Leliūnų seniūnijoje sumedžiotas pirmasis vilkas
AktualijosLeliūnų seniūnijoje sumedžiotas pirmasis vilkas
2018 spalio 01, Pirmadienis 15:08

Leliūnų seniūnijoje sumedžiotas pirmasis vilkas

Leliūnų seniūnijoje sumedžiotas pirmasis vilkas

Ne pirmus metus ūkininkai kenčia nuo vilkų daromos žalos. Plėšrieji miško gyventojai nebebijo brautis į gyventojų kiemus, drasko avis, ožkas, veršelius. Aplinkos apsaugos agentūra Utenos rajono savivaldybei davė leidimą iki spalio 14 dienos mūsų rajone sumedžioti du vilkus. Šeštadienį uteniškis medžiotojas paleido taiklų šūvį į vilką.

Apie tai, kad mūsų rajone sumedžiotas pirmasis vilkas, „Utenos dieną" informavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Utenos skyriaus medžioklės žinovas žuvininkas Tomas Zubovas. Jo teigimu, apie vilkų daromą žalą Utenos rajono savivaldybė informuojama kone kas savaitę. „Atsižvelgiant į tai išduotas leidimas pradėti išankstinę vilkų medžioklę ir sumedžioti du vilkus. Leidimas mus pasiekė rugsėjo 27 dieną, o šeštadienį, rugsėjo 29 dieną, klubo „Sungailiškis" medžiotojas Paulius Stanevičius Labeikių miške sumedžiojo pirmąjį vilką", – sakė T. Zubovas, akcentavęs, kad Leliūnų, Užpalių, Tauragnų seniūnijos – karšti taškai, kuriuose pilkieji miško gyventojai itin aktyviai šeimininkauja ūkininkų ganyklose, gyvulių aptvaruose ar net gyventojų kiemuose.
Spalio 15 dieną prasidės vilkų medžioklės sezonas. Medžiotojai tikisi, kad vilkų sumedžiojimo limitas bus padidintas.
Laikraščio „Utenos diena" inf.

Asociatyvi nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dusetose sumedžiotas plėšrūnas

  Seno plėšrūno, kuris ne kartą puldinėjo naminius gyvulius, Dusetų seniūnijoje medžiotojai jau tykojo seniai. Medžiotojo šūvio vilkas vis išvengdavo. Šis laukinis žvėrys yra labai gudrus ir tai jį išgelbėdavo bei netapdavo medžioklės trofėjumi.

 • Vilko ir septynių ožiukų istorijos baigtis – tragiška

  Vaikystėje tikriausiai visi esame girdėję pasaką apie vilką ir septynis ožiukus. Ši pasaka baigėsi laimingai. Tačiau tai, kas praėjusią savaitę įvyko vos už kelių kilometrų nuo Utenos, visai neprimena pasakos, nors šios kruvinos istorijos veikėjai – taip pat vilkas ir septyni ožiukai. Vis labiau rudenėjant ir ilgėjant naktims vilkų gaujos veržiasi į ūkininkų valdas pridarydamos didžiulių nuostolių. Pastaruoju metu vilkai taip suįžūlėjo, kad nesibodi atklysti net į miestelius ar įsiveržti į kruopščiai aptvertus aptvarus, kuriuose atlieka savo kruviną darbą.

 • Nesaugoma avis – lengvas grobis vilkui

  Pastaruoju metu, kaip ir kasmet tokiu laiku, ėmė pasitaikyti vilkų išpuolių prieš naminius gyvulius ir dėl to ūkininkai patiria žalos. Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes ir paragino tokiais išimtiniais atvejais nustatyta tvarka prašyti Aplinkos apsaugos agentūros išduoti specialų leidimą sumedžioti šiuos plėšrūnus dar neprasidėjus nustatytam jų medžioklės laikui ten, kur tai būtina.

 • Po vilkų dieninės puotos – 34 negyvos avys ir ėriukai

  Anykščių rajone ūkininkaujantys Stanislovas Pikčiūnas ir jo sūnus Tadas atvažiavę į Svėdasų seniūnijoje esančią sodybą nustėro: dalis ten besiganančių avelių buvo negyvos, kai kurios smarkiai apgraužtos. Ūkininkai neabejoja, kad į 200 bandą įsisuko vilkai ir per vieną atėjimą papjovė 34 avis bei jų jauniklius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:866
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13491
Šį mėnesį apsilankė:46208
Viso (nuo 2015-02-16):14070200
Šiuo metu naršo:
82
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!