Į Uteną pasisemti patirties atvyko Lazdijų rajono švietimo specialistai ir mokyklų vadovai
AktualijosĮ Uteną pasisemti patirties atvyko Lazdijų rajono švietimo specialistai ir mokyklų vadovai
2014 spalio 24, Penktadienis 13:46

Į Uteną pasisemti patirties atvyko Lazdijų rajono švietimo specialistai ir mokyklų vadovai

Į Uteną pasisemti patirties atvyko Lazdijų rajono švietimo specialistai ir mokyklų vadovai

Spalio 23 dieną Utenoje apsilankė Lazdijų rajono švietimo skyriaus, VšĮ Lazdijų švietimo centro ir ugdymo įstaigų vadovai. Utenos rajono savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo taikyti švietimo įstaigose standartizuotų testų programą.  Nuo 2006 metų sukaupta patirtis yra naudinga analizuojant mokinio raidą, pasiekimus ir mokymosi metodus. Šiemet prie šios programos prisijungiantys Lazdijų rajono švietimo įstaigų vadovai atvyko į Uteną pasidomėti, kaip ši programa yra naudojama praktiškai.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas Utenos Švietimo centre svečiams pristatė stažuotės programą „Standartizuotų testų rezultatų analizė, interpretavimas ir jų panaudojimo galimybės mokinių mokymosi pasiekimų gerinimui". 2013 metais standartizuotų testų programoje dalyvavo 82 šalies mokyklos iš 22 savivaldybių.
Apie standartizuotų testų rezultatus, jų interpretavimą, praktines panaudojimo galimybes kalbėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Virginija Vaitiekienė ir Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė. Lektorės kalbėjo apie mokyklų galimybę objektyviau pasitikrinti savo darbą, testus, kurie leidžia įvertinti jų pasiekimų lygį, mokyklų darbo efektyvumą, užtikrinti geresnį ugdymo proceso grįžtamąjį ryšį. Svarbiausias sėkmės principas- suderinti iššūkiai ir visokeriopa parama mokiniams, mokytojams ir mokykloms.
Vėliau Lazdijų rajono švietimo įstaigų vadovai buvo kviečiami praktiškai susipažinti su standartizuotų testų duomenų panaudojimo galimybėmis mokinių mokymosi pasiekimų gerinimui. Darbo metodais pasidalijo Utenos Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, pavaduotoja Laimutė Telksnienė ir mokytojų komanda. Sėkmingas pedagoginis bendradarbiavimas tampa puikiu pavyzdžiu mokymo (si) sprendimams vystyti. Lazdijų rajono švietimo specialistų vardu padėką uteniškiams už pasidalytas žinias išreiškė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas ir VšĮ Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Švietimo būklė: geresni pasiekimai, bet išlieka dideli skirtumai tarp mokyklų

  Lietuvos mokinių bendrieji mokymosi rezultatai tarptautiniame kontekste išlieka gana vidutiniški, tačiau pagerėjo pradinukų skaitymo rezultatai, matematikos ir gamtos mokslų mokymosi pasiekimai aukštesni už tarptautinį vidurkį, padidėjo ikimokyklinio ugdymo prieinamumas, daugiau vaikų ėmė lankyti neformaliojo švietimo būrelius – tokie pagrindiniai pastarųjų trijų metų švietimo pasiekimai išryškėjo atlikus švietimo būklės analizę, kuri šiandien pristatyta visuomenei.

 • J. Petrauskienė mokyklų steigėjams: švietimo kokybės atotrūkis savivaldybėse yra didžiulis

  Lietuvos mokinių pasiekimų skirtumai savivaldybėse yra vieni didžiausių ne tik Europoje, bet ir tarp visų 72 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrimuose dalyvaujančių šalių, o daugiau kaip pusėje šalies savivaldybių kas penktas dešimtokas nepasiekia net patenkinamo matematikos lygio. Švietimo kokybė savivaldybėse trečiadienį aptarta Vyriausybėje vykusiame Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir šalies savivaldybių susitikime.

 • Švietimo ir mokslo ministerija turi gerą žinią tėvams

  Nuo sausio mėnesio gerokai pasipildė neformaliojo vaikų švietimo krepšelis – šiemet tam skirta 11 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų. Tai – beveik trečdaliu daugiau negu pernai (8,2 mln. eurų). Skyrus didesnę sumą, daugiau vaikų bus galima priimti į įvairius būrelius, atsiras naujų programų.

 • Ragina savivaldybes užtikrinti, kad lėšos švietimui būtų naudojamos efektyviai

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ragina savivaldybes įvertinti kokybiško švietimo prieinamumo galimybes visiems vaikams ir užtikrinti efektyvų švietimui skiriamų lėšų naudojimą.

 • Investicijas į sektorinius praktinio mokymo centrus sumažins daugiau nei perpus

  Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), įvertinusi anksčiau į sektorinius praktinio mokymo centrus suplanuotų 49 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų tikslingumą ir veiksmingumą, planuoja skirti iki 18,2 mln. eurų projektams, kurie realiai pagrįsti ir perspektyvūs.

 • J. Petrauskienė: „Visos reformos tikslas – vertę teikiantis diplomas“

  Vykdant aukštojo mokslo pertvarką, kokybė ir jos kriterijai – svarbiausia, todėl planuojama reforma orientuota tik į vertės aukštojo mokslo diplomui sugrąžinimą. Taip šiandien surengtoje spaudos konferencijoje sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pristačiusi aukštojo mokslo pertvarkos kokybinius pokyčius, ji pakvietė nespekuliuoti dėl pateiktos reformos fragmentų, o koncentruotis į jos turinį.

 • Raštingiausiems 2017 metų mokiniams – vertingos Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos

  Antradienį Prezidentūroje Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė apdovanojo geriausiai Nacionalinį diktantą šiemet parašiusią Druskininkų „Ryto" gimnazistę Rusnę Kuliešiūtę ir kitus konkurso prizininkus. Raštingiausiai 2017 metų moksleivei įteikta elektroninė skaityklė su įrašytais pasaulio ir lietuvių autorių literatūros kūriniais.

 • Į Uteną atvyks Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai

  Švietimo ir mokslo ministerija pradeda viešąsias konsultacijas su mokyklų bendruomenėmis ir nevyriausybinių organizacijų atstovais dėl mokslo metų trukmės ir mokinių pasiekimų gerinimo.

 • Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

  Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. Apie tai kalbėta švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir savivaldybių švietimo padalinių asociacijos susitikime. Šiame susitikime dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas.

 • Artėjant naujiems mokslo metams – džiugios prognozės

  Ketvirtadienį šalies pedagogus pasiekė džiugios žinios – švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė prakalbo apie nuo rugsėjo 1 dienos didėsiančias pedagogų algas bei naują lietuvių kalbos programą.

  Apie tai šalies pedagogai informuoti Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:922
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:24926
Šį mėnesį apsilankė:113337
Viso (nuo 2015-02-16):14137329
Šiuo metu naršo:
89
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!