Siūloma, kad būsto nuomos kompensacija nebūtų skaičiuojama į pajamas skiriant piniginę socialinę paramą
AktualijosSiūloma, kad būsto nuomos kompensacija nebūtų skaičiuojama į pajamas skiriant piniginę socialinę paramą
2015 lapkričio 25, Trečiadienis 09:16

Siūloma, kad būsto nuomos kompensacija nebūtų skaičiuojama į pajamas skiriant piniginę socialinę paramą

Siūloma, kad būsto nuomos kompensacija nebūtų skaičiuojama į pajamas skiriant piniginę socialinę paramą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė nutarimo projektą dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisų, kuriuo siūloma pritarti, kad skiriant piniginę socialinę paramą (socialinę pašalpą ir šildymo bei vandens išlaidų kompensacijas) į pajamas nebūtų įskaitoma būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija.

„Į paramą žmogui turime žvelgti kaip į būtinybę padėti, kai žmogui iškyla finansinių sunkumų. Kadangi būsto nuomos bei išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija yra tikslinės paskirties parama, ji neturi užkirsti žmogui kelio gauti jam reikalingą piniginę socialinę paramą", – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Primename, kad socialinė pašalpa skiriama, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės už 102 eurus. Maksimalus jos dydis – 102 eurai (dydis priklauso nuo skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų vienam gyvenančiam asmeniui (102 Eur) ir vidutinių asmens pajamų per mėnesį).

Būsto šildymo išlaidų kompensacija skiriama, jei būsto šildymo išlaidos viršija 20 procentų skirtumo tarp šeimos pajamų ir valstybės remiamų pajamų šeimai dydžio. Karšto vandens išlaidų kompensacija skiriama, jeigu išlaidos viršija 5 procentus pajamų, geriamojo vandens – jeigu išlaidos viršija 2 procentus pajamų.

Siekiant trumpinti socialinio būsto laukiančiųjų eiles ir padėti daugiau žmonių apsirūpinti būstu, nuo šių metų pradžios įsigaliojo nauja paramos būstui forma – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija. Tam, kad ši paramos forma būtų patrauklesnė ir daugiau žmonių ja pasinaudotų, kompensacijos dydis nuo lapkričio 1-os visoms savivaldybėms padidintas 60 procentų.

Šia paramos forma šeimos, turinčios teisę į paramą būstui išsinuomoti, jau naudojasi 12-oje savivaldybių, tarp jų – Kauno rajono, Panevėžio ir Šiaulių miestų, Druskininkų bei kitų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Senjorai kompensacijų nepraras

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad dėl išmokamų pensijų kompensacijų socialinės paramos pensininkai nepraras.
  Tęsiant per krizę sumažintų pensijų kompensacijų mokėjimą, vėl pasigirdo kalbų, jog senatvės ir nedarbingumo pensijų gavėjai gali turėti nemalonumų: esą gavę daugiau pinigų, jie praras teisę į būsto šildymo išlaidų kompensacijas.

 • Pensininkai teisės į būsto šildymo išlaidų kompensacijas nepraras

  Tęsiant per krizę sumažintų pensijų kompensacijų mokėjimą, vėl pasigirdo kalbų, jog senatvės ir nedarbingumo pensijų gavėjai gali turėti nemalonumų: esą gavę daugiau pinigų, jie praras teisę į būsto šildymo išlaidų kompensacijas.

 • Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

  Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. Šiemet kompensacijas gaus iki šiol didžiausias studentų procentas – 9,69 proc. kompensacijoms skirtos lėšos padidintos, kad už studijas sumokėtus pinigus galėtų susigrąžinti kuo daugiau gerai besimokančių studentų. Kaip numatyta Mokslo ir studijų įstatyme, studijų įmoką gali atgauti iki 10 proc. gerai besimokančių studentų.

 • Patyrusiesiems nuostolių dėl afrikinio kaulių maro – kompensacijos

  Kiaulių laikytojams, patekusiems į afrikinio kiaulių maro (AKM) teritorijas, kuriose taikomi sugriežtinti reikalavimai tiek kiaulių laikymui, tiek jų realizavimui, papildomai skirta apie 1,6 mln. Eur parama.

 • Beveik pusei milijono senjorų jau išmokėta 82,5 mln. eurų kompensacijų

  Praėjusių metų pabaigoje pradėjus mokėti pensijų kompensacijas, iš viso jų jau išmokėta 82,5 mln. eurų. Jų sulaukė apie 0,5 mln. pensininkų.
  Pernai buvo išmokėta 32,6 mln. eurų kompensacijų, šiemet – 49,9 mln. eurų. Dar apie 16,1 mln. eurų kompensacijų bus išmokėta iki 2015 metų pabaigos. Kitąmet planuojama išmokėti apie 65 mln. eurų kompensacijų.

 • Kompensuos pensijas dirbusiems pensininkams

  Seimas po pateikimo pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma 2016 m. pradėti mokėti kompensacijas senatvės pensijų gavėjams, kurie 2010-2011 m. dirbo ir dėl to jiems papildomai buvo sumažintos gaunamos pensijos.

 • Paskirtos kompensacijos už laiku paskerstas kiaules

  Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. AĮ-45 sudaryta nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (arba) šių ligų prevencijos priemones, komisija 2015- 01-16 d. vykusiame posėdyje išnagrinėjo iki 2014 m. gruodžio 31 d. pateiktus gyventojų prašymus dėl paramos už kiaules, paskerstas dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės iki 2014 metų gruodžio 15 d.

 • Kiaulių maro pamokos: trejiems metams riestasnukes reikėtų pamiršti

  Šių metų rugpjūčio 6 dieną Utenos rajono Tauragnų seniūnijos Skroblų II kaimo viensėdijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro židinys sujaukė daugelio rajono kiaulių laikytojų planus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 metų rugsėjo 17 dienos įsakymu Utenos rajono savivaldybės teritorija su kai kurių kitų šalies rajonų teritorijomis buvo paskelbta buferine afrikinio kiaulių maro zona su ypatingais veterinarijos sanitarijos reikalavimais. Kiaulių augintojai, kurių tvartuose žviegia ne daugiau kaip 100 riestasnukių, iki gruodžio 15 dienos įpareigoti paskersti visas sveikas kiaules savo reikmėms ir kol kas neįsigyti paršelių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3367
Vakar apsilankė:12538
Šią savaitę apsilankė:27776
Šį mėnesį apsilankė:272870
Viso (nuo 2015-02-16):12323220
Šiuo metu naršo:
167
2020-01-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!