Į respublikinę mokslinę konferenciją susirinko apie 160 slaugos darbuotojų
AktualijosĮ respublikinę mokslinę konferenciją susirinko apie 160 slaugos darbuotojų
2014 gruodžio 04, Ketvirtadienis 11:51

Į respublikinę mokslinę konferenciją susirinko apie 160 slaugos darbuotojų

Į respublikinę mokslinę konferenciją susirinko apie 160 slaugos darbuotojų

gruodžio 4 dieną Utenos kolegijoje vyko Utenos ligoninės ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto organizuojama respublikinė mokslinė konferencija „Saugios slaugos paslaugos – kokybiškos sveikatos priežiūros garantas", kurioje pranešimų klausėsi apie 160 slaugos darbuotojų iš Utenos apskrities gydymo įstaigų.

Konferencijoje pranešimus skaitė aštuoni pranešėjai: doc. Aurelija Blaževičienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), doc. Danguolė Šakalytė (Utenos kolegija), doc. Olga Riklikienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), dr. Lina Spirgienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), dr. Daiva Kriukelytė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), Vaiva Kazlauskaitė (VšĮ "Saugos ir kokybės ekspertų biuras"), Jovita Demskytė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), Audrius Raišelis („Interlux" atstovas) – jie kalbėjo apie slaugytojo kompetencijos plėtros galimybes, slaugos kokybės užtikrinimą, infekcinio endokardito riziką po kūno puošybos bei kitomis slaugai aktualiomis temomis.
Sveikindamas susirinkusius slaugytojus Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga pasidžiaugė, kad į šią konferenciją turėjo galimybę atvykti mūsų apskrities gydymo įstaigų slaugos darbuotojai.
Utenos kolegijos Medicinos fakulteto dekanas doc. dr. Raimundas Čepukas konferenciją pradėjo japonų patarle, kurioje teigiama, kad viena diena, praleista su puikiu mokytoju, geriau, nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi. „Tikiuosi, kad jums ši konferencijoje praleista diena bus naudinga ir turininga", – linkėjo dekanas, pridurdamas, kad sveikatos priežiūros įstaigose atlikti tyrimai, rodo, kad daugiausia nepatenkintų pacientų aptarnavimo kultūra. „Dažnai keliami klausimai dėl medicininės įrangos, aparatūros, diagnostikos, slaugytojų ar gydytojų profesionalumo. Žinoma, tai irgi labai svarbu, tačiau pacientams lygiai taip pat svarbi ir aptarnavimo kultūra", – pastebėjo dekanas doc. dr. R. Čepukas.

„Utenos dienos" inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos

  Kasdien uteniškė Drąsutė Gaižauskienė, sėdusi į automobilį, rieda įprastu maršrutu – lanko ir prižiūri tuos, kuriems svarbu ne tik gauti tinkamą priežiūrą, bet ir išgirsti jautrų žodį ar pajusti nuriedėjusią ašarą braukiančią švelnią ranką. Padėti susitvarkyti, išklausyti ar tiesiog pasikalbėti apie kasdienius dalykus – toks slaugytojo padėjėjo darbas, kurį D. Gaižauskienė Utenos rajono socialinių paslaugų centre pareigingai atlieka ne vienus metus, kiekvieną dieną mindama savimi pasirūpinti negalinčių uteniškių namų slenksčius.

 • Didinamas slaugos paslaugų prieinamumas

  Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti naujus sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus, kurie leis pagerinti palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugų prieinamumą gyventojams.

 • Vis daugiau pacientų slaugos paslaugas gauna namuose

  Kasmet vis daugiau asmenų gauna slaugos paslaugas namuose. Šiemet šias paslaugas gavo daugiau nei 37 tūkst., pernai – apie 41 tūkstantis pacientų. Atvykę į namus slaugytojai suleidžia gydytojo paskirtus vaistus, daro lašelines infuzijas, ima kraują ar šlapimą tyrimams, gydo žaizdas, atlieka daug kitų ligonio priežiūros paslaugų.

 • Ignalina – pirmas miestas Europoje

  Praėjusį penktadienį, lapkričio 24 dieną, Ignalinoje buvo organizuota konferencija „Energetinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimas". Konferencijoje buvo pristatyti Ignalinos pasiekimai daugiabučių renovacijos srityje ir pasidalyta įžvalgomis bei ateities planais, tokiu būdu prisidedant prie visuotinio šiltnamio efekto mažinimo pasaulyje. Svarstyta, kaip dar būtų galima sumažinti šilumos energijos vartojimą mieste.

 • Konferencijoje bus kalbama apie vaiko globą šeimoje

  Maloniai kviečiame globėjus, bendruomenių atstovus, asmenis, siekiančius globoti ar įvaikinti vaikus ir visus šiai temai neabejingus Utenos rajono gyventojus bei specialistus dalyvauti Utenos rajono savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro organizuojamoje konferencijoje „Vaiko globa šeimoje: aš irgi galiu prisidėti“.

 • Utenos ligoninėje pradėjo veikti naujas Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius

  Tobulėjant medicinai ir atsirandant naujų gydymo metodų, į gydytojus kreipiasi vis vyresni pacientai. Kadangi ligos – sunkėja, dažnam vyresnio amžiaus pacientui po gydymo ligoninėje dar kurį laiką reikia pagalbos. Iki šiol slaugos paslaugas Utenoje teikė viena įstaiga – Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, kurioje ne visada visiems užtekdavo vietos. Todėl duris atvėrė Utenos ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius, kurio erdviose ir šviesiose palatose gali būti pasirūpinta 20 žmonių, taigi laukti atsilaisvinančios vietos, tikėtina, nebereikės taip ilgai ir Utenos apskrities pacientai galės operatyviau gauti kokybiškas slaugos bei priežiūros paslaugas.

 • Konferencija sukvietė pedagogus

  Ketvirtadienį, lapkričio 3 dieną, Utenos Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" vyko konferencija „Mokytojo ir mokinio sėkmės keliu". Konferencijos organizatoriai Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius bei Utenos švietimo centras tradiciškai mokinių atostogų metu pakvietė Utenos rajono pedagogus pasidalinti turimomis žiniomis ir padiskutuoti.

 • Medicinos darbuotojai profesines žinias gilino konferencijoje

  Gegužės 11 dieną Utenos kultūros centro didžiojoje salėje vyko konferencija „Diagnostikos, gydymo, slaugos ir medikų etikos aktualijos ir perspektyvos", skirta Lietuvos medicinos darbuotojų dienai. Konferencijoje dalyvavo šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Utenos ligoninės vadovai bei darbuotojai.

 • Pranešimus studentams skaitė garsūs šalies žmonės

  Gegužės 5 dieną Utenos kolegijoje vyko tradicinė studentų tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Šalis, kurioje gyventi gera“.

 • Laisvės kovų muziejuje vyks konferencija

  Balandžio 29 dieną 13 val. Utenoje, Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Laisvės kovų muziejuje, vyks konferencija „Kas naujo Lietuvos partizanų karo (1944–1953) tyrimuose?".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2051
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:58607
Šį mėnesį apsilankė:126817
Viso (nuo 2015-02-16):13200982
Šiuo metu naršo:
110
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!