Vilutiškiai su kaimynais nuo šiol susisieks civilizuotai
AktualijosVilutiškiai su kaimynais nuo šiol susisieks civilizuotai
2019 rugsėjo 04, Trečiadienis 08:17

Vilutiškiai su kaimynais nuo šiol susisieks civilizuotai

Vilutiškiai su kaimynais nuo šiol susisieks civilizuotai
 • Vytautas RIDIKAS
 • 8 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rugpjūčio mėnesio pabaiga tiek Vilučių (Užpalių sen.), tiek Duokiškio (Rokiškio r.) gyventojams buvo džiugi – po keturių mėnesių darbų pagaliau pradėta eksploatuoti beveik trijų kilometrų kelio atkarpa nuo Vilučių iki Vaineikių (Rokiškio r.). Lygiai prieš dvejus metus, 2017 m. rugpjūčio mėnesio pabaigoje, vyko kur kas ilgesnio kelio Vilučiai–Kušliai atidarymo šventė, kurioje dalyvavo nemažai politikų. Šį kartą svečių delegacija buvo kukloka.

Kelio atkarpa nuo Duokiškio iki Vaineikių buvo asfaltuota prieš dvejus metus, likusią dalį planuota išasfaltuoti vėliau. Šalies kelininkai savo pažadus įvykdė.

Ties Utenos ir Rokiškio rajonų riba susirinkę duokiškėnai bei vilutiškiai neslėpė džiugesio ir dėkojo Vilniaus bendrovės „Fegda" statybininkams už kokybišką darbą. Kaip sakė Duokiškio bendruomenės atstovė Giedrė Dagienė, šio susitikimo tikslas – padėkoti bendrovės darbuotojams už jų toleranciją. „Ačiū už kelią, dar tvirčiau sujungusį dviejų rajonų ir puikių kaimynų gyvenimus. Kelio statybininkai buvo labai mandagūs ir paslaugūs mums, važiuojantiems pro šalį, todėl esame jiems labai dėkingi", – į kelio atidarymą susirinkusių žmonių vardu dėkojo G. Dagienė. Bendruomenės nariai atsidėkodami kelio statybininkams įteikė atvirukus su žodžiu „Ačiū!", papuoštus karpiniu, o svečiams, kurie taip pat dėkojo už kelio statybą, po kibirėlį surinktų kelio akmenėlių. Tokią dovaną gavo Kamajų seniūnijos seniūnės pavaduotojas Algirdas Bernotas, į susitikimą atvykęs buvęs Seimo narys Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Saulis, Užpalių seniūnijos seniūnas Eugenijus Keraminas.
Seniau kelias Užpaliai–Svėdasai iki Kušlių (ir toliau) buvo žvyrkelis. Prieš daugiau nei dešimtmetį iki Kušlių buvo išasfaltuota. Kaip ne kartą tvirtino atokaus Utenos rajono krašto žmonės, kuriems nuo Utenos iki Vilučių reikėdavo apie 25 kilometrus bildėti žvyrkeliu, kelias buvo duobėtas. Žmonės skųsdavosi dažnu savo automobilių važiuoklių remontu. Gyventojai labai džiaugėsi, kai prieš porą metų asfaltu kelią nuo Kušlių iki Vilučių padengė AB „Panevėžio keliai". Į atidarymą tąkart atvyko ne tik Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, bet ir dėl šio kelio finansavimo nemažai kovojusi tuometė Seimo narė Milda Petrauskienė. Ne mažiau džiaugsmo vilutiškiai išreiškė ir šių metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje, kai asfaltuotu keliu buvo sujungti su duokiškėnais. Į atidarymą jie atsivežė sriubos, kurią tradiciškai visoms šventėms gamina vilutiškė Aldona Vaičiuvienė. Duokiškėnai pasirūpino muzika – senovine armonika grojo Vytautas Dagys iš Kamajų krašto.
Džiugią žinią V. Saulis atvežė ir savo rajono gyventojams duokiškėnams, kurie norėdami pasiekti Rokiškio miestą dar turi važiuoti 7,75 km nuo Duokiškio iki Kamajų žvyrkeliu. Jo žiniomis, jau pradėti viešieji pirkimai šiai atkarpai rekonstruoti. Kaip tvirtino mero patarėjas, artimiausiu laiku, jei neįstrigs pirkimų procedūros, gali būti pradėti šios kelio atkarpos statybos darbai.

Autoriaus nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kelyje Vilnius–Utena netrukus bus leidžiamas eismas naujai rekonstruotu ruožu

  Kelyje A14 Vilnius–Utena baigtas naujas rekonstrukcijos etapas – keturių kilometrų ilgio ruože (nuo šešiolikto kilometro) magistralė išplatinta nuo dviejų iki keturių eismo juostų, įrengtos inžinerinės eismo saugos priemonės. Atliktus darbus apžiūrėjo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

 • Valdžią ir gyventojus supriešino neasfaltuotas kelias

  Birželio 2 dieną (sekmadienį), apie 13.30 val., kelyje Gečiai–Kuktiškės–Tauragnai, ties Radišavos viensėdžiu (Kuktiškių sen.), du kilometrai už Kuktiškių, į pakelės griovį įvažiavo ir vos neapvirto vienai iš Neringos transporto įmonių priklausantis autobusas, kuriuo vyko per 20 žmonių, tarp jų – 10 mokinių.

 • Žinia vairuotojams: rekonstruos kelio Vilnius–Uteną atkarpą

  Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad ateinančiais metais kelyje A14 Vilnius–Utena vyks naujas rekonstrukcijos etapas, kurio metu bus atnaujintas keturių kilometrų ilgio ruožas. Magistralė bus platinama nuo dviejų iki keturių eismo juostų, planuojamos gausios eismo saugos inžinerinės priemonės. Dėl šių darbų atlikimo jau pasirašyta 19,9 mln. eurų vertės sutartis.

 • Kelio Vilnius–Utena rekonstrukcija – jau kitais metais

  Kelias Vilnius–Utena visiems juo važiuojantiems tampa tikru išbandymu: jis labiau primena ne kelią, o geležinkelio bėgius, kuriais važiuoti yra ir nepatogu, ir nesaugu. Iniciatyvos judinti kelio tvarkymą iš mirties taško ėmėsi Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, rugsėjo pabaigoje visų Utenos apskrities gyventojų vardu kreipęsis į susisiekimo ministrą Roką Masiulį. Rašte ministrui meras prašė įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pateikti informaciją apie valstybinės reikšmės kelio A14 Vilnius–Utena rekonstrukcijos galimybes.

 • Kelio Vilučiai-Kušliai atidarymo šventėje dalyvavo ir politikai

  Nors kelio nuo Rokiškio rajono Kariūnų per Duokiškį ir nuo Vilučių iki Kušlių jau Utenos rajone 14,5 iki 19,2 kilometro kapitalinis remontas (asfalto dangos patiesimas) oficialiai turi baigtis rugsėjo 2 dieną ir dar tebevyksta kai kurie baigiamieji darbai, tačiau Vilučių bendruomenė suskato šią savaitę padėkoti kelininkams ir politikams už seniai lauktą dovaną.

 • „Biržinka“ pramintas kelias rekonstruoti bus baigtas jau šiemet

  Vienos didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių statybos bendrovės „Panevėžio keliai" Rokiškio filialas pradėjo vykdyti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 119 Molėtai–Anykščiai ruožo nuo 35,9 iki 41,3 kilometro rekonstrukciją. Projektas apima 5,4 kilometro ruožo atnaujinimą viename vaizdingiausių Lietuvos kelių, vietos gyventojų pramintame „Biržinka". Rekonstruojamas „Biržinkos" ruožas prasideda ties Anykščių regioninio parko riba, driekiasi parko teritorija ir baigiasi Liudiškių gatvėje Anykščių mieste.

 • Vilučių vizitinė kortelė – draugiški ir nuoširdūs žmonės

  Vasario 10 dieną Vilučių bendruomenė (Užpalių sen.) rinkosi į dvigubą šventę: tądien bendruomenės namuose buvo minimos bendruomenės namų 10-ies metų ir Vilutiškių bendrijos 15 metų sukaktys.

 • Kad pasiektų gamyklą, turi įveikti duobėtą kliūčių ruožą

  Viena didžiųjų Utenoje veikiančių įmonių, dirbanti su užsienio partneriais, aprūpinanti darbo vietomis būrį uteniškių, dalyvaujanti visuomeniniame miesto gyvenime, atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje – tam, kad pasiektų mieste veikiančią įmonę, tiek darbuotojai, tiek svečiai turi įveikti kliūčių ruožą primenančią bekelę. Nors yra kelias, kuriuo būtų galima važiuoti tiesiai – kadaise panaikinus servitutą jis užtvertas galingais stulpais. Valdininkams kraipant galvas, įmonėje kartą apsilankę svečiai ne tik ilgai mini jos veiklą bei rezultatus, bet ir nepamiršta miesto gatvėmis vadinamų kelių, kuriais ją teko pasiekti.

 • Seimas pritarė: betoninis kelias iš Vilniaus į Uteną bus rekonstruojamas

  Antradienį Seimas leido valstybei prisiimti 169,3 mln. eurų vertės įsipareigojimus, viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu rekonstruojant beveik prieš 30 metų nutiestą betoninį kelią iš Vilniaus į Uteną.

 • Vairuotojų laukia iššūkiai: prasidėjo laukinių gyvūnų migracija

  Lapkričio ir gruodžio mėnesiais prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kuomet dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines - didžiuosius miškus, dažniausiai kirsdami kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės. Ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10983
Vakar apsilankė:13067
Šią savaitę apsilankė:72125
Šį mėnesį apsilankė:41285
Viso (nuo 2015-02-16):13115450
Šiuo metu naršo:
190
2020-04-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!