Uteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo
AktualijosUteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo
2015 balandžio 02, Ketvirtadienis 15:51

Uteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo

Uteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo

Milžiniška bauda laukia uteniškių, nusprendusių numoti ranka į anksčiau jiems skirtas administracines nuobaudas už neteisėtą žvejybą ir toliau mėgautis šiuo užsiėmimu. Tačiau šį kartą pareigūnų pričiuptiems žvejams nebegelbėjo net ir balandžio 1-osios pokštai...

 

Utenos miesto gyventojai (tėvas su sūnumi) Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams yra gerai žinomi. Praėjusiais metais net du kartus buvo sulaikyti neteisėtai žvejojantys statomais tinklais Asėko ežere, esančiame Ignalinos rajone. Už tokią veiklą jiems abu kartus buvo skirtos administracinės nuobaudos, konfiskuotos valtys, tinklai, o už padarytą žalą gamtai pateiktų pretenzijų suma siekė 10 tūkst. litų.
Nusprendę, kad šis ežeras nėra saugus nelegaliai žvejybai tinklais, o pareigūnai jau žino visus jų gudravimo būdus, šiais metais vos ištirpus ledui žvejai persikraustė į Utenos rajone esantį Utenykščio ežerą. Valtį pastatė Bukos upėje, iki kurios dar nemažą atstumą reikia eiti užpelkėjusia pakrante vedančiu taku, ir manė, kad šioje vietoje aplinkosaugininkams į akis neturėtų kristi. Tačiau šis būdas pažeidėjams nepavyko: GGAI darbuotojai aplinkosauginę kontrolę vykdo ne per tarnybinio automobilio langą, o kiekvieno reido metu pėsčiomis pasiekia nemenkus atstumus. Balandžio 1 dieną uteniškiai išplaukė traukti pastatytų tinklų. Pačiame darbo įkarštyje juos užklupo aplinkosaugininkai. Pažeidėjų išgąstis buvo toks didelis, jog bandydami sprukti taip stipriai trūktelėjo irklais, kad vienas iš jų lūžo pusiau. Maišą su ištrauktais dviem tinklais išmetė per valties bortą, o patys liko plūduriuoti tarp nespėtų ištraukti tinklų.
Pažeidėjai dar bandė pokštauti, tačiau visa tai GGAI pareigūnų neįtikino. Jiems buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, konfiskuota valtis, šeši tinklai. Už neteisėtai sugautas 19 lydekų ir 2,6 kg kuojų paskaičiuota gamtai padaryta žala viršija 3 tūkst. eurų.

Utenos RAAD ir „Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Aplinkosaugininkų darbo užmokesčiui didinti – 2,9 mln. eurų

  2020 metų valstybės biudžete Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų darbo užmokesčiui didinti papildomai numatyta 2,9 mln. eurų. Iš šios sumos 1,3 mln. eurų skirta Aplinkos apsaugos departamentui.

 • Apdovanoti geriausi aplinkosaugininkai

  Praėjusią savaitę per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės.

 • Nusipelniusiems aplinkos saugotojams ir puoselėtojams įteikti apdovanojimai

  Trečiadienį per iškilmingą Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai. Ministro padėkos įteiktos ir dviem uteniškiams.

 • Žvejai sulaukė aplinkosaugininkų ir ugniagesių dėmesio

  Žvejų gyvybes nuolat tenka gelbėti ugniagesiams gelbėtojams. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai drauge su Aplinkos apsaugos Utenos regiono darbuotojais vasario 14 dieną vyko į švietėjišką akciją, kurios metu su žvejais kalbėjosi apie saugų elgesį ant ledo.

 • Aplinkosaugininkai įgyvendino jaunuolio svajonę

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas prisidėjo prie visoje Lietuvoje organizuojamo projekto „Vaikų svajonės“.

 • Aplinkosaugininkai „garažiukuose“ aptiko nemažai pažeidimų

  Visoje šalyje surengtos aplinkosauginės akcijos „Garažiukas“ rezultatai rodo, kad autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje vis dar padaroma nemažai atliekų tvarkymo pažeidimų. Šios tradicinės akcijos, kuri vyko nuo spalio 3 d. iki lapkričio 4 d., tikslas – apsaugoti aplinką nuo taršos transporto priemonių atliekomis ir teršalais.

 • Geriausiems aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos

  Pirmadienį per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai.
  Vienu garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugininkų bendruomenėje – Viktoro Bergo premija – pagerbtas Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis už ilgametę rezultatyvią veiklą aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

 • Aplinkosaugininkai visuomenę moko mylėti gamtą

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) Utenos miesto visuomenei surengė tikrą šventę: visą antradienį prie Utenos kultūros centro pristatoma Utenos regione aplinkosaugininkų vykdoma darbų organizavimo sistema, o smalsūs miestelėnai gali išbandyti specialiausius žiūronus ar pamatyti, kokiomis priemonėmis brakonieriai išeina gaudyti žuvų ar medžioti miško žvėrelių.

 • Žvejai verslininkai prašo papildyti ežerų specializuotai žvejybai sąrašą

  Aplinkos ministerija gavo Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos prašymą papildyti aplinkos ministro tvirtinamą vandens telkinių, kuriuose leidžiama tinklais specializuota seliavų ir ežerinių stintelių žvejyba, sąrašą. Į jį siūloma įtraukti dar 9 ežerus. Tris Ignalinos rajone – Balčio, Šakarvos bei Ukojo, ir šešis Molėtų rajone – Aiseto, Ilmedo, Alnių, Makių, Baluošo ir Žeimenio.

 • Ungurių mėgėjas namuose laikė draudžiamų žvejybos įrankių kolekciją

  Kol visa Lietuva šventė Valstybės dieną, Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams liepos 6-oji buvo tikras darbymetis. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vienoje iš Zarasų rajono, Salako miestelyje, esančių sodybų aptiko tikrą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių kolekciją, kurios pagrindą sudarė ungurių žvejybai skirti įrankiai. Pažeidėjo namuose rasti trys statomieji tinklai, skirti unguriams gaudyti, ungurinė gaudyklė, penkios ežerinės gaudyklės. Taip pat pareigūnai rado, kaip patys vadina „profesionalių brakonierių" pamėgtus žvejybos įrankius – net šešis venterius (žvejybos tinklus su „uodega" ir „sparnais" iš šonų) bei ūdą – žuvims gaudyti skirtą ilgą virvę, nusagstytą net 200 kabliukų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5952
Vakar apsilankė:8214
Šią savaitę apsilankė:62657
Šį mėnesį apsilankė:147456
Viso (nuo 2015-02-16):12498890
Šiuo metu naršo:
130
2020-02-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!