Senjorus ragina išlįsti iš kiauto: atsiveria naujos galimybės ir patirtys
AktualijosSenjorus ragina išlįsti iš kiauto: atsiveria naujos galimybės ir patirtys
2019 gegužės 10, Penktadienis 09:24

Senjorus ragina išlįsti iš kiauto: atsiveria naujos galimybės ir patirtys

Senjorus ragina išlįsti iš kiauto: atsiveria naujos galimybės ir patirtys
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Į maltiečių veiklą aktyviai įsitraukusios trys ute­niškės Zofija Titenienė, Janina Pernavienė ir Ligi­ja Marytė Kalvelienė yra grįžusios iš užsienio – vie­na trumpiau, kitos šiek tiek ilgiau viešėjo ar dirbo svečiose šalyse. Tačiau sotesnis gyvenimas jų nepa­viliojo, tad moterys grįžo į gimtinę. Nemėgstančios gyventi nieko neveikiant jos nesupranta tų garbaus amžiaus senjorų, kurie kasdien alkūnėmis zulina pa­langes ir laiką leidžia žiūrėdami pro langą. Dažnai veiklios ir iniciatyvios maltietės skuba padėti rūšiuo­ti uteniškių atneštus drabužius ir batus, pačios da­lyvauja įvairiausiuose užsiėmimuose ir nekeiksnoja nuobodžios senjorų dalios.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena".

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gerumo akcija vienišiems senoliams dovanos šilumos

  Nebe pirmus metus prieš didžiąsias metų šventes į Utenos turgavietę skubantys uteniškiai ir miesto sve­čiai įprato prie juos pasitinkančios raudonos maltie­čių palapinės. Labdaros renginio vedėjas Paulius Čyvas kvietė visus paragauti šiltos maltiečių sriu­bos ir pagal savo galimybes paaukoti vienišiems se­neliams, o būrelis savanorių paslaugiai pilstė viralą į dubenėlius ir lydėjo žmones prie stalo. Prie akcijos prisijungė Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, maistą tradiciškai laimino Utenos Kristaus Žengimo į dan­gų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys. Visi 968 ge­ros valios žmonių suaukoti eurai bus skirti miesto ir rajono vienišiems senoliams lankyti.

 • Duonos pasiilgusius žmones šildo maltiečių sriuba ir dėmesys

  Jau daugiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvoje veikia Maltos ordino pagalbos tarnyba, kurios pagrindinis tikslas yra padėti labiausiai pažeidžiamiems (senyvo amžiaus, vienišiems, skurstantiems, ligotiems) gyventojams. „Maltiečių sriuba“ – bene geriausiai visuomenei žinoma paramos akcija, kurios metu visi norintieji vaišindamiesi ir aukodami turi galimybę padovanoti dubenį šiltos sriubos jos negalintiems ar neturintiems iš ko išsivirti. Šiame „Utenos dienos“ numeryje – pažintis su prieš beveik dvejus metus veiklą pradėjusia Utenos maltiečių grupe bei jos globojamais žmonėmis, kurie neretai labiau nei maisto laukia bendravimo su savanoriais.

 • Karšta sriuba Utenoje sušildys vienišų žmonių širdis

  Gruodžio 17 dieną (šeštadienį) pirmą kartą Utenoje karšta sriuba bus maitinami vieniši, seni ir sunkiai sergantys žmonės, kurie negali pasirūpinti savimi, o iš visuomenės jiems reikalinga parama. Tądien prie miesto turgavietės 9 val. bus vykdoma paramos akcija „Maltiečių sriuba 2016", kurią organizuoja Maltos ordino pagalbos tarnybos Utenos grupė.

 • Prasideda 11-oji akcija „Maltiečių sriuba“

  Lapkričio 10 dieną Prezidentas Valdas Adamkus ir būrys žvaigždžių Vilniaus V. Kudirkos aikštėje skelbs 11-osios „Maltiečių sriubos" startą.
  Lapkričio 10-os popietę V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, maltiečiai pradeda kasmetinės labdaros akcijos „Maltiečių sriuba" žygį per Lietuvą. Jos tikslas – priminti, kad šalia mūsų gyvena tūkstančiai vienišų, skurstančių senolių, tyliai laukiančių mūsų pagalbos. Akcija „Maltiečių sriuba" šiais metais vyks net 40 Lietuvos miestų, prisidėti žada nemažai LR ministerijų, savivaldybių, valstybinių ir verslo įmonių, mokyklų, bendruomenių.

 • Sriuba su gerumo prieskoniu

  Žemės ūkio ministerijos darbuotojai paskutinę dieną prieš Kalėdas paragavo maltiečių sriubos ir paaukojo paramos stokojantiems.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3
Vakar apsilankė:9377
Šią savaitę apsilankė:3
Šį mėnesį apsilankė:179460
Viso (nuo 2015-02-16):12229810
Šiuo metu naršo:
84
2020-01-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!