Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
AktualijosAtnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
2018 spalio 01, Pirmadienis 09:12

Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis

Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Užsakovas arba administratorius yra turbūt svarbiausias asmuo daugiabučio atnaujinimo procese po pačių namo gyventojų. Jis padeda visuose daugiabučio atnaujinimo etapuose: dalyvauja susirinkimuose, organizuoja investicinio plano ruošimą, padeda įsigyti techninį projektą bei kokybiškus rangos darbus, prižiūri darbų kokybę, dalyvauja priduodant objektą, taip pat nuolat bendrauja su namo bendruomene ir atsako gyventojams į iškylančius klausimus bei padeda spręsti problemas, jei jų atsiranda.

Atsakingas už viską
Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą administruojančios bendrovės Utenos butų ūkis direktoriaus pavaduotojas Bronius Šaukeckas susimąstė, kad gana sunku apibrėžti, už ką atsakingas administratorius, nes jis daro viską. „Administratorius atlieka viską nuo investicinio plano parengimo, pristatymo gyventojams ir po to tvirtinimo, techninio darbo projekto ir statybos rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros, galiausiai dalyvavimo priduodant daugiabutį", – vardijo pašnekovas ir pridūrė, jog vienokia ar kitokia administratoriaus atsakomybė yra kiekvienas renovacijos žingsnelis, prie kurio jis daugiau ar mažiau prideda savo ranką.

Kokybė – prioritetas visiems
Anot B. Šaukecko, pagrindinė administratoriaus pareiga, siekiant užtikrinti statybos rangos darbų kokybę, yra nupirkti atsakingą techninį prižiūrėtoją, kuris už ją ir atsako. „Žinoma, niekas nenuima nuo administratoriaus pareigos pačiam rūpintis šiais klausimais", – sakė direktoriaus pavaduotojas. Pasak jo, visos grandys – tiek rangovas, tiek administratorius, tiek techninis prižiūrėtojas, tiek gyventojai – turi bendrauti, kad būtų pasiektas tikslas ir darbai būtų atlikti kokybiškai. Tam, pašnekovo teigimu, kiekvieną savaitę organizuojami pasitarimai su visais suinteresuotais asmenimis, kuriame gali dalyvauti ir namo gyventojai. Kaip aiškino B. Šaukeckas, tokiuose pasitarimuose aptariami per savaitę atlikti darbai, kas padaryta gerai, o ką reikėtų taisyti, savo pastabas išsako techninis prižiūrėtojas. Pašnekovo teigimu, surašomas protokolas, taip pat peržiūrimas praeitos savaitės protokolas ir patikrinama, ar įvykdyti visi techninio prižiūrėtojo bei administratoriaus reikalavimai. Taip, anot direktoriaus pavaduotojo, ir užtikrinama statybos darbų bei naudojamų medžiagų kokybė.

B. Šaukeckas aiškino, kad techninis prižiūrėtojas turi visišką teisę reikalauti ištaisyti netinkamai atliktus darbus arba pakeisti medžiagas, jei jos nekokybiškos. Taip pat jis gali pareikalauti nulupti užklijuotas medžiagas, jei prieš tai paruoštas paviršius nebuvo priduotas techniniam prižiūrėtojui. Pasak pašnekovo, taip ir daroma, todėl šiuo klausimu būna ir barnių, ir pykčių, bet techninis prižiūrėtojas šiuo klausimu nepalenkiamas.

Gyventojai dėl kokybės, anot direktoriaus pavaduotojo, kreipiasi į administratorių ne tik per minėtus pasitarimus, bet, jei iškyla problemų, bet kuriuo metu. Anot B. Šaukecko, tenka į pagalbos prašymus atsiliepti ir nedarbo valandomis, ir savaitgaliais, ypač jei užliejamas butas ar per stogą pradeda lašėti vanduo. Tokius nuostolius, pabrėžė jis, dengia rangovas ir kol nebus atlyginta ar kitaip panaikinta patirta žala, tol nebus atsiskaityta su rangovu.

Gyventojai administratoriumi pasitiki
Uteniškė Sofija pasakojo, jog administratorius, dar prieš pradedant renovaciją, buvo labai aktyvus, ragino daugiabučio gyventojus apsispręsti, vardijo renovuoto namo privalumus. Kai galų gale po gana ilgo kaimynų įkalbinėjimo renovacijai buvo pritarta, administratorius aktyviai teikė informaciją, šaukė susirinkimus, ruošė investicinį projektą, kuris kartą buvo keičiamas pagal gyventojų pageidavimus. Kadangi pati Sofija tuo metu tame name nebegyveno, tai administruojančios įmonės vadybininkas atnešė dokumentus tiesiai jai į darbą. Tuo metu, kai vyko statybos darbai, administratorius taip pat aktyviai prižiūrėjo vykstančius darbus, rūpinosi jų kokybe.

Gyventoja Lina prisiminė, kad iškilo problemų su rangovu, kuris niekaip nenorėjo pradėti daugiabučio atnaujinimo darbų. Surėmus visų institucijų pečius rangovas buvo priverstas prisiminti savo įsipareigojimus ir tęsti renovacijos darbus. „Dideles pastangas dėjo ir administratoriaus atstovai, ačiū jiems už bendradarbiavimą", – sakė moteris.

Deividas prisipažino, kad butą Vaižganto g. 8 pirko tik dėl to, kad buvo svarstoma, ar jis bus renovuojamas. Vyras manė, kad atnaujintame, šiltame name gyventi yra daug geriau ir patogiau. Pašnekovas sakė, jog vos tik butą įsigijęs iškart kreipėsi į administratorių klausdamas, ko trūksta, kad būtų pradėta modernizacija. Jis tikino, jog su juo buvo bendraujama dalykiškai ir į viską iškart atsakoma. Todėl jau po kelių mėnesių buvo nuspręsta daugiabutį modernizuoti. „Suprantu, kad administratorius nėra visagalis, tačiau tikiuosi, kad, kaip pažadėta, renovacija neužtruks labai ilgai, o darbai bus atlikti kokybiškai", – sakė Deividas.

Autoriaus nuotr.

 

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8897
Vakar apsilankė:8718
Šią savaitę apsilankė:8897
Šį mėnesį apsilankė:287671
Viso (nuo 2015-02-16):13734737
Šiuo metu naršo:
114
2020-05-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!