Gydymo įstaigoms – papildomai 50 mln. litų

Vyriausybė pritarė sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirti lėšų asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų sumažintai kainų balo vertei iš dalies kompensuoti. Su teritorinėmis ligonių kasomis sutartis sudariusios gydymo įstaigos galės iš dalies kompensuoti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų viršijant 2014 m. sutartyse numatytas sumas, išlaidas. Tam tikslui Vyriausybė planuoja skirti papildomai 50 mln. litų.

2009 m. dėl ekonominio sunkmečio asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė pirmą kartą buvo sumažinta net iki 0,81. Nuo 2014 m. sausio 1 d. didžiosios dalies paslaugų bazinių kainų balo vertė yra lygi 0,93 Lt. Tam, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigoms iš PSDF biudžeto būtų apmokamos visos jų teikiamų paslaugų išlaidos, bazinių kainų balo vertė turėtų būti atkurta iki 1 Lt.
Dėl susidariusios situacijos daugumos sveikatos priežiūros įstaigų finansiniai rezultatai vis dar yra neigiami. 2014 m. I pusmečio duomenimis, viešųjų gydymo įstaigų nuostoliai sudarė 29,6 mln. Lt, privačių – 9,5 mln. litų. Tai gali turėti įtakos teikiamų paslaugų kokybei ir prieinamumui.
Padidinus sveikatos paslaugų bazinių kainų balo vertę nuo 0,93 lito iki mažiausiai 0,97 lito, 2015 m. su gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas bus atsiskaitoma didesniais įkainiais nei iki šiol. Tai reiškia, kad bus galima suteikti daugiau pacientams reikalingų paslaugų, gerės jų prieinamumas, tikėtina, kad trumpės ir eilės gydymo įstaigose. Ypač svarbu, kad, esant didesniam finansavimui, bus kompensuojama daugiau reikiamų gydymo paslaugų, pacientams būtinų vaistų bei modernių gydymo būdų.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas