AktualijosTeismas aplinkosaugininkams grąžins bylą dėl Utenos politiko sumedžiotos stumbrės
2020 vasario 05, Trečiadienis 09:56

Teismas aplinkosaugininkams grąžins bylą dėl Utenos politiko sumedžiotos stumbrės

Teismas aplinkosaugininkams grąžins bylą dėl Utenos politiko sumedžiotos stumbrės

Panevėžio apylinkės teisme nagrinėta administracinė byla, kur administracinėn atsakomybėn traukiamas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Slapšinskas dėl medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo, kuomet turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) sumedžioja neleistiną medžioti gyvūną.

Bylos duomenimis, aplinkosaugininkai nustatė, kad sausio 3 dieną Panevėžio rajone, Krekenavos–Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete, sumedžiojo saugomos rūšies gyvūną – stumbro patelę.

Teismui baigus įrodymų tyrimą, Aplinkos apsaugos departamentas pateikė raštą, kad iki teismo tyrimas galimai buvo atliktas aplaidžiai, nebuvo surinkti visi išsamūs bylos duomenys, dėl ko galimai netinkamai paskaičiuota žala gamtai, bei galimai veika netinkamai teisiškai kvalifikuota.
Teismo posėdyje papildomai buvo pateikti duomenys, kad Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdyba kreipėsi į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetą su prašymu nustatyti, ar sausio 15 dieną Panevėžio rajone sugautas klajojantis stumbro jauniklis nėra galimai neteisėtai sumedžiotos stumbro patelės palikuonis. Taip pat teismui buvo pateikti duomenys, kad Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą dėl pareigūnų galimai netinkamai atliktų pareigų, atliekant tyrimą dėl neteisėtai sumedžiotos stumbro patelės.
„Įvertinus teismui pateiktų duomenų visumą, teismas daro išvadą, kad yra esminių įrodymų trūkumų, kurių negalima nustatyti (ištaisyti) teisme, ir kurie trukdo teismui priimti objektyvų ir teisingą sprendimą. Byloje nebuvo tirta ir vertinta ar galimai neteisėtais veiksmais nebuvo padaryta didelės žalos ypatingai saugomų rūšių laukinių gyvūnų apsaugos būklei. Taip pat nėra iki galo nustatyta žala gamtai, jos dydis. Nenustačius šių aplinkybių, negalima įvertinti atsakomybės rūšies (administracinė, baudžiamoji) atribojimo, veikos kvalifikavimo klausimo. Pati institucija surašiusi protokolą pripažino, kad tyrimas buvo atliktas nevisapusiškai ir neišsamiai", – sakė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas.
Teismas nusprendė administracinio nusižengimo bylą grąžinti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybai administracinio nusižengimo tyrimui atlikti.
Nutarimas per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apylinkės teismo ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Dėl stumbrės sumedžiojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

    Panevėžio apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto medžiojimo, kai padaryta didelė žala saugomų gyvūnų rūšiai (Baudžiamojo kodekso 272 str. 3 d). Į prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl medžioklės metu nušautos jauniklį vedžiojusios stumbrės praėjusią savaitę kreipėsi Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

  • Detektyvas tęsiasi – politikui gresia triguba bauda

    Antradienį Panevėžio apylinkės teisme nagrinė­ta administracinė byla, kur administracinėn atsako­mybėn dėl medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo, kai turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) sumedžioja neleistiną medžio­ti gyvūną, traukiamas Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) narys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Utenos skyriui (vadovas Tarybos narys Vytautas Kazela) priklausęs, šiuo metu narys­tę partijoje sustabdęs, Jonas Slapšinskas.

  • Garsaus politiko šūvis pakirto stumbro patelę

    Praėjusią savaitę Panevėžio rajone VĮ Valstybinių miškų urėdijos Krekenavos–Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete per vykdytą varyminę medžioklę sumedžiotas saugomos rūšies gyvūno – stumbro – patelė. Oficialioje komercinėje medžioklėje stumbro patelę nušovęs žinomas mūsų rajono politikas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys valstietis Jonas Slapšinskas tikino, kad dėl šios žmogiškosios klaidos labai gailisi ir už tai atlygino.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1438
Vakar apsilankė:12284
Šią savaitę apsilankė:88742
Šį mėnesį apsilankė:57902
Viso (nuo 2015-02-16):13132067
Šiuo metu naršo:
132
2020-04-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!