės tarnautojai privalo laikytis valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, nesinaudoti valstybės ar savivaldybių nuosavybe ne tarnybinei veiklai, nenaudoti tarnybos (darbo) laiko kitiems tikslams.

„Vertinant Jūsų nurodytą situaciją, manytume, kad valstybės tarnautojas galimai nesilaikė valstybės tarnautojui privalomų pareigų, – teigė ji. – Valstybės tarnautojo pareigų nesilaikymas arba netinkamas jų atlikimas yra tarnybinis nusižengimas. Tokiu atveju tarnybinio nusižengimo tyrimą turėtų pradėti valstybės tarnautoją į pareigas priėmęs asmuo."
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos RAAD direktorius Lauris Martišius žurnalistus tikino, kad tokia situacija – nėra įprasta, tokia praktika, kai darbuotojai naudoja įstaigos išteklius nėra taikoma. Paklaustas, ar gali būti taip, kad dėl dažnų išvykų vadovas net nežino, kiek asmeninių darbuotojų automobilių per dieną nuplaunama Utenos RAAD kieme, L. Martišius tvirtino, kad situacija yra valdoma. „Žmogus netinkamu metu priėmė netinkamą sprendimą. Ir po darbo negalima naudoti nei įrangos, nei vandens asmeninėms reikmėms, – aiškino jis. – Tenka apgailestauti. Jei tokie atvejai būtų paviešinti anksčiau, jų nebūtų." L. Martišius informavo, kad pradėtas tyrimas dėl tarnybinio nusižengimo. Pasak jo, užkluptas žurnalistų, pats L. Baleišis parašė tarnybinį pareiškimą, pripažino savo nusižengimą ir tikino besigailįs. Ar žmogus apgailestauja dėl savo poelgio, ar dėl to, kad jis buvo užfiksuotas, direktorius atsakyti negalėjo, tačiau buvo linkęs tikėti pavaldinio atgailos nuoširdumu.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Akcija „Plaukia valtelė“ nustebino aplinkosaugininkus

  Siekiant užtikrinti aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų laikymąsi, gegužės 20 d.–birželio 20 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos (Utenos RAAD) pareigūnai vykdė tikslinius akcijos „Plaukia valtelė" reidus.

 • Aplinkosaugininkai ruonių medžiotojams paskelbė karą

  Aplinkosaugininkams kelia nerimą, kad Baltijos jūroje gyvenantiems ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytiems pilkiesiems ruoniams iškilo dar viena grėsmė – šiemet šalies pajūryje į krantą atplukdyti net 26 negyvų šių žinduolių kūnai. Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) duomenimis, visų ruonių kūnuose esama smurtinių žaizdų, todėl šių saugomų gyvūnų žudikų paieškai skiriamos didelės pajėgos.

 • Aplinkosaugininkų reidas: etatinių žvejų neišgąsdino net solidžios baudos

  Sausio mėnesio pabaigoje Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė reidą, kurio metu tikrino, kaip žvejai laikosi mėgėjiškos žūklės reikalavimų, ar jie turi žvejybos leidimus, operatyviai reagavo į Utenos apskrities gyventojų pranešimus apie taisyklių nepaisančius žvejus. Norėdami pamatyti, kaip aplinkosaugininkai kovoja su pažeidėjais, „Utenos dienos" žurnalistai nusprendė į jų darbą pažvelgti iš arčiau.

 • „Galapagų“ svečiai rūpinosi aplinkosauga

  Praėjusį savaitgalį Zaraso ežero saloje vykusiame festivalyje „Galapagai" Aplinkos ministerija ragino neteršti gamtos, skatino stabdyti besaikį vartojimą ir nebenaudojamų daiktų neišmesti, o jais keistis arba perdirbti. Taip pat surengtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose projekto „KITA FORMA" dizainerės mokė, kaip daiktus prikelti antram gyvenimui. Festivalio svečiai galėjo iš senų trikotažinių marškinėlių, džinsų, paklodžių ir kitų audinių nusinerti kilimėlį – visai tokį pat, kokius ausdavo senoliai kaime. Šiuo būdu buvo „išgelbėta" beveik 100 nebereikalingų marškinėlių – užuot tapę atliekomis, jie pavirto puikiais užtiesalais.

 • Į Utenos aplinkosaugininkų akiratį pateko būrys pažeidėjų

  Prasidėjus vasarai vis daugiau žmonių išsiruošia į vandens telkinius su motorinėmis valtimis, vandens motociklais ir pan. Tačiau plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis galima toli gražu ne visur.

 • Žvejai tikrinami ir naktį

  Gegužės 2 dieną aplinkosaugininkai suplanavo ir atliko verslinės žvejybos, vykdomos Ignalinos rajone, patikrinimus. Šiuo metu migruojantys unguriai Ignalinos rajone gaudomi septyniolikoje vietų. Šiai žvejybai vykdyti konkurso būdu yra išduoti specialūs leidimai.

 • Į pagalbą aplinkosaugininkams – ore zvimbiantis dronas

  Nuo šiol šalies aplinkosaugininkams kovoti su įžūliais brakonieriais ar įvairiais pažeidimais gamtoje talkins ore zvimbiančios skraidyklės – dronai. Šie bepiločiai orlaiviai atliks tam tikrą darbą – įvairius pažeidimus fiksuos iš aukštai. Ši naujovė pasiekė ir Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentą. Tiesa, kol kas dronas išbandomas nedidelėse erdvėse ir laukiama palankesnio oro, tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu šis ore skraidantis prietaisas jau talkins pareigūnams.

 • Ant pažliugusio ledo mirkstančius žvejus tikrino aplinkosaugininkai

  Reidus nuolat organizuojantys aplinkosaugininkai stebisi ne tik žvejų savivaliavimu ant ledo gaudant žuvis uždraustu būdu, bet ir jų įžūlumu: ne kartą bausti žvejai ir toliau rizikuoja likti nepastebėtiems, tačiau ne visuomet sėkmingai...

 • „Metų brakonierius“ vėl pateko į aplinkosaugininkų akiratį

  „Metų brakonieriumi" tituluojamas Švedriškės kaimo (Ignalinos r. ) gyventojas V. I. ir jo bendrininkas R. Ž. mesti savo nelegalaus verslo, neteisėtai žvejojant statomais tinklais, nesiliauja.

 • Saugiam ir efektyviam aplinkosaugininkų darbui – nauja amunicija

  Jau netrukus aplinkosaugininkų amuniciją savigynai ir kovai su brakonieriavimu papildys nauji šaunamieji ginklai.
  „Tikimės, kad šios naujosios priemonės užtikrins pareigūnų saugumą atliekant darbines pareigas ir bus gera pažeidimų prevencija, o pagal paskirtį jų panaudoti neprireiks. Deja, atvejų, kai agresyviai nusiteikę pažeidėjai puola aplinkosaugininkus, vis dar pasitaiko. Dėl to turime daryti viską, kad inspektoriams darbe negrėstų joks pavojus", – kalbėjo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4789
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:4789
Šį mėnesį apsilankė:15603
Viso (nuo 2015-02-16):14282763
Šiuo metu naršo:
64
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!