Bekelių monstrą tramdantis kunigas trokšta vidinės ramybės
AktualijosBekelių monstrą tramdantis kunigas trokšta vidinės ramybės
2020 vasario 04, Antradienis 14:13

Bekelių monstrą tramdantis kunigas trokšta vidinės ramybės

Bekelių monstrą tramdantis kunigas trokšta vidinės ramybės
 • Jurgita ULKIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kaip įsivaizduojame šiuolaikinį kunigą? Ar gali dvasininkas po šv. Mišių sėsti ant plieninio žirgo ir raižyti vieškeliais, keliukais ieškodamas ramaus gamtos prieglobsčio? Pasirodo, toks yra Utenos Die­vo Apvaizdos parapijos vikaras Rimantas Rimkus, pernai gruodį iškilmingai paminėjęs savo gyvenimo keturiasdešimtmetį ir kunigystės dešimtmetį. Kvie­čiame susipažinti su šiuo jaunu dvasininku, pradė­jusiu vikarauti Utenoje pernai rugpjūtį.­

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią

  Iš didmiesčio su šeima į Anykščius atsikraustęs medžio grafikas Irmantas Rimkus džiaugiasi atradęs ne tik dvasinę ramybę, bet ir sau malonų užsiėmimą. Šį jauną ir daug ambicijų ateičiai turintį anykštėną galima vadinti naujakuriu. Visai neseniai šiame mieste apsigyvenęs I. Rimkus per labai trumpą laiką atrado save: jau kurį laiką dirba medžio grafiku, kuria dailius darbus ir šeimai stato namus.

  Apie kūrėjo kelią, jo širdžiai mielą užsiėmimą ir polinkį menui kalbamės su anykštėnu Irmantu Rimkumi.

 • Utenos krašto kūrėjas Irmantas Rimkus

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su medžio grafiku Irmantu Rimkumi. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki liepos 23 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Prie kapo duobės – kunigo kova už vyro gyvybę

  Kuktiškių miestelio kapinėse įvykusios Buitūnų kaime gimusio Dainiaus Karužos laidotuvės sukrė­tė net visko mačiusius laidotuvių dalyvius ir nepa­liko nė vieno abejingo. Priartėjus prie kapo duobės gėles nešusiems laidotuvių dalyviams staiga ant že­mės susmuko sąmonės netekęs laidotuvėse dalyva­vęs Gediminas Bivainis. Nė minutės nedelsęs Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios vikaras kunigas Žilvinas Treinys ėmėsi gelbėti mirties akivaizdoje atsidūru­sio vyro gyvybę. Laidotuvininkai sulaikę kvėpavimą stebėjo, kaip dvasininkas šalia duobės ant žemės at­lieka mirties gniaužtuose atsidūrusiam vyrui dirbti­nį kvėpavimą. Kunigui padėjo ir du vienos laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės duobkasiai, nenorė­ję viešinti savo pavardžių. Vėliau kovą už vyro gyvy­bę tęsė į kapines atskubėję greitosios medicinos pa­galbos medikai, kun. Ž. Treinys sugebėjo susikaupti ir atlikti jaudinančią laidojimo ceremoniją.

 • Henriko Kalpoko įpėdinis – vargonininko sūnus, kunigo kelią pradėjęs Utenoje

  Kunigų rotacija yra įprastas dalykas. Liepos mėnesio pabaigoje Utenos Dievo Apvaizdos parapijos tikintieji atsisveikino su bemaž 15 metų juos tikėjimo keliu vedusiu Utenos dekanato dekanu, parapijos klebonu kun. lic. Henriku Kalpoku, kuris išvyko į Pasvalį. Jo vietą užėmė Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Remigijus Kavaliauskas. Kiek daugiau nei prieš savaitę vadinamosios Utenos naujosios bažnyčios slenkstį peržengęs dvasininkas mielai sutiko „Utenos dienai" papasakoti apie savo vaikystę, Utenoje prasidėjusį kunigo kelią, laisvalaikio pomėgius ir lūkesčius.

 • Iš daugiavaikės šeimos kilęs kunigas praskleidė asmeninio gyvenimo šydą

  Iš devynių vaikų šeimos kilęs kunigas Jurgis Kazlauskas (50 m.) Velykų proga artimuosius žadėjo sveikinti telefonu, o kiaušinius prabėgomis sudaužti su parapijiečiais. Keturias parapijas aptarnaujantis klebonas po Didžiosios savaitės ketino vykti tiesiai į sanatoriją. Vargu ar kas susimąsto, kokį krūvį kunigai patiria per šventinį maratoną.

 • Kunigas Kęstutis Palepšys: tarnauti savo krašto žmonėms – Dievo dovana

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos administratorius kun. Kęstutis Palepšys džiaugsmingai prisimena dieną, kai tuometinis Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas pasiteiravo, ar jis norėtų persikelti dvasiniam darbui į Uteną. „Tai buvo mano svajonė, žinojau, kad Utenos parapijos istorija sena ir turininga, jai per 300 metų. Utenos gyventojai – daugiausia atvykėliai iš kaimų, kaip ir aš pats, jie man labai artimi ir brangūs. Tai Dievo ir likimo dovana, kad aš tarp jų ir su jais jau treji metai, čia kovo 1 dieną paminėjau pačią gražiausią savo gyvenime sukaktį – lygiai prieš 12 metų priėmiau kunigystės šventinimus, Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje laikiau savo pirmąsias šv. Mišias", – pasakojo uteniškių tikinčiųjų mylimas ir gerbiamas dvasininkas.

 • Kuo esate jūs, mes buvome, kuo mes esame, jūs būsite...

  Jau rytoj kapines užklos vainikų, gyvų ir plastikinių žiedų patalai, nedrąsiai spingsės žvakių švieselės – gyvieji minės anapilin iškeliavus mirusiuosius. Apie Vėlinių prasmę ir tradicijas, apie pagarbą mirusiems ir meilę kapinėms „Utenos dienos" žurnalistė Neringa Jonavičienė kalbėjosi su Utenos dekanato dekanu teol. lic. Henriku KALPOKU.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8485
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:26342
Šį mėnesį apsilankė:174750
Viso (nuo 2015-02-16):12526184
Šiuo metu naršo:
110
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!