Asta Tidikienė: „Požiūris į karinę tarnybą turi būti formuojamas mokyklos suole“
AktualijosAsta Tidikienė: „Požiūris į karinę tarnybą turi būti formuojamas mokyklos suole“
2015 vasario 27, Penktadienis 10:27

Asta Tidikienė: „Požiūris į karinę tarnybą turi būti formuojamas mokyklos suole“

Asta Tidikienė: „Požiūris į karinę tarnybą turi būti formuojamas mokyklos suole“
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą. Apie tai pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri įsitikinusi, kad būtina laikinai penkerių metų laikotarpiui atnaujinti pradinę karo tarnybą. Uteniškė Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė tvirtai įsitikinusi, kad požiūris į karinę tarnybą jauniems žmonėms turi būti formuojamas jau mokyklos suole.

Teigiamai sutikęs šią žinią, Lietuvos Šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Liudas Gumbinas teigė, kad Lietuvos visuomenė, suprasdama šiandienos pavojus ir iššūkius, su kuriais susiduria valstybė, privalo atsakingai ir apgalvotai stiprinti gynybines galias. „Noriu pabrėžti, kad kiekvieno Lietuvos piliečio, šaulio pareiga yra ginti mūsų valstybę, nepriklausomai nuo to, koks gynybos modelis egzistuoja šiandien ar būtų pasirinktas ateityje. Taip pat svarbu, kad visuomenė, tarp jų ir šauliai, suprastų ne tik akivaizdų šių dienų poreikį ir pastangas stiprinti valstybės gynybos potencialą, bet ir būdus, kaip tai atlikti", – įsitikinęs L. Gumbinas.
Vertindama prezidentės D. Grybauskaitės siūlymą grąžinti šauktinių kvietimą, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė prisipažino, kad šauliai jau seniai svajoja apie tai, kad mokyklose būtų grąžintas pradinis karinis rengimas. „Juk ne visi gali tarnauti dėl sveikatos problemų, tačiau susipažinti sau tuo privalo visi. Tarybiniais laikais aš mokykloje mokiausi karinio rengimo pradmenų, už tai gaudavau pažymius. Vaikai buvo mokomi drausmės, susipažindavo su ginklais. Tai labai geras dalykas. Kodėl visa tai negalėtų grįžti į mokyklas? Kodėl turime išradinėti dviratį, jeigu jis jau anksčiau buvo išrastas?", – klausė vadė, teigdama tai, vaikas nuo mažens mokomas gerbti šalies Konstituciją užaugęs visiškai kitaip žiūrėtų ir į kariuomenę, o ne kurtų planus, kaip nuo jos išsisukti.
„Jaunimas prisiklauso įvairių fantazijų, prisižiūri filmukų, kurių pilnas internetas. Tuomet prisikuria baimių ir patys skleidžia iškreiptą informaciją", – įsitikinusi vadė Asta Tidikienė. Nors šiuo metu šalyje vis garsiau kalbama apie pradinės karo tarnybos atnaujinimą ir apsiginklavimą, pasak A. Tidikienės, ji nepastebėjo, kad pastaruoju metu jaunimas masiškai veržtųsi į šaulių rinktinės gretas. Anksčiau daugiausia naujokų sulaukdavo rudenį, o dabar šaulių gretos naujais veidais pasipildo visus metus.
Praėjusiais metais su prezidente D. Grybauskaite susitikusi Lietuvos šaulių sąjungos vadovybė kalbėjo apie aštrėjančią geopolitinę situaciją regione bei pasirengimą šalies gynybai. Tąkart susitikime su šalies vadove dalyvavusi vadė Asta Tidikienė prisipažino, kad karo atveju ir moterys galėtų prisidėti prie savo šalies gynimo. Ji šių savo duotų pažadų nepamiršo ir iki šiol. „Visi galvoja, kad tėvynės gynimas – tai nėra tik ginklo laikymas rankose ir partizanavimas. Už tėvynę kovoti yra daugybė kitų gynybos būdų: informacijos surinkimas, jos perdavimas, aprūpinimas maistu, drabužiais ir t. t. Juk yra daug moterų, kurios ir šiandien tarnauja Lietuvos kariuomenėje, yra puikios savanorės, puikiai valdo ginklus ar yra pasiruošusios atiduoti visas savo jėgas", – mano A. Tidikienė. Anot jos, kariuomenė Lietuvai, kaip ir kitoms šalims, reikalinga, tačiau ji turėtų būti profesionali, o tarnauti savo kraštui jaunuoliai ateitų ne vedami per prievartą, bet savu noru.
Šiuo metu visoje Utenos apskrityje šaulių rinktinės vienija per 600 įvairaus amžiaus žmonių, iš jų apie 250 jaunuolių.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįprastos šaulių vadės svajonės ir dramatiškas sūnaus gimimas

  Išvydus moterį, kuri kartu su šauliais žygiuo­ja miesto gatvėmis, daugeliui vis dar sunku paslėp­ti nuostabą. Tačiau visuomet pasitempusi, veržli ir nuolat iššūkių ieškanti Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė laužo išanksti­nes nuostatas ir griauna nusistovėjusius mitus, kaip turėtų atrodyti tikra moteris ir kas yra vyriška, o kas moteriška.

 • Šauliai pakvietė uteniškius sutikti rudenį aktyviai

  Rugsėjo 26 dieną Miesto sode ne pirmus metus Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė kartu su rėmėjais organizavo aktyvių veiklų renginį „Sutikime rudenį aktyviai“. Gražią dieną parke susirinkusių šaulių kviečiami uteniškiai rinkosi vangiai, tačiau, jaunųjų šaulių teigimu, dalyvių buvo daugiau nei pernai.

 • Šiandien minima Lietuvos kariuomenės diena

  Lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės atkūrimo 98-ąsias metines, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

 • Jaunųjų šaulių žinias papildė edukacinės programos

  Lapkričio 4–os ryte nuo Utenos šaulių namų link Kauno pajudėjo autobusas. Tikslas – ne tik prasmingai praleisti atostogas, bet ir pagilinti žinias. Kol vieni jaunieji šauliai mokėsi ar dirbo Jaunųjų šaulių ugdymo pakopinėse stovyklose, kiti susiruošė į edukacinę pažintinę išvyką. Praplėsti savo akiratį išvyko Utenos, Užpalių ir Vyžuonų jaunųjų šaulių ugdymo grupių mokiniai.

 • Pasitikti rudenį aktyviai uteniškiai neskubėjo

  Ketvirtadienį Miesto sode tarp Šaulių namų ir PC „Senukai" rinkosi patys aktyviausi ne tik miesto, bet ir rajono gyventojai – daugiausia mokiniai. Čia vyko Plk. Prano Saladžiaus šaulių rinktinės organizuotas renginys „Sutikime rudenį aktyviai".

 • Uteniškių jaunųjų šaulių komanda pripažinta geriausia

  Gegužės 26-29 dienomis Kukuliškių kaime (Klaipėdos r.) vyko jaunųjų šaulių sporto žaidynės. Jose dalyvavo po 20 jaunųjų šaulių iš visų apskričių. Gegužės 7 dieną vykusiose atrankinėse jaunųjų šaulių žaidynėse Užpaliuose buvo atrinkti pagrindiniai kandidatai į šias žaidynes.

 • Jaunieji šauliai sugužėjo į Užpalius

  Gegužės 7 dieną Užpalių gimnazijoje vyko plk. Prano Saladžiaus jaunųjų šaulių žaidynės. Šių žaidynių tikslas – ne tik pabendrauti, pasportuoti, pasivaržyti ir smagiai praleisti laiką, bet ir atrinkti stipriausius dalyvius, kurie gegužės 26-29 dienomis dalyvaus respublikinėse jaunųjų šaulių sporto žaidynėse Palangoje ir festivalyje „Sportas visiems“.

 • Per dvi valandas sulaukta daugiau kaip 100 buvusių šauktinių

  Antradienį, kovo 15 dieną, paskutinio „Žaibo kirčio" pratybų etapo metu vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija. Pašaukti karo prievolininkai atvyko į keturis šaukimo punktus Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje.

 • Lietuvos šaulių sąjungai kariuomenė perduoda automatinius šautuvus

  Sausio 20 dieną Lietuvos kariuomenė ir Šaulių sąjunga pasirašys sutartį ir perduos 500 vnt. automatinių šautuvų AK-4MT. Švedų gamybos ginklai bus perduoti šauliams patikėjimo teise dešimčiai metų.

 • Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius minosvaidžius

  Baigus Lietuvos kariuomenėje naudojamos savaeigės 120 milimetrų minosvaidžių sistemos modernizavimo darbus pirmąją gruodžio savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) surengti praktiniai bandymai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4656
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:58680
Šį mėnesį apsilankė:337454
Viso (nuo 2015-02-16):13784520
Šiuo metu naršo:
160
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!