Utena šiandien: įdomioji statistika
AktualijosUtena šiandien: įdomioji statistika
2014 rugsėjo 05, Penktadienis 13:28

Utena šiandien: įdomioji statistika

Utena šiandien: įdomioji statistika

Lietuvos statistikos departamentas pateikė naujausią informaciją apie Utenos rajoną ir apskritį.

Daugiausia gyventojų dirba paslaugų srityje

2014 m. pradžioje Utenos rajono savivaldybėje gyveno 41 tūkst. gyventojų (Utenos mieste – 27,5 tūkst.). Iš jų 61,9 procento sudarė darbingo amžiaus gyventojai, 25,1 procento – pensinio amžiaus ir 13 procentų – vaikai iki 16 metų amžiaus.
2013 m. Utenos rajono savivaldybėje buvo 19,1 tūkst. užimtų gyventojų, Utenos apskrityje – 58,9 tūkst. užimtų gyventojų. Daugiausia užimtų gyventojų Utenos apskrityje dirbo paslaugų srityje (31,8 tūkst.) bei pramonėje (13 tūkst.). Nedarbo lygis 2013 m. Utenos apskrityje sudarė 19,8 procento ir buvo 3,2 procentinio punkto mažesnis nei 2012 m. Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Utenos rajono savivaldybės įmonėse, įstaigose ir organizacijose, įskaitant individualiąsias įmones, 2013 m. sudarė 1 930 litų ir per metus padidėjo 92 litais. Palyginti su šalies ūkio vidutiniu mėnesiniu bruto darbo užmokesčiu (2 231,7 Lt), jis buvo mažesnis 302 litais.

Kultūrinis gyvenimas

2013 m. pabaigoje Utenos rajono savivaldybėje veikė 6 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lankė 1,4 tūkst. vaikų. 2013–2014 mokslo metų pradžioje Utenos rajono savivaldybėje buvo 19 bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose mokėsi 4,7 tūkst. mokinių ir dirbo 464 mokytojai. Utenos rajono savivaldybėje yra po vieną kolegiją ir profesinio mokymo įstaigą.
Utenos rajono savivaldybėje 2013 m. veikė vienas muziejus, kuriame apsilankė 12 tūkst. lankytojų, veikė 9 kultūros centrai (apskrityje – 34) su 815 dalyvių (apskrityje – 3,6 tūkst.). 2013 m. Utenos rajono savivaldybėje buvo 61 meno mėgėjų kolektyvas (apskrityje – 281), 23 Kultūros ministerijai pavaldžios bibliotekos, turėjusios 10 tūkst. skaitytojų.

Padaugėjo ūkio subjektų

2014 m. sausio 1 d. duomenimis, Utenos rajono savivaldybėje veikė 914 ūkio subjektų. Daugiausia – 193 – buvo didmeninės ir mažmeninės prekybos bei variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto įmonių. Mažiau buvo kitas aptarnavimo paslaugas teikiančių įmonių (185), transporto ir saugojimo veikla užsiimančių įmonių (85), apdirbamosios gamybos įmonių (74). Palyginti su 2013 m., veikiančių ūkio subjektų skaičius per metus Utenos rajono savivaldybėje padidėjo 2,8 procento.
2013 m. Utenos rajono savivaldybės apgyvendinimo įstaigose apsistojo 3,5 tūkst. turistų (14 proc. daugiau nei 2012 m.), iš jų užsieniečių – 0,8 tūkst. (3,6 proc. daugiau nei 2012 m.).

Didėjo eksportas

Utenos rajono savivaldybėje gaminama žemės ūkio ir miškų technika, priekabos ir puspriekabės, centrinio šildymo katilai, seifai, elektrinės krosnys, mediniai ir metaliniai baldai, plastikinė tara ir buities gaminiai. Siuvami švarkai, kelnės, kombinezonai, kostiumai, striukės ir apsiaustai, moteriškos palaidinukės, trikotažo gaminiai. Gaminami pieno, mėsos produktai, duona ir pyrago gaminiai, alus, fermentuoti alkoholiniai ir gaivieji gėrimai.
2013 m. iš Utenos apskrities lietuviškos kilmės prekių eksportuota už 1 036 mln. litų, tai sudarė 2 procentus viso lietuviškos kilmės prekių eksporto. 2013 m., palyginti su 2012 m., eksportas padidėjo 14,2 procento. Daugiausia iš Utenos apskrities eksportuota šių lietuviškos kilmės prekių: baldų (20,5 proc.), pieno ir pieno produktų (14,1 proc.), drabužių ir jų priedų (8 proc.), mėsos ir valgomųjų mėsos subproduktų (7,7 proc.), plastikų ir jų gaminių (7,3 proc.). Pagrindinės Utenos apskrities eksporto partnerės buvo: Rusija (16,5 proc.), Danija (8,8 proc.), Lenkija (8,3 proc.), Norvegija (8,1 proc.) ir Vokietija (7,9 proc.).
2012 m. pabaigoje tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Utenos rajono savivaldybėje sudarė 235,27 mln. litų ir siekė 0,6 procento visų šalies TUI.
2012 m. Utenos apskrities bendrasis vidaus produktas (BVP) siekė 3 641 mln. litų ir sudarė 3,2 procento viso šalies BVP. Vienam apskrities gyventojui teko 24,7 tūkst. litų BVP. Daugiausia bendrosios pridėtinės vertės sukurta pramonės sektoriuje (34,1 proc.) bei didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje (22,2 proc.).

Lietuvos statistikos departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gimtadienį švenčianti Utena nežada konkuruoti su rojumi

  Utena švenčia 758-ąjį gimtadienį – vieną įspūdin­giausių, nuotaikingiausių ir įsimintiniausių švenčių, sukviečiančių draugėn ne tik uteniškius, bet ir aplin­kinių miestų gyventojus bei po Lietuvą išsibarsčiu­sius kraštiečius. Kokia ji šiemet bus, kokiomis nuo­taikomis ją pasitinkame, klausėme Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino.

 • Paaiškėjo, kas laukia uteniškiams nerimą keliančios sankryžos

  Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžą uteniškiai pastaruoju metu vadina viena pavojingiausių. Miestelėnai viešojoje erdvėje piktinasi, kad prieš atidarant šalia kelio Kupiškis–Utena išdygusį didžiulį prekybos centrą „Norfa“ nebuvo pasirūpinta eismo dalyvių saugumu – neatlikta sankryžos rekonstrukcija. Portalui udiena.lt informavus apie pirmą rugpjūčio mėnesio penktadienį čia įvykusį eismo įvykį feisbuke pasipylė komentarai. Vieni gyventojai svarstė, kiek dar nelaimių turi nutikti, kad čia atsirastų žiedas, antri rašė, jog „ten reikėtų šviesoforo“, trečių nuomone, „visos sankryžos pavojingos, kai nežinai taisyklių ar nori būti gudresnis už kitus“. „Utenos diena“ išsiaiškino, kokios permainos laukia bene labiausiai uteniškių kritikuojamos sankryžos.

 • Eismo įvykis – be skaudžių pasekmių

  Penktadienio rytą, apie 7.30 val., Ladygos gatvėje, sankryžoje ties 31-u numeriu pažymėtu namu, įvyko techninis eismo įvykis, kurio metu žmonės nenukentėjo.

 • Eismą judriausioje miesto gatvėje sutrikdė avarija

  Ketvirtadienį, apie 11 val., J. Basanavičiaus gatvėje, ties įvažiavimu į bendroves „Utenos trikotažas“ ir „Utenos krosnys“, susidūrė du automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos medikai į Utenos ligoninę išvežė vieno iš jų vairuotoją.

 • Utenoje vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“

  Birželio 8–9 dienomis Utenos gruntiniame teniso aikštyne (K. Donelaičio g. 19A, Utena) vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Po langais įrengiami konteineriai įaudrino gyventojus

  Tikriausiai ne vienas uteniškis jau pastebėjo daugiabučių namų kvartaluose įrengiamus pusiau požeminius konteinerius, kurie pakeis senuosius, statomus ant žemės. Trečiadienį prasidėjo tokių konteinerių įrengimo darbai Aukštakalnyje, tarp Taikos gatvės 12-o ir 16-o namų. „Utenos dienos" redakciją iškart užplūdo pasipiktinusių aplinkinių namų gyventojų, besiskundžiančių, kad šie darbai atliekami be jų sutikimo, skambučiai. Be to, anot jų, iškertami sveiki medžiai, mažinama automobilių stovėjimo aikštelė, o kur dar gresiantys šiukšlių kaupai šalia konteinerių bei nemalonus kvapas...

 • Avaringoje sankryžoje – automobilių susidūrimas

  Penktadienį per pietus mieste įvyko eismo įvykis – iš Maironio gatvės į Kauno gatvę sukusio „Opel Astra“ automobilio vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu (Kauno gatve) važiavusio „Volkswagen Bora“, kurio, kaip pats sakė, nepastebėjo.

 • Gabalėlis pyrago – žingsnis svajonės išsipildymo link

  „Išsipildymo akcijos" iniciatyva lapkričio 6-ą Lietuvoje minima Pyragų diena. Šią dieną įvairios šalies įmonės, įstaigos, organizacijos ir bendruomenės vaišinasi namuose keptais pyragais ir aukoja lėšas kilniems tikslams įgyvendinti. Antradienio popietę bene labiausiai pyragais kvepėjo Utenos rajono savivaldybės administracijoje, kurios darbuotojai ištiesė pagalbos ranką sergančiam berniukui.

 • Miesto širdyje – mugė „Rudens spalvos“

  Penktadienio, spalio 19-os, rytą Utenio aikštėje prasidėjo dvi dienas truksianti mugė „Rudens spalvos", į kurią susirinko prekybininkai iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių. Čia gausu tradicinių tautodailininkų ir amatininkų dirbinių, išskirtinių nemasinės gamybos produktų, tautinio bei kulinarinio paveldo produktų. Sodininkai mugėje ras daugybę vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų. Išalkusių uteniškių ir miesto svečių laukia prekeiviai, parduodantys mėsos, duonos gaminius, šviežiai rūkytą žuvį, saldumynus ir pan.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2879
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:2879
Šį mėnesį apsilankė:2879
Viso (nuo 2015-02-16):13804441
Šiuo metu naršo:
89
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!