Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai
AktualijosPagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai
2014 lapkričio 25, Antradienis 11:03

Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai

Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai
 • Lina NARČIENĖ
 • 13 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Lapkričio 21 dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje vyko vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė, į kurią susirinkę parapijiečiai klausėsi bendro bažnytinio choro atliekamų giesmių, šlovinančių šv. Ceciliją, globojančią vargonininkus ir dainininkus.
Vargonininkų ir bažnytinių chorų pagerbimo renginys Utenoje organizuojamas septintus metus. Pasak vienos šio renginio organizatorės Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Zitos Mackevičienės, pats tinkamiausias laikas pagerbti nusipelniusius vargonininkus – lapkričio pabaigoje minima šv. Cecilijos diena.

Po šv. Mišių, kurias aukojo Utenos Dievo Apvaizdos parapijos dekanas Henrikas Kalpokas, vikaras Mangirdas Maasas, Leliūnų šv. Juozapo parapijos klebonas Alfredas Puško, Svėdasų šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Vydas Juškėnas, Spitrėnų Švč. M. Marijos, Taikos Karalienės parapijos klebonas Povilas Klezys, visi susirinkusieji neskubėjo skirstytis ir buvo pakviesti kartu pasibūti, pasidžiaugti vieni kitais. Po šio renginio 90 metų sulaukęs antalieptiškis vargonininkas A. Mozūras dėkojo: „Ačiū, vaikeliai, kad jūs atkreipėte dėmesį. Niekada gyvenime nebuvo mums tiek garbės, kaip šįkart duodama...". Tie žodžiai, pasak renginio organizatorių, dar labiau skatina pagerbti žmones, kurie yra to nusipelnę.
Vargonininkų ir bažnytinių chorų pagerbimo šventėje pagerbti ilgamečiai giedotojai Jonas Leipus, Regina Trinkūnienė bei Elena Leipuvienė – jiems įteiktos dekano padėkos. Utenos rajone yra tikrai ne vienas giedotojas, kuris iki šių dienų randa laiko ateiti į savo parapijos bažnyčią ir giesmėmis virpinti susirinkusiųjų širdis. Zita Mackevičienė prisiminė ir saldutiškietę Vandą Ryliškienę – sunkiai vaikštanti, po atliktos sąnario operacijos, moteris dar ir šiandien gieda savo parapijos bažnyčioje.
Renginyje, kuriame svečiavosi Utenos, Anykščių, Zarasų, Molėtų dekanatų choristai ir bažnytinių chorų vadovai, Utenos rajono savivaldybės mero padėkomis buvo apdovanota Daugailių šv. Antano Paduviečio bažnyčios vargonininkė Daiva Bulkienė ir Sudeikių švč. Mergelės Marijos bažnyčios vargonininkė Zita Lukošiūnienė.

Autorės ir T. Paliukėno nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Laureatų koncertas Utenoje

  Savaitės pradžioje Utenos meno mokykloje vyko vargonininko kompozitoriaus ir pedagogo Juozo Naujalio vargonininkų konkurso laureatų koncertas.

 • Vargonininkas Justinas Šapola: „Vargonai neturi skambėti kaip kibirų orkestras“

  Rokiškėnas Justinas Šapola neseniai atšventė savo 29-ąjį gimtadienį. Kaip vargonininkas jis yra žino­mas ne tik savo gimtajame mieste bei Rokiškio ra­jone, bet ir platesniuose vandenyse. Jis – savamoks­lis restauratorius, kurio didžiausi iki šiol restauruoti vargonai naujais garsais skamba Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje.

 • Prasideda koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“

  Jau antrą vasarą Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia pasiklausyti vargonų muzikos. Šeštadienį, birželio 29 dieną, po vakarinių šv. Mišių, 18.45 val., nuskambės pirmasis ciklo „Vargonai skamba vasarą“ koncertas. Vargonais grieš mūsų kraštietė, buvusi uteniškė Jurgita Kazakevičiūtė, skardžiais trimito garsais sakralią bažnyčios erdvę suvirpins trimitininkas Laurynas Lapė.

 • Vargonai skamba ir vasarą

  Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje – naujas koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“. Prieš mėnesį nuskambėjo vargonai, kuriais griežė maestro prof. Leopoldas Digrys ir jo mokinė, garsi vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, o dainavo kylanti jaunoji operos solistė Eglė Stundžiaitė. Praėjusį savaitgalį, liepos 28 dieną, vargonais griežė jauna 28-erių vargonininkė Karolina Juodelytė. Beveik po mėnesio bažnyčios lankytojus pradžiugins dar viena garsi pora – mama ir sūnus – vargonininkė Virginija Survilaitė ir Vytenis Gurstis (fleita).

 • Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė

  Uteną netikėtai aplankė ir Dievo Apvaizdos bažnyčioje dainavo kylanti jaunoji operos žvaigždė 23-jų Eglė Stundžiaitė (sopranas). Kartu su ja į viešųjų įstaigų „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis“ ir „Religinės muzikos centro“ organizuotą „Vargonai skamba vasarą“ pasirodymą atvyko maestro prof. Leopoldas Digrys bei Utenos publikai puikiai pažįstama vargonininkė prof. Renata Marcinkutė-Lesieur.

 • Vargonai skambės ne tik rudenį, bet ir vasarą

  Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną rudenį Utenoje ir aplinkiniuose rajonuose vyksta Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos gerbėjus pradžiugins naujas renginys – koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“, kuris vyks Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Koncertus rengia Dievo Apvaizdos parapija kartu su VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliu.

 • Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis

  Neseniai Lenkijoje vykusiame XXXIX tarptautiniame vargonų ir kamerinės muzikos festivalyje uteniškiai buvo sutikti ir išlydėti griausmingomis ovacijomis. Po pasirodymo Giżycko evangelikų liuteronų bažnyčioje Utenos Trio „Magistrai" – Gediminas Kaušylas, Renata Buzėnaitė ir Zita Lukošiūnienė – liko sužavėti publikos susidomėjimo jų atliekamais aukšto lygio muzikos kūriniais, o vokiečiai uteniškiams pažadėjo pakviesti į panašius festivalius, vykstančius Vokietijoje.

 • Chorų festivalis – su kokybės ženklu

  Praėjusį savaitgalį Utenos rajone praūžė chorų festivalis „Draugų balsai", skirtas šv. Cecilijos, chorų globėjos, dienai paminėti. Šis festivalis vyko jau penktą kartą. Renginyje dalyvavo kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Estijos bei Latvijos.

 • Pagerbs vargonininkus ir bažnytinių chorų vadovus

  Lapkričio 21 d. (penktadienį) 18 val. jau septintąjį kartą Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė. Bus aukojamos šv. Mišios už Anapilin iškeliavusius ir gyvus maestro vargonininkus ir bažnytinių chorų dalyvius, taip pat bus sveikinami ir bendromis giesmėmis šlovinami šventosios Cecilijos globojami vargonininkai ir dainininkai.

 • Mokytojų diena paminėta puikiu Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertu

  Praėjusį sekmadienį Utenos kultūros centre įvyko baigiamasis XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertas. Jame koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, kuriam dirigavo Juozas Mantas Jauniškis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1565
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46699
Šį mėnesį apsilankė:57513
Viso (nuo 2015-02-16):14324673
Šiuo metu naršo:
64
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!