Senojoje geležinkelio stotyje apsigyveno neįprasti keleiviai
AktualijosSenojoje geležinkelio stotyje apsigyveno neįprasti keleiviai
2015 sausio 21, Trečiadienis 14:24

Senojoje geležinkelio stotyje apsigyveno neįprasti keleiviai

Senojoje geležinkelio stotyje apsigyveno neįprasti keleiviai
 • Lina NARČIENĖ
 • 11 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Važiuojančiųjų keliu Kupiškis-Vilnius dėmesį patraukia dvi šalia Senosios geležinkelio stoties esančios skulptūros: viena skulptūra simbolizuoja stovintį, kita sėdintį žmogų... Kodėl jos čia įsikūrė, paklausėme Utenos kraštotyros muziejaus direktorės Lilijos Jovarienės.

Senoji Utenos geležinkelio stotis yra Siaurojo geležinkelio Utenos stoties statinių komplekso sudėtinė dalis ir valstybės saugomas objektas. Rekonstruotoje stotyje įkurtas Utenos kraštotyros muziejaus filialas, atnaujinta infrastruktūra, kuri pritaikyta turizmo, kultūrinėms, edukacinėms ir viešosioms reikmėms, o jau šįmet čia atvers duris ir lankytojus pasitiks Laisvės kovų muziejus.
Pasak direktorės L. Jovarienės iki birželio 14-osios, kuomet visa Lietuva minės Gedulo ir vilties dieną, o gal ir anksčiau, muziejui priklausančią Senąją geležinkelio stotį, kaip istorijos liudininkę, papuoš daugiau nei 20 skulptūrų, taip pat tremčiai, partizanų kovoms skirtos ekspozicijos.
Šiuo metu dvi lauke stovinčios skulptūros, kurios nėra visiškai užbaigtos, anot direktorės, simbolizuoja du keleivius, laukiančius traukinio. „Šis vaizdas tarsi atgaiviną pastatą – vėl regime praeitį, kuomet šioje vietoje atvažiuojančio traukinio laukdavo keleiviai", – paaiškino L. Jovarienė. Traukinio laukia ir 21 keleivis, patogiai „įsitaisęs" Senosios geležinkelio stoties viduje. Šias skulptūras kuria skulptorius Mantas Kazakevičius iš Alytaus, o ekspozicijas rengia UAB „Ekspozicijų sistemos" (vadovas Vilius Juozas Lunevičius).
Kaip „Utenos dienai" sakė skulptorius Mantas Kazakevičius, sukurti šioms skulptūroms prireikė specialios technikos, o aprengti – tikrų drabužių, kurių kūrėjams teko ieškoti tiek palėpėse, tiek padėvėtų rūbų parduotuvėse. „Tie personažai, išskyrus vieną mažiausią vaiką, tarsi gyvi. Kurdami šias skulptūras, naudojome antspaudines medžiagas, kuriomis padengiamas veidas, o paskui jos sustingsta ir yra nuimamos. Taip formuojamas veidas. Drabužiai taip sumodeliuojami, kad jie atitiktų skulptūros laikyseną ir atrodytų labai natūraliai", – apie skulptūros kūrimo procesą pasakojo M. Kazakevičius, pabrėždamas, kad tokioms skulptūros pagaminti reikia patirties, žinių ir išmanymo.
Alytiškiui skulptoriui ir jo vadovaujamai komandai pagaminti vieną skulptūrą reikėjo nemažai laiko – maždaug pusantro mėnesio. Ankstyvąjį pokarį atspindinčios skulptūros beveik užbaigtos, tačiau, anot skulptoriaus, liko vos keletas nedidelių štrichų.
Šios naujovės, uteniškius ir svečius pakviesiančios susipažinti jau šiais metais, idėja – stotyje sukurti laukimo ir nerimo atmosferą. Tą puikiai perteiks ne tik traukinio laukiančios skulptūros, bet ir ekspozicijos bei specialiai tam sukurti pravažiuojančio traukinio garso efektai.
Utenos kraštotyros muziejaus direktorė L. Jovarienė tikisi, kad Senojoje geležinkelio stotyje pavyks įsteigti ir muziejininko etatą.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Muziejuje mokėsi kurti šiaudinius sodus

  Ignalinos krašto muziejuje buvo surengta įdomi edukacinė popietė suaugusiesiems „Šiaudinių sodų rišimas“. Mokymus vedė šiaudinių sodų vėrimo meistrė, Utenos rajono tautodailininkė Irena Eitminavičienė. Iš Antalieptės kilusi ir dabar Utenoje gyvenanti ir kurianti moteris mielai sutiko pasidalinti savo sugebėjimais.

 • Projektas „Šviesioji gyvenimo pusė“ suartins žmones

  Aplenkdami vakarykštį save projekto „Šviesioji gyvenimo pusė“ dalyviai – būsimi savanoriai – dalyvaudami bendrųjų ir specifinių įgūdžių mokymuose, suvokė, kad savanorystės išmokti negalima, bet patyrė, jog galima mokytis dirbti komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti, patirti teigiamų emocijų, pozityviai mąstyti. Mes patys sau atsakėme, kad esame pašaukti kilniam tikslui – bendrai veiklai, kuri mus dar labiau suartins.

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Rumšiškių liaudies buities muziejuje – pažeidimai

  Rumšiškėse atliktas vidaus auditas, kurio metu nustatyti teisės aktų pažeidimai, susiję su valstybės turto naudojimu ir veiklos organizavimu, taip pat rasta įvairių trūkumų, keliančių abejonių dėl finansų kontrolės ir skaidrumo, nepakankamo viešo intereso gynimo. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nurodė pradėti tyrimą dėl muziejus darbuotojų galimų darbo pareigų pažeidimų.

 • Muziejininkė uteniškius supažindins su eglutės puošimo tradicijomis

  Šeštadienį, gruodžio 16 dieną, 11 val. Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena) Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Bronė Juknevičienė kviečia uteniškius į nemokamą paskaitą „Kalėdų eglė: kelias į Lietuvą, puošimo tradicijos“.

 • „Gyvybės medis“ skleidėsi muziejuje

  Antradienį per pusšimtį Utenos pradinio ugdymo įstaigų mokinių kartu su 11 pedagogių susirinko į Utenos kraštotyros muziejų, kur vyko „Gyvybės medžio“ karpymo popietė.

 • Giedraičiai turės Technikos muziejų

  Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys lankėsi Giedraičių seniūnijoje ir susitiko su būsimo Technikos muziejaus savininku, sumanytoju ir kūrėju Imantu Meku.

 • Muziejus – senovinių radijo aparatų kolekcija

  Neįtikėtiną gamtos ramybę dar labiau užliūliuoja skubančio vandens čiurlenimas – stabtelk: jis išplaus visas tavo mintis, nostalgiją ir nerimą. Čia juk nėra miesto triukšmo, įkyrių dulkių ir erzinančio nuolatinio skubėjimo...

 • Muziejų naktis Ignalinoje

  Gegužės 20-os vakarą Ignalinos krašto muziejus, prisidėdamas prie Muziejų nakties Lietuvoje renginių, ignaliniečius pakvietė į skulptoriaus Mindaugo Milinavičiaus kūrybos parodą, naujos ekspozicijos pristatymą ir tapymo ant akmenukų mokymus.

 • Paminėta Tarptautinė muziejų diena

  Tarptautinę muziejų dieną Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Laisvės kovų muziejuje vyko diskusija „Nepatogu ar per sudėtinga: įvykiai, žmonės, interpretacijos".
  Apie Lietuvos kariuomenės kapitoną Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, antinacistinio ir antisovietinio pogrindžio dalyvį, Štuthofo koncentracijos stovyklos kalinį, sušaudytą Vilniuje, MGB būstinėje, kalbėjo daktaras Norbertas Černiauskas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1434
Vakar apsilankė:6438
Šią savaitę apsilankė:41828
Šį mėnesį apsilankė:166597
Viso (nuo 2015-02-16):10920492
Šiuo metu naršo:
63
2019-08-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!