AktualijosMerui Alvydui Katinui – Teismo nuosprendis
2019 sausio 04, Penktadienis 15:00

Merui Alvydui Katinui – Teismo nuosprendis

Merui Alvydui Katinui – Teismo nuosprendis
 • Vytautas RIDIKAS
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Sausio 4 dieną Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir buvusios Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės Džiuljetos Žiugždienės baudžiamojoje byloje dėl nusikalstamų veikų nuosavybei, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei valdymo tvarkai.

Kaip „Utenos diena" jau ne kartą rašė, kaltinamojo akto duomenimis, 2014 metų rugsėjo–lapkričio mėnesiais meras A. Katinas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas asmeninės naudos – Dž. Žiugždienės, kaip LR Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės, palankumo ateityje – pareikalavo (meras visada tvirtino, kad tik prašė – aut. past.), kad bendrovė „Utenos melioracija", kuriai vadovauja Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Liuonius Purvinis, neatlygintinai suremontuotų tuo metu dar LR Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės pareigas ėjusiai Dž. Žiugždienei ir jos dukrai priklausantį privatų gyvenamąjį namą, esantį Utenos rajone, Utenos seniūnijoje. Atliktų remonto darbų kaina siekia 6,5 tūkst. Eur.
Dž. Žiugždienė buvo kaltinama tuo, kad siekdama nuslėpti šį nusikalstamu būdu gautą turtą atgaline data parengė netikrą dokumentą – prašymą suremontuoti jos namo stogą ir pakeisti lauko duris, kurį pateikė bendrovei „Utenos melioracija". Ji prokuroro buvo kaltinama ir tuo, kad piktnaudžiaudama tarnyba iššvaistė Vyriausybės kanceliarijos turtą. Atsidėkodama už jos gyvenamojo namo remonto darbų priežiūrą vienam Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojui 2014 metų kovo mėnesį Dž. Žiugždienė perdavė neatlygintinai Vyriausybei reprezentuoti skirtą vyrišką šveicarišką laikrodį su logotipu „Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas". Nustatyta, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai buvo padaryta turtinė 147,18 Eur žala. „Utenos dienos" žiniomis, šiuo laikrodžiu valstybės tarnautojas džiaugėsi neilgai – pareigūnai paprašė jį grąžinti.
Ši byla praėjusiais metais buvo įstrigusi ir buvo manoma, kad tęsis dar ilgai, tačiau naujai paskirtas teisėjas (prieš tai buvęs išėjo į užtarnautą poilsį – aut. past.) viską išsprendė greitai – po dar vieno posėdžio paskelbė, kad sausio mėnesio pradžioje bus paskelbtas nuosprendis. Taip ir nutiko.
Meras A. Katinas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, o dėl prekybos poveikiu išteisintas. Jam skirta 8 473,50 Eur bauda. Dėl dokumento suklastojimo kalta pripažintai Dž. Žiugždienei, šiuo metu einančiai Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus vedėjos pareigas, teks sumokėti 4 707 Eur baudą. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir turto iššvaistymo ji išteisinta. Meras žadėjo nuosprendį skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, o Dž. Žiugždienė „Utenos dienai" sakė, kad sprendimą priims pasitarusi su advokatu, ir pridūrė, jog yra pavargusi nuo bylinėjimosi, tad nebemato prasmės tęsti.

Autoriaus nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Teisiamas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas – be algos, bet pokštauja

  Prokurorų kaltinimai Utenos rajono savivaldybės merui ir poetui Alvydui Katinui primena literatūros kūrinius, kuriuos sunku suprasti. Iki paskutinio puslapio jo bylą perskaitę teisėjai ruošiasi ją atversti iš naujo.

 • Mero byloje – vėl nežinomybė

  Kaip „Utenos dienai“ pranešė Panevėžio apygardos teismo Teismo pirmininko tarnybos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su visuomene ir žiniasklaida) Jolita Gudelienė, šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Pranas Šimkus, kuris nagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kaltinimus Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui ir buvusiai tuometinio Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovei Džiuljetai Žiugždienei, kurie susiję su bendrovės „Utenos melioracija“ atliktu privataus gyvenamojo namo remontu, Prezidentės dekretu šią savaitę atleistas (išėjo į pensiją) iš teisėjo pareigų.

 • A. Katinas: „Stengiamės vienadienių projektų nekurti“

  „Investuodami Utenoje, jaučiame pareigą statyti ir kurti visam regionui“, – sakė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Utena gali pasigirti senomis sporto tradicijomis. Čia gimė ir savo sportinės karjeros pirmuosius žingsnius žengė tokios Lietuvos sporto žvaigždės kaip dviratininkė Simona Krupeckaitė, susižėrusi daugybę apdovanojimų pasaulyje ir Europoje, Jonas Valančiūnas, šiandien rungtyniaujantis stipriausioje krepšinio lygoje NBA, daug kitų žinomų atletų.

 • Iš medžio iškėlė katiną

  Ugniagesiams gelbėtojams tenka įvairių užduočių: iš namų padėti išnešti sunkiasvorius ligonius, padėti traukti įklimpusius GMP automobilius ir iš medžio iškelti... katinus.

 • Kitą savaitę – naujos Utenos rajono mero A. Katino knygos „Vaikšto vienas" sutiktuvės

  Balandžio 7 dieną 17.30 Utenoje – naujos Alvydo Katino eilėraščių knygos „Vaikšto vienas" sutiktuvės, kurios vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Dalyvaus Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, literatūrologas Valentinas Sventickas, aktorius Giedrius Arbačiauskas ir knygos autorius Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas Alvydas Katinas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3755
Vakar apsilankė:4510
Šią savaitę apsilankė:38008
Šį mėnesį apsilankė:93142
Viso (nuo 2015-02-16):9470807
Šiuo metu naršo:
50
2019-01-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!