„Aukštaitijos traktas“ Utenoje stato polinę gatvę
Aktualijos„Aukštaitijos traktas“ Utenoje stato polinę gatvę
2015 vasario 24, Antradienis 14:30

„Aukštaitijos traktas“ Utenoje stato polinę gatvę

„Aukštaitijos traktas“ Utenoje stato polinę gatvę
 • Vytautas RIDIKAS
 • 7 foto, video
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

UAB „Aukštaitijos traktas" jau antrą dešimtmetį sėkmingai vykdo kelių tiesimo ir taisymo darbus. 1998 metais įregistruotoje įmonėje sukurta šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti materialinė, techninė ir intelektualinė bazė. Tai, pasak bendrovės technikos direktoriaus Ričardo Puodžiuko, sudarė galimybę bendrovei dalyvauti vykdant valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektus, susijusius su kelių statyba, rekonstrukcija, eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimu šalies keliuose ir gatvėse. Šiuo metu bendrovė šalia kitų darbų vykdo „Vaižganto gatvės dalies nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Pievų gatvės įrengimas Utenoje" projektą, kuris pradėtas praėjusiais metais.

Bendrovė tiesia gatvę Utenoje

„Aukštaitijos traktas" laimėjo dar vieną konkursą Vaižganto gatvės dalies tarp Pievų ir J. Basanavičiaus gatvių Utenoje statybai. Kaip sakė technikos direktorius R. Puodžiukas, šiam sudėtingam darbui reikėjo pasiryžti, nes gatvė tiesiama tiesiog ant durpyno, o giliausia jo vieta siekia net 11 metrų, kitur kiek sekliau. Todėl visoje kelio atkarpoje prieš tai buvo atlikti inžineriniai geologiniai tyrinėjimai, po to parengtas techninis projektas. Nustatyta, kad durpynas prasideda už 180 metrų nuo Pievų gatvės ir tęsiasi apie 60 metrų. Po durpėmis – smėlis. Visai šalia tiesiamos gatvės eina miesto vandentiekio ir kanalizacijos trasa. Todėl, anot R. Puodžiuko, buvo pasirinkta kita – saugesnė – polių įrengimo technologija, nei buvo naudojama Palangos gatvėje, kur taip pat buvo nedidelė durpyno atkarpa. Šiai gatvei tiesti, kaip aiškino technikos direktorius, geopolių įrengimo technologija Utenoje naudojama pirmą kartą. Rangovais buvo pakviesti bendrovės „Vilniaus rentinys" specialistai su savo mechanizmais. Šis geopolių įrengimas nereikalauja grunto iškasimo. Akylesni uteniškiai jau pastebėjo, kad iš pradžių vienas mechanizmas sukala ilgą apie pusės metro pločio vamzdį į žemę, po to kitas su grąžtu tame vamzdyje išgręžia skylę (pašalina iš jo vidaus durpes ir kitas žemes) iki tokio gylio, kol pasieka smėlį. Tada dar gręžia apie vieną metrą, kad geopolis įsitvirtintų tvirtame grunte. Pašalinus žemes, į vamzdžio vidų dedamas geotekstilės maišas, o į jį pripilama smulkintos skaldos. Po to vibruojant, kad skalda deramai susisluoksniuotų, ištraukiamas metalinis vamzdis. Ši procedūra vėl kartojama tik jau kitoje vietoje. Šiame 60 metrų ilgio ir 20 metrų pločio kelio ruože kas 2,20 m bus sukalti 776 poliai, kurių bendras ilgis sudarys apie 7 500 metrų. Per dieną, kaip aiškino R. Puodžiukas, priklauso nuo gylio, įrengiama 10–12 polių. Šiuo metu atlikta daugiau nei pusė šių darbų, todėl baigti kalti polius bendrovė planuoja iki kovo 20 dienos.
Kai šie darbai bus padaryti, ant kiekvienos 10-ies polių juostos skersai bus dedamos 23 metrų ilgio gelžbetoninės plokštės, kurios bus sujungtos. Ant jų bus įrengiama kelio danga.
Šioje gatvėje numatytos trys po 3,5 m eismo juostos, todėl kelio danga užims daugiau nei 10 m, bus įrengti šaligatviai: vieno plotis – 1,5 m, kitas bus platesnis – 3 metrų, 1,7 m plotyje tarp šaligatvių bus žalioji zona (žiūr. diagramą puslapio apačioje).
Pasak R. Puodžiuko, šiuo metu projektuojama ir 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, kurią įrengus pagerės transporto stovėjimo vietų situacija šiame kvartale. Šioje aikštelėje numatytos automobilių stovėjimo vietos ir neįgaliesiems.
Gatvėje, beveik per jos vidurį, kur iki statybos darbų vaikščiojo pėstieji, bus įrengta pėsčiųjų perėja, susikirtime su J. Basanavičiaus gatve veiks šviesoforas. Ženklus pastatys ir kitus eismo saugumo darbus atliks dar vienas rangovas – uteniškių įmonė „Maniga". Šiuo metu generaliniam rangovui „Aukštaitijos traktas" talkina ir žemės darbus atlieka dar viena uteniškių įmonė – „Utenos melioracija", vadovaujama Liuoniaus Purvinio.
Šiuos darbus, kurių vertė 1,6 mln. eurų, numatyta baigti per 25 mėnesius, tačiau, kaip sakė R. Puodžiukas, jei bus sklandus finansavimas, šį Vaižganto gatvės tęsinį įmanoma baigti ir šiemet.

Sutvarkytos viešosios erdvės Aušros gatvėje

Kaip „Utenos dienai" aiškino R. Puodžiukas, bendrovės „Aukštaitijos traktas" veiklos geografija plati, apimanti visą Utenos ir šiaurinę Vilniaus regiono dalį. Per daugiau nei 16 įmonės gyvavimo metų jau atlikta daug darbų Utenos apskrities Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Zarasų rajonuose, buvo dirbama Vilniaus apskrities Švenčionių rajone. Kaip tvirtino technikos direktorius, šiuo metu bendrovė pajėgi atlikti užsakymus visoje Lietuvos teritorijoje.
Uteniškiai prisimena neseniai baigtus darbus objekte „Aušros gatvės viešųjų erdvių sutvarkymas, Aušros g. Utenoje rekonstravimo darbai". Šiuo metu visi naudojasi įrengta 62 vietų automobilių stovėjimo aikštele ir šaligatviu, pėsčiųjų ir dviračių taku, privažiavimu prie Utenos kultūros centro ir apsisukimo aikštele, buitinių ir rūšiavimo konteinerių aikštele. Be to, vykdant šiuos darbus, buvo išasfaltuota gatvė ir sumontuotas apšvietimas Aušros g. atkarpoje nuo įvažiavimo į Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios teritoriją iki parduotuvės „Norfa". Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengta 3,18 km gatvės ir vejos bordiūrų, paklota 3 800 kv. m trinkelių dangos, 330 metrų lietaus vandens nuvedimo vamzdynų. Taip pat prie rekonstruojamo Utenos kultūros centro buvo įrengtas jau trečias Utenoje fontanas, kuris džiugino uteniškius praėjusį rudenį. Apie tai buvo ne kartą rašyta „Utenos dienoje".

Kelių statybos lyderė Utenos regione

Šiuo metu bendrovėje dirba keturiolika atestuotų ypatingo statinio statybos vadovų, todėl jaunas ir veržlus kolektyvas geba atlikti labai sudėtingus kelių tiesimo darbus. Anot R. Puodžiuko, įmonės gamybinėje bazėje vykdoma asfaltbetonio, mineralinių medžiagų, betono ir betono gaminių gamyba, todėl gamybos kontrolės sistema sertifikuota ir įmonei suteikta teisė gaminamą produkciją ženklinti CЄ ženklu. Taip pat bendrovėje įdiegta ir nuo 2005 metų veikia kokybės vadybos sistema ISO 9001, o nuo 2009 metų – ISO 14001 ir BS OHSAS 18001. Pasak bendrovės vadovų, tai suteikia galimybę „Aukštaitijos traktui" ne tik sėkmingai konkuruoti su kitomis šalies įmonėmis, bet ir įsitvirtinti šios srities lyderio pozicijose Utenos regione.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mero vizija – miestas be žvyro – (ne)įmanoma

  Prieš dvejus metus buvo prognozuojama, kad artimiausiais metais Utenoje praeitimi turėtų tapti dulkes keliančios, žvyro danga padengtos miesto gatvės, tvarkingesni taps ir seniai pakloti šaligatviai. Utenos rajono savivaldybė šiemet iš Kelių priežiūros plėtros programos minėtiems darbams tikisi gauti 1,5 mln. eurų.

 • Žvyruotų gatvių tvarkymo darbais domėjosi rajono valdžia

  Utenoje viena po kitos buvusios žvyruotos, dulkėtos, neapšviestos gatvės virsta patogiomis asfaltuotomis, su puikiu apšvietimu gatvėmis. Pagal 2015 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą „Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016–2018 m. programą" yra numatyta per trejus metus išasfaltuoti visas miesto gatves su žvyro danga.

 • Gatvių asfaltavimas Utenoje: rezultatai – akivaizdūs

  Utenos mieste yra 134 gatvės, kurių bendras ilgis 87,7 km. 7 gatves prižiūri kelininkai, o kitos – Utenos rajono savivaldybės rūpestis. Kadangi dar šių metų pradžioje iš 127 savivaldybei priklausančių gatvių net 60 buvo su žvyro danga (bendras jų ilgis siekė beveik 25 km, arba daugiau nei 28 proc. bendro visų miesto gatvių ilgio), būtent dėl šių gatvių priežiūros savivaldybės meras, administracijos direktorius, Utenos miesto seniūnas sulaukdavo daugiausia gyventojų skundų ir prašymų.

 • Prasidėjo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės rekonstrukcija – eismas draudžiamas

  Prasti rajonų keliai ir duobėtos miestų gatvės yra kiekvienos savivaldybės galvos skausmas. Utenos rajono kelių būklė – taip pat neideali. Dar praėjusiais metais vykusiame Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovų susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu buvo aptarti klausimai dėl miesto gatvių, kurioms tvarkyti yra parengti techniniai projektai, asfaltavimo. Praėjusią savaitę prasidėjo vienos iš jų – S. Dariaus ir S. Girėno gatvės – rekonstrukcijos darbai, kuriuos planuojama baigti dar šiais metais.

 • Šviesa tunelio gale: išasfaltuos visas žvyruotas miesto gatves

  Uteniškiams, kurie gyvena neasfaltuotose miesto gatvėse ir kaskart kenčia dulkių debesis, gera žinia: Utenos rajono savivaldybė per trejus metus žada išasfaltuoti miesto gatves su žvyro danga. Tam skirta apie tris milijonus eurų.
  Praėjusiais metais rugsėjį Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino „Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016–2018 m. programą", kuriose numatyta per trejus metus išasfaltuoti visas miesto gatves su žvyro danga. Preliminarus lėšų poreikis šios programos įgyvendinimui yra apie 3 mln. eurų.

 • Sužibo šviesa tunelio gale: miesto gatvės bus asfaltuojamos

  Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavęs Utenos miesto seniūnas Valentinas Vaitonis pateikė informaciją apie vieną iš aktualiausių šiandienos klausimų – žvyruotų Utenos miesto gatvių asfaltavimą. Rugpjūčio mėnesį Tarybai turėtų būti pristatyta gatvių asfaltavimo programa.
  Išasfaltavus Utenoje esančias gatves, žvyruotų gatvių mieste sumažėtų beveik 9 kilometrais.

 • Po avarijos į uteniškių kiemą vėl įskriejo automobilis

  Vyžuonų ir Palangos gatvių sankryža šiandien vėl tapo eismo įvykio vieta. Jau ne pirmą kartą čia žvangėjo dūžtančių automobilių triukšmas. Vyžuonų ir Palangos gatvių sankryžoje esančio namo gyventojai tik laimingo atsitiktinumo dėka nenukentėjo: kai į jų kiemą žnektelėjo automobilis, viena garbingo amžiaus namo gyventoja vos už pusmetrio laistė česnakus, o pagyvenusių uteniškių pora nelaimėlius pamatė pro langą.

 • UAB „Utenos komunalininkas“ darbuotojai išbandė naują įrenginį

  UAB „Utenos komunalininkas" įsigijo infraraudonųjų spindulių asfalto kaitintuvą HDE P150 Mini Infrared Heater, kurio pagalba Utenos rajone užtaisant kelio duobes bus naudojama termiško kelių remonto technologija. Šis mobilus apie 102 kg sveriantis įrenginys leidžia pataisyti asfalto dangos pažeidimus ir užtikrina kelio dangos remontą be sandūrų. Procesas leidžia taupyti medžiagas ir turi įvairių papildomų privalumų: sumažina prastovos laiką, trukdymo lygį ir saugos riziką. Komunalininkai, pademonstravę įrenginio veikimo principą užlygindami asfalto duobę Utenos rajono savivaldybės kieme, išvyko tęsti darbų mieste.

 • Gatvių lopymas – pačiame įkarštyje

  Maždaug prieš savaitę automobilių vairuotojai susidūrė su savotišku išbandymu miesto gatvėse – dėl išgremžtų duobių tenka pristabdyti automobilius, didesnes duobes apvažiuoti. Tačiau šis nepatogumas laikinas – duobės greit užlopomos.

 • Gyventojų patogumui bus nutiesta dar viena gatvė

  Vieta šalia Vyturių mikrorajono link degalinės „Statoil" iki šiol mūsų mieste buvo kone mažiausiai prižiūrima, o palei daugiabučius namus vinguriuojantis žvyrkelis keldavo dulkių debesis, o vasarą gilios duobės prisipildydavo vandens, kurį taškydavo pravažiuodami automobiliai. Jau senokai buvo numatyta šią vietą sutvarkyti, tad parengtas „Vaižganto gatvės dalies nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Pievų gatvės įrengimas Utenoje" projektas, kuris pradėtas vykdyti pernai, o užbaigti planuojama 2016 metais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:865
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:865
Šį mėnesį apsilankė:865
Viso (nuo 2015-02-16):13802427
Šiuo metu naršo:
68
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!