Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas
AktualijosBibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas
2020 sausio 29, Trečiadienis 14:43

Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

Bibliotekai – reikšmingas tarptautinis apdovanojimas

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inovatyvi veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio EIFL fondo viešųjų bibliotekų inovacijų programa skyrė apdovanojimą ir 1 500 USD prizą už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.

Šeimos skaitmeninių veiklų centras mūsų bibliotekoje atidarytas ir jo edukacinė programa pradėta vykdyti 2019 metų pradžioje įgyvendinus dviejų metų trukmės 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje", kuriame kartu dirbo partneriai iš Zarasų, Daugpilio ir Preilių viešųjų bibliotekų. Mums šiame projekte teko atsakinga projekto vadovo ir koordinatoriaus pareiga.

Projekto metu ne tik įrengti šeimos skaitmeninių veiklų centrai keturių Lietuvos ir Latvijos savivaldybių bibliotekose, įsigyta visa moderniausia įranga, skaitmeninis edukacinis turinys, apmokyti specialistai, bet ir sukurta mokymo programa bei jos metodika, kuri jau ištisus metus sėkmingai vykdoma. Vaikai, jaunimas, suaugę žmonės, šeimos mokosi 3D modeliavimo ir programavimo, robotikos, susipažįsta su virtualios realybės, Kinect, kitomis interaktyviomis edukacinėmis priemonėmis, įsijungia į būrelių ir edukacinių užsiėmimų veiklas. Per pirmuosius metus juose dalyvavo per 3 000 žmonių. Visi norintieji ir toliau gali įsijungti į pažintines centro programas, o vėliau rinktis ir toliau gilinti žinias juos labiausiai sudominusioje technologijų srityje.
Šios bibliotekos bendruomenė didžiuojasi pasiekimais ir apdovanojimu, kurį gauti pavyksta nedažnam. Šiais metais tokiu prizu įvertintos tik trys bibliotekos - be uteniškių jį dar gavo kolegos iš  Slovėnijos ir Kazachstano. Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai jis bus įteiktas vasario 7 dieną įvyksiančiame apdovanojimo renginyje.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bibliotekai – svarbus tarptautinis įvertinimas

  Inovatyvi Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio fondo Elektroninė informacija bibliotekoms EIFL (angl. Electronic Information for Libraries) viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimu ir 1500 JAV dolerių prizu už šeimos skaitmeninių veiklų centrų kūrimo idėją ir jos įgyvendinimo programą.

 • Bibliotekoje – paroda „Miegantys žolynai“

  Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaryta Utenos socialinės globos namų gyventojų kūrybos darbų paroda ir pristatyti darbai iš vykusių edukacinių užsiėmimų „Miegantys žolynai“. Stendai papuošti herbariumų paveikslais iš pačių gyventojų pririnktų ir išradingai bei meniškai sudėliotų džiovintų gėlių, uogų, žolelių ir lapų.

 • Bibliotekoje – fotografijų albumo pristatymas

  Lapkričio 22 dieną 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Valentino Juraičio fotografijų albumo „Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išore ir vidus“ pristatymas. Veiks ir fotografijų paroda.

 • Bibliotekos vadovė V. Garunkštytė pasidalijo gerąja patirtimi

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarė dėl mokyklų bibliotekų veiklos koncepcijos ir paskirties peržiūrėjimo.

 • Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose bus kuriami šeimos skaitmeninių veiklų centrai

  Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose pradėti kurti švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Šeimos skaitmeninių veiklų centrų tinklas kuriamas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Nr. LLI-089).

 • Dėl sistemos sutrikimo bibliotekos skaitytojai negali pasiimti leidinių

  Apie savaitę Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose skaitytojai negali pasiimti leidinių, nes dėl LIBIS sistemos sutrikimo laikinai neveikia elektroninis katalogas. Tai patvirtino šios įstaigos direktorė Vida Garunkštytė.

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia lankytojus

  Visą šią savaitę vyksta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti įvairaus pobūdžio renginiai: knygų pristatymai, knygų mugė, kūrybos skaitymai, susitikimai su rašytojais ir įvairūs užsiėmimai.

 • Šventė Leliūnuose – ypatinga

  Leliūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mažliokienė neslėpė džiaugsmo – biblioteka pagaliau iš mokyklos pastato perkelta į naujas patalpas miestelio centre. Ji įsikūrė Meno centro patalpose, visai šalia Vytauto Valiušio keramikos muziejaus.

 • Bibliotekai skirta didžiausia suma – 18 tūkst. eurų

  Kultūros ministerija paskirstė valstybės biudžeto lėšas bibliotekų plėtros projektams finansuoti. Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai skirta 18 tūkst. eurų.

 • Išdaužtas bibliotekos langas, nuostoliai – nemenki

  Vakar, trečiadienį, Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pasiekė pranešimas, kad išdaužtas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos lango stiklo paketas, patirtas nuostolis siekia 2 tūkstančius eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:425
Vakar apsilankė:11764
Šią savaitę apsilankė:12189
Šį mėnesį apsilankė:80399
Viso (nuo 2015-02-16):13154564
Šiuo metu naršo:
127
2020-04-07
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!