Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos
AktualijosUtenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos
2018 lapkričio 15, Ketvirtadienis 13:24

Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos
 • 6 foto

Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Susitikime-diskusijoje dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės meras, Utenos kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas, kolegijos tarybos pirmininkas, UAB „Raminora" (SPA VILNIUS) generalinis direktorius Valdas Trinkūnas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava, kolegijos bendruomenės nariai – administracija, dėstytojai bei kiti darbuotojai, studentų atstovai.

Kolegijos direktorius doc. dr. Raimundas Čepukas, pristatydamas viceministrą dr. G. Viliūną, pažymėjo, kad šis vizitas yra pokalbio, prasidėjusio Švietimo ir mokslo ministerijoje, tąsa siekiant supažindinti visą kolegijos bendruomenę su iššūkiais, kuriuos išgyvena koleginis sektorius, bei pakviesti platesnei diskusijai apie Utenos kolegijos perspektyvas šiame kontekste.
Viceministro teigimu, švietimo reforma yra viena iš didžiausių ir prioritetinių šios Vyriausybės reformų. Dr. G. Viliūnas pabrėžė, kad vykstantis aukštųjų mokyklų tinko optimizavimas nėra tikslas, o priemonė siekiant suvienyti žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius, kad būtų užtikrinama studijų kokybė, paruošti specialistai atitiktų darbo rinkos poreikius, o Lietuvos aukštasis mokslas taptų konkurencingas tarptautinėje erdvėje.
Kalbėdamas apie šiandienos iššūkius, kylančius aukštosioms mokykloms, viceministras akcentavo demografines problemas, išorinę ir vidinę emigraciją, kai kurių studijų programų nepopuliarumą ir nerentabilumą. ,,Utenos kolegija bendrame kontekste atrodo neblogai, tačiau reikia galvoti apie ateitį ir ruoštis neišvengiam tolesniam potencialių studentų mažėjimui, ieškant naujų veiklos nišų, stiprinant studijų kokybę, bendradarbiavimą su darbdaviais. Kolegijos pirmiausiai ir kūrėsi kaip aukštosios mokyklos, turinčios regioninę misiją – ruošti regionui reikalingų įvairių sričių specialistus, todėl jos, kaip savarankiškos institucijos ar kitų aukštųjų mokyklų padaliniai, turi išlikti ir užtikrinti specialistų rengimo tęstinumą," – pastebėjo dr. G. Viliūnas.
Ne vienas diskusijos dalyvis išsakė mintį, kad išspręsti daugelį aukštojo mokslo problemų galėtų glaudus valstybės, vietos savivaldos, verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Utenos r. savivaldybės meras, Kolegijos tarybos narys A. Katinas priminė Vyriausybei pateiktą pasiūlymą, pagal kurį Utenos kolegija ir toliau turėtų likti savarankiška regioninė aukštoji mokykla, o kolegijos steigėjais, be LR Vyriausybės, būtų Utenos rajono savivaldybė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas, kitos asocijuotos verslo struktūros. Mero teigimu, bendros visų pastangos pirmiausia turi būti nukreiptos į jaunimo sulaikymą nuo vidinės ir išorinės emigracijos, sąlygų studijuoti, kurti šeimas, dirbti regione sudarymą.
Mero mintims pritarė ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius J. Dumbrava. Taip pat jis pastebėjo, kad studijų kokybė aukštosiose mokyklose ir studentų motyvacija yra glaudžiai susijusi su mokinių paruošimu ir profesiniu informavimu bendrojo lavinimo mokyklose ir atkreipė dėmesį į jų stiprinimą.
Kolegijos tarybos pirmininkas, UAB „Raminora" (SPA VILNIUS) generalinis direktorius Valdas Trinkūnas pakvietė visą bendruomenę būti aktyvią ir bendradarbiaujančią. ,,Kaip ir į kurią pusę mes irkluosime, taip mūsų laivas ir plauks," – sakė Tarybos pirmininkas. Jis taip pat pabrėžė kolegijos, ministerijos, savivaldos bei verslo sektoriaus bendradarbiavimo svarbą sprendžiant probleminius klausimus.
Renginio pabaigoje viceministras dr. G. Viliūnas atsakė į bendruomenei rūpimus klausimus.

Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

  2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1452
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47925
Šį mėnesį apsilankė:80642
Viso (nuo 2015-02-16):14104634
Šiuo metu naršo:
121
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!