Kaimo medikai: galėtume dirbti profesionaliai, bet... reikia europietiškai
AktualijosKaimo medikai: galėtume dirbti profesionaliai, bet... reikia europietiškai
2014 rugsėjo 03, Trečiadienis 08:36

Kaimo medikai: galėtume dirbti profesionaliai, bet... reikia europietiškai

Kaimo medikai: galėtume dirbti profesionaliai, bet... reikia europietiškai
 • Vygantas GUIGA
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

„Utenos dienai" pradėjus rašyti apie kaimų ir miestelių medicinos punktų darbus bei rūpesčius, sulaukėme visokių nuomonių. Toliau nuo rajono centro gyvenantys žmonės patenkinti, kad šalia yra gerai pažįstama bendruomenės slaugytoja, į kurią sunegalavus galima kreiptis praktiškai bet kuriuo metu, ir tuo pačiu kai kurie stebisi, kodėl medicinos punktai oficialiai dirba tik nuo 8 val. ryto iki 12 val., tai yra pusę darbo dienos. Bendruomenės slaugytojos, irgi nepatenkintos puse etato ir menkais atlyginimais, tvirtina, kad jų profesiniai įgūdžiai ne tik nepuoselėjami, nevertinami, bet netgi ribojami.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio „Utenos dienoje".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gyventojų skundų sulaukia ir Utenos gydymo įstaigos

  Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) vadybos vertinamosios analizės posėdyje apžvelgti 2019 metų žodiniai gyventojų skundai ir kreipimaisi į įstaigą, pateikta informacijos, ar pagal dalį jų atlikus kontrolės procedūrą, skundai pasitvirtino. Taip pat aptarta raštu Panevėžio TLK pateiktų gyventojų prašymų, paklausimų, skundų ataskaita.

 • Stebėtojų taryboje – apie paslaugas, medikų atlyginimus ir kitų metų planus

  Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vykusiame paskutiniame šių metų Stebėtojų tarybos posėdyje jos nariams pateikta informacijos, kaip per praėjusį 2018 m. laikotarpį vykdytos sutartys su gydymo įstaigomis, kaip šioms įstaigoms sekasi rašyti elektroninius receptus (e. receptus), taip pat pateikta lyginamoji 2017 ir 2018 metų devynių mėnesių gydymo įstaigų medikų vidutinio darbo užmokesčio analizė, pristatytos 2019 m. planuojamos sveikatos priežiūros paslaugų apimtys. Kadangi baigėsi ketveriems metams rinktos Taikinimo komisijos įgaliojimai, nubalsuota už naują komisijos sudėtį.

 • Neprivaloma konsultuotis įstaigoje, kurioje esate prisirašę

  Pacientai, gavę iš šeimos gydytojų siuntimus į konsultacijas, turi teisę konsultuotis bet kurioje antrinio lygio paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį dėl konkrečių konsultacijų apmokėjimo su gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa. Gyventojams neprivaloma kreiptis tik į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (kuriose yra prisirašę) dirbančius specialistus konsultantus.

 • Naujovė: medicinos įrangos nuoma namuose – jau greitai

  Rugsėjo 14 dieną Ministrų kabinetas pritarė siūlymui Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pacientams medicinos įrangos nuomą namuose. Ši naujovė ne tik palengvintų paciento finansinę naštą, bet ir leistų sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą, būtų patogiau pacientams ir leistų efektyviau naudoti PSDF biudžeto lėšas.

 • Gydytojai rezidentai galės teikti daugiau gydymo paslaugų

  Siekiant praplėsti šalies gydymo įstaigose dirbančių gydytojų rezidentų atsakomybių ribas, planuojama teisiškai įgalinti etapines kompetencijas medicinos rezidentams. Tai reiškia, kad artimiausi metu bus labai aiškiai teisės aktais nustatyta, kokias gydymo paslaugas ir kelintais rezidentūros metais galės teikti jaunieji gydytojai.

 • Medicinos darbuotojai profesines žinias gilino konferencijoje

  Gegužės 11 dieną Utenos kultūros centro didžiojoje salėje vyko konferencija „Diagnostikos, gydymo, slaugos ir medikų etikos aktualijos ir perspektyvos", skirta Lietuvos medicinos darbuotojų dienai. Konferencijoje dalyvavo šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Utenos ligoninės vadovai bei darbuotojai.

 • „synlab“ laboratoriniai tyrimai jau ir Utenoje

  Pastaraisiais metais medicina Lietuvoje keičiasi ir žengia koja kojon su šiuolaikiniu pasauliu. Mokslininkai pritaikę inovacijas vis sėkmingiau gydo daugelį ligų, o pacientai gauna geresnes paslaugas. Tačiau viskas prasideda nuo kokybiškos diagnostikos, gerai parinktų ir atliktų tyrimų. Apie laboratorinius tyrimus ir paslaugų naudą, suteikiamą gydytojams bei pacientams, pasakojo didžiausio Europoje laboratorinių paslaugų teikėjo synlab Lietuva, UAB, vyr. medicinos vadybininkė-padalinio vadovė Aurelija Rutkauskaitė.

 • Utenoje pradėjo veikti Sporto medicinos kabinetas

  UAB „Helona" patalpose įsikūręs Sporto medicinos kabinetas nuo šiol atviras visiems sportininkams. Sporto medicinos gydytoja Galina Kargina jau maždaug prieš porą savaičių pradėjo teikti kokybiškas sporto medicinos paslaugas, kuriomis siekiama užtikrinti saugų sportavimą, atlikti profilaktinį Utenos apskrities sportininkų sveikatos patikrinimą ir kokybišką gydymą. Dar vienas kasdien iš Visagino važinėjančios gydytojos privalumas – puikios reabilitacijos srities žinios.

 • Privalomi skiepai: žmonijos ar farmacininkų pelno gelbėtojai?

  Sveikatos apsaugos ministerija parengė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymą, kuriuo numatoma įvesti tris privalomus skiepus – nuo poliomielito, tymų ir raudonukės. Tik alergiški vaikai arba tokie, kurie negali būti skiepijami dėl kitų rimtų priežasčių, galės likti neskiepyti. Tačiau nuspręsti, kurie vaikai galės išvengti dūrio, galės tik medikai. Jeigu privalomi skiepai bus įteisinti, tėvams už vaikų neskiepijimą grėstų įspėjimas arba bauda iki 115 eurų. Nuo 2016 metų taip pat turėtų įsigalioti dar 2014 m. tuometinio sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio išleistas įsakymas, pagal kurį mažametį į vaikų darželį leidžiantys tėvai privalės pateikti pažymėjimą, kad jis yra skiepytas.

 • Gydytis svetur – tik gerai apgalvojus

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina pacientus, svarstančius galimybę gydytis svetur, atsakingai įvertinti situaciją ir neskubant apsispręsti. Pirmiausia labai svarbu sužinoti, kiek norima gydymo paslauga kainuos užsienio šalyje, į kurią planuojama vykti, kiek ji bus kompensuojama grįžus į Lietuvą, o kiek teks savo lėšų skirti. Be to, jei yra galimybė pageidaujamas paslaugas gauti Lietuvoje, vertėtų neskubėti jų atsisakyti ir galbūt geriau pasirinkti mūsų šalies gydytojus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1491
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47964
Šį mėnesį apsilankė:80681
Viso (nuo 2015-02-16):14104673
Šiuo metu naršo:
113
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!