Tarybos posėdyje sprendžiami uteniškiams svarbūs klausimai
AktualijosTarybos posėdyje sprendžiami uteniškiams svarbūs klausimai
2014 spalio 30, Ketvirtadienis 10:12

Tarybos posėdyje sprendžiami uteniškiams svarbūs klausimai

Tarybos posėdyje sprendžiami uteniškiams svarbūs klausimai
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šiandien vykstančiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje politikai svarsto 61 klausimą. Spręsti rajono problemų susirinko 19 rajono išrinktųjų. Posėdis prasidėjo nuo sveikinimų, šįkart pasveikintas 60-ąjį jubiliejų švenčiantis tarybos narys Robertas Miliauskas.

Darbotvarkė prasidėjo klausimų, susijusių dėl veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, 2015 metų fiksuoto pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus dydžių 2015 metams, nustatymo, Utenos rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos lėšų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo bei daugelio kitų, svarstymu.

Po antro prašymo pinigų skirs...

Praėjusio mėnesio Tarybos posėdyje nebuvo pritarta, kad iš savivaldybės biudžeto būtų skirtas finansavimas projektui „Kuruotų rezidencijų programa „Klausinėjantys menai", Utenos kraštotyros muziejus nurodė, kad projekto vertė (įskaitant PVM) – 554338,72 Lt, o tam, kad jį būtų galima vykdyti yra reikalinga skirti finansavimą iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto tinkamoms (21 proc. projekto vertės) išlaidoms ir apmokėti netinkamas finansuoti projekto išlaidas, jei tokių būtų.
Tuomet politikai suabejojo per pusės milijono litų vertės projekto ir jo vykdymo metu sukurtų 18 – 24 meno kūrinių išliekamąja verte.
Antrąkart į politikus kreipusios projekto iniciatorės Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir Kristina Veršelienė jiems aiškino, kad Utenos ir Vestfjord (Islandija) regionai pasižymi dominuojančia liaudies meno tradicija, o šiuolaikinis tarpdisciplininis menas yra retas, sunkiai prieinamas ir suvokiamas. Pasak kultūrininkių, regionų visuomenės grupės neturi įpročio lankyti tokius renginius, neturi įgūdžio, kaip juos priimti, vertinti ir analizuoti. Siekiant spręsti šiuos tikslus, Utenos kraštotyros muziejaus padalinys Meno centras (projekto teikėjas) ir Simbahollin Cultaral Venue (projekto partneris, Islandijoje) parengė minėtą projektą, kurio tikslai esą yra meninės įvairovės kūrimas Utenos regione, surengiant šiuolaikinio tarpdisciplininio meno kūrėjų rezidencijas Utenos meno centre ir Simbahollin Cultural Venue ( Islandija).
Utenos regiono visuomenės kultūrinis ir meninis švietimas, surengiant vieną regioninę konferenciją menų įtakos regionų vystymuisi tema, 3 edukaciniai seminarai menininkams ir visuomenei (pagal
rezidencijų etapų temas), 18 edukacinių lietuvių ir islandų menininkų dirbtuvių įvairioms Utenos regiono tikslinėms grupėms.
Tvarių partnerystės ir bendradarbiavimo ryšių su užsienio partneriais ir menininkais mezgimas kultūrinio Utenos regiono įvairinimo tikslais.
Opozicijai priklausantys politikai stebėjosi antrą kartą teikiamu projektu, tačiau valdančiųjų balsais, stebėtinai pasikeitusiais per vieną mėnesį, be ilgų svarstymų projektui buvo pritarta.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Po audringų ataskaitų tvirtinimų – savivaldybės administracijos struktūros pakeitimai

  Tradiciškai paskutinį mėnesio ketvirtadienį vykusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje dalyvavo beveik visi politikai, išskyrus Robertą Miliauską, kuris pirmininkaujančiam merui Alvydui Katinui atsiuntė raštą, jog dėl pandemijos paskelbimo viešuose posėdžiuose jis nedalyvaus. Šį kartą Taryba balsavo net už 49 klausimų svarstymą. Pasibaigus posėdžiui paaiškėjo, jog trys iš jų atidėti ir sprendimai nepriimti.

 • Tarybos posėdyje – sveikinimų su jubiliejais lavina

  Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis šį ketvirtadienį prasidėjo darbotvarkės pritarimu. Paraginus pirmininkaujančiam rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui, posėdžio metu dalyvaujantys 24 nariai balsavo vienbalsiai. Posėdyje nedalyvavo Robertas Miliauskas, kuris, pasak A. Katino, išvykęs į užsienį.

 • Prisiekė naujas Tarybos narys

  Ketvirtadienį po mėnesio pertraukos prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos 7-ajame posėdyje buvo nuspręsta svarstyti 37 klausimus ir kelias informacijas. Į posėdį atvyko visi rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai.

 • Šį kartą direktoriaus pavaduotojai balsų pakako

  Ketvirtadienį, birželio 13 dieną, vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) 4-ajame posėdyje iš antro bandymo buvo išrinkta Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja jau aštuonerius metus šiose pareigose dirbusi Zita Ringelevičienė. Praėjusiame Tarybos posėdyje surinkus vienodą balsų skaičių (12–12; 9 prieš , susilaikė 3 Tarybos nariai) ji nebuvo išrinkta.

 • Naujai išrinktos rajono tarybos nariai prisiekė dirbti žmonėms

  Ketvirtadienį, balandžio 11 dieną, iki pietų vykęs naujosios rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis pažėrė įvairių netikėtumų. Jo metu ne tik prisiekė naujieji ir senieji rajono politikai, buvo laikinai paskirtas savivaldybės administracijos direktorius, bet slaptu balsavimu išrinktas ir naujas mero pavaduotojas.

 • Tarybos nariai susirinko į paskutinį šios kadencijos posėdį

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje dalyvavo visi 24 nariai, nes vienas iš jų Darius Šinkūnas, tapęs bendrovės „Utenos šilumos tinklai“ direktoriumi, Vyriausiai rinkimų komisijai privalėjo pateikti atsistatydinimo prašymą iš Tarybos narių.

 • Taryboje buvo priimtas šių metų biudžetas

  Vasario 21 dieną, ketvirtadienį, prasidėjusioje Utenos rajono savivaldybės taryboje buvo numatyta svarstyti 28 klausimus, tačiau papildžius vienu klausimu dėl įgaliojimų suteikimo savivaldybės vadovų veiklos vertinimą perleisti mero pavaduotojui Vidmantui Valinčiui, nes, kaip tarybos nariams paaiškino savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius vedėjas Egidijus Šinkūnas, meras negali vertinti Dauniškio gimnazijos vadovės veiklos (ten dirba jo žmona Daiva), papildomas klausimas buvo priimtas svarstymui. Vienbalsiai priimti svarstyti 29 klausimai, tarp kurių vienas iš pagrindinių yra rajono savivaldybės biudžeto priėmimas. Posėdyje nedalyvavo Gediminas Valdas Griškevičius ir Raimundas Čepukas.

 • Meras savo pavaduotojui linkėjo nebūti drūtam ir nekandidatuoti į merus

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) nariai susirinko į posėdį, kurio darbotvarkę papildė vienu klausimu. Rugpjūčio 30 dieną darbotvarkėje buvo svarstomi 26 klausimai, tarp kurių – dvi informacijos. Tarybos posėdyje nedalyvavo valstietis Vytautas Kazela, socdemė Roberta Macelienė ir konservatorius Kęstutis Udras.

 • Taryboje buvo svarstomi 32 klausimai

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba) darbą pradėjo neįprastai: nors posėdžio pradžioje buvo patvirtinti 34 klausimai, merui Alvydui Katinui perskaičius sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos įsakymą dėl funkcijų perėjimo ministerijai, buvo sprendžiama dėl dviejų klausimų svarstymo tikslingumo.

 • Tarybos nariai taršė merą

  Ketvirtadienio rytą prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nutarta laikytis anksčiau skelbtos darbotvarkės ir ji patvirtinta. Svarstyti 47 klausimai, tarp kurių – trys informacijos, susirinko 22 nariai. Kaip pranešė posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Vytautas Kazela, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10052
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:64076
Šį mėnesį apsilankė:342850
Viso (nuo 2015-02-16):13789916
Šiuo metu naršo:
190
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!