Seimo kontrolierius: „Jei nesiskundžia, tai nereiškia, kad problemų nėra“
AktualijosSeimo kontrolierius: „Jei nesiskundžia, tai nereiškia, kad problemų nėra“
2015 gegužės 26, Antradienis 08:34

Seimo kontrolierius: „Jei nesiskundžia, tai nereiškia, kad problemų nėra“

Seimo kontrolierius: „Jei nesiskundžia, tai nereiškia, kad problemų nėra“

„Per šiuos metus Seimo kontrolierių įstaiga nesulaukė nė vieno skundo dėl Utenos rajono savivaldybės administracijos pareigūnų veiksmų, tačiau gausus būrys lankytojų, panorusių susitikti su manimi, rodo, kad yra problemų, su kuriomis uteniškiai nori pasidalyti", – taip Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pradėjo susitikimą su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu ir administracijos direktoriumi Jonu Slapšinsku.

Susitikęs su Utenos rajono savivaldybės vadovais, Seimo kontrolierius R. Šukys atkreipė dėmesį į visose savivaldybėse egzistuojančias problemas, dėl kurių skundėsi ir Utenos rajono gyventojai.
Praėjusiais metais uteniškiai Seimo kontrolieriui skundėsi dėl daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administravimo veiklos priežiūros ir kontrolės, savivaldybės (valstybės) gyvenamųjų patalpų privatizavimo problemų. Utenos rajono gyventojai skundėsi netinkamu prašymų išnagrinėjimu.
„Nors 2014 metais Seimo kontrolieriai gavo tik septynis skundus, vis dėlto tai nebūtinai reiškia, kad savivaldybės administracijai gyventojai priekaištų neturi. Tikriausiai tai reiškia, kad Seimo kontrolieriams reikia pasitempti, kad jie taptų žinomesni", – susitikime su savivaldybės vadovais šmaikštavo R. Šukys.
Savivaldybės įstaigų pareigūnai Seimo kontrolieriui pristatė jiems aktualias problemas. Susitikime kalbėta apie daugiabučių namų modernizaciją ir jos problemas: žmonių nenorą atnaujinti balkonus ar pirmojo aukšto perdangas, nesupratimą, kad tai – sudėtinė daugiaaukščio namo dalis. Taip pat kalbėta apie komunalinių atliekų tvarkymą, problemas, susijusias su rinkliavos dydžio apskaičiavimu už komunalinių atliekų surinkimą.
Susitikime taip pat aptarta itin aktuali problema – laukinių gyvūnų daroma žala ūkininkams. Seimo kontrolierius R. Šukys atkreipė savivaldybės tarnautojų dėmesį, kad labai dažnai savivaldybės administracijos vadovų sudaryta komisija gyvūnų padarytai žalai nustatyti dirba aplaidžiai arba savo funkcijas vykdo netinkamai.
Po susitikimo su Seimo kontrolieriumi R. Šukiu Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas ir administracijos direktorius Jonas Slapšinskas žadėjo glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant gyventojų skunduose įvardijamas problemas.
„Visuomet smagu, kai apie savivaldybėje esamas problemas kalba patys savivaldybės vadovai, nes tai rodo, kad jie – susipažinę su gyventojų problemomis ir linkę jas geranoriškai spręsti", – atsisveikindamas su savivaldybės vadovais sakė Seimo kontrolierius R. Šukys.

„Utenos dienos" inf., V. Valentinavičiaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Savivaldybės galės greičiau padėti žmonėmis, kuriems reikalingas socialinis būstas

  Lietuvos Seimui pateikti Vyriausybės siūlymai sudaryti sąlygas savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tai reiškia, kad savivaldybės galėtų greičiau padėti žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tokia tvarka būtų palanki ir pačioms savivaldybėms – kur kas greičiau ir paprasčiau nekilnojamąjį turtą išsinuomoti nei nusipirkti.

 • Per savivaldybės administraciją nusiris atleidimų banga

  Spalio mėnesio pabaigoje Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje politikai pritarė naujai savivaldybės administracijos struktūrai, kuri tiesiogiai palies apie 12–14 darbuotojų, tarp jų – ir seniūnijų specialistus. Rajono valdžia per Tarybos posėdį sulaukė ir opozicijos kritikos.

 • Uteniškiai vieši Kinijoje

  Birželio 5–12 dienomis Utenos rajono savivaldybės delegacija vieši Kinijoje, Džininge. Kartu su Utenos rajono savivaldybės rajono meru Alvydu Katinu į Kiniją išvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Evaldas Rimas, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Donata Lubienė ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Raimundas Čepukas.

 • Parduoti yra ką, bet pirkėjų neatsiranda

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė parodė, kad šalies savivaldybės turi net 11 mln. kv. m nuosavų patalpų ir pastatų. Vienam gyventojui 2015 m. teko beveik 4 kv. m valdiškų pastatų ploto. Kai kuriose savivaldybėse nenaudojama yra net iki penktadalio nekilnojamojo turto. Utenos rajono savivaldybėje nenaudojamo nekilnojamojo turto dalis siekia 2 proc., o visos šalies mastu ši dalis viršija 4 proc.

 • Utenio stadiono šiukšliadėžių epopėja finišo tiesiojoje

  Beveik prieš metus, 2015 metų gruodžio 1 dieną, viename iš populiariausių šalies naujienų portalų pasirodė straipsnis „Utenos stadiono stebuklai: prabangios šiukšliadėžės, iškaba už 13,5 tūkst. eurų ir korupcijos šešėlis“, kuriame Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas pasakojo apie tariamai galimą lėšų iššvaistymą, įgyvendinant Utenio stadiono rekonstrukcijos projektą. Tarybos narys apie šiukšliadėžes kalbėjo ir vienoje iš televizijos laidų, stebindamas žiūrovus ir kaltindamas Utenos valdžią savų protekcijomis bei lėšų švaistymu.

 • LLRI: Utenos rajono savivaldybės administracijoje darbuotojų skaičius išaugo

  Nors gyventojų šalyje mažėja, praėjusiais metais beveik pusė (26 iš 60) savivaldybių dar labiau plėtė administracijas – tai atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) analizė. Teigiama, kad dalis šalies savivaldybių administracijų vis dar neproporcingai didės.

 • STT krėtė Utenos rajono savivaldybę

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vakar, antradienį, atliko dokumentų poėmius Utenos rajono savivaldybėje.

 • Grožio paslaugas pirkusi savivaldybė – opozicijos taikinyje

  Utenos rajono savivaldybės tarybos politikų opozicija sukėlė skandalą – tvirtina, kad „Utenos valdininkai aplenkė laiką: pinigus išleido laukdami pasiūlymų“. Viešojoje erdvėje šią savaitę pasirodė publikacijos panašiomis antraštėmis. Tai nepuošia Utenos, juo labiau politikų, kurie jau intensyviai ruošiasi Seimo rinkimams. Seimo narė Milda Petrauskienė bei rajono savivaldybės vadovai teigia, kad opozicijai atstovaujantys politikai nuolat ieško įvairių priekabių, kad tik apšmeižtų Uteną ir jos valdžią, o savo išvedžiojimus paviešina per visą Lietuvą.

 • Utenos rajono savivaldybei – apdovanojimas už Vyžuonos parko sutvarkymą

  Utenos rajono savivaldybę pasiekė džiugi žinia: projektas „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas" gruodžio 2 dieną Taujėnuose (Ukmergės r.) vykusiuose geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimuose nuskynė laurus ir buvo apdovanotas nominacijoje „Geriausias 2007–2013 m. programavimo periodu Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra".

 • Pyragų dieną dalijosi gerumu ir saldumynų gabalėliais

  Pyragų diena Lietuvoje minima tryliktus metus. Utenoje tik ketvirtus metus gyvuoja graži tradicija kepti pyragus, jais vaišinti savo kolegas, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai". Ši kilni akcija neaplenkė ir Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų – prie arbatos puodelio susirinkusieji, ragaudami ir girdami kolegų keptus pyragus, ištiesė pagalbos ranką likimo nuskriaustiems ir sergantiems patiems mažiausiems šalies gyventojams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8418
Vakar apsilankė:8835
Šią savaitę apsilankė:17253
Šį mėnesį apsilankė:196710
Viso (nuo 2015-02-16):12247060
Šiuo metu naršo:
146
2020-01-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!