Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
AktualijosAtnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
2018 spalio 01, Pirmadienis 09:12

Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis

Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Užsakovas arba administratorius yra turbūt svarbiausias asmuo daugiabučio atnaujinimo procese po pačių namo gyventojų. Jis padeda visuose daugiabučio atnaujinimo etapuose: dalyvauja susirinkimuose, organizuoja investicinio plano ruošimą, padeda įsigyti techninį projektą bei kokybiškus rangos darbus, prižiūri darbų kokybę, dalyvauja priduodant objektą, taip pat nuolat bendrauja su namo bendruomene ir atsako gyventojams į iškylančius klausimus bei padeda spręsti problemas, jei jų atsiranda.

Atsakingas už viską
Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą administruojančios bendrovės Utenos butų ūkis direktoriaus pavaduotojas Bronius Šaukeckas susimąstė, kad gana sunku apibrėžti, už ką atsakingas administratorius, nes jis daro viską. „Administratorius atlieka viską nuo investicinio plano parengimo, pristatymo gyventojams ir po to tvirtinimo, techninio darbo projekto ir statybos rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros, galiausiai dalyvavimo priduodant daugiabutį", – vardijo pašnekovas ir pridūrė, jog vienokia ar kitokia administratoriaus atsakomybė yra kiekvienas renovacijos žingsnelis, prie kurio jis daugiau ar mažiau prideda savo ranką.

Kokybė – prioritetas visiems
Anot B. Šaukecko, pagrindinė administratoriaus pareiga, siekiant užtikrinti statybos rangos darbų kokybę, yra nupirkti atsakingą techninį prižiūrėtoją, kuris už ją ir atsako. „Žinoma, niekas nenuima nuo administratoriaus pareigos pačiam rūpintis šiais klausimais", – sakė direktoriaus pavaduotojas. Pasak jo, visos grandys – tiek rangovas, tiek administratorius, tiek techninis prižiūrėtojas, tiek gyventojai – turi bendrauti, kad būtų pasiektas tikslas ir darbai būtų atlikti kokybiškai. Tam, pašnekovo teigimu, kiekvieną savaitę organizuojami pasitarimai su visais suinteresuotais asmenimis, kuriame gali dalyvauti ir namo gyventojai. Kaip aiškino B. Šaukeckas, tokiuose pasitarimuose aptariami per savaitę atlikti darbai, kas padaryta gerai, o ką reikėtų taisyti, savo pastabas išsako techninis prižiūrėtojas. Pašnekovo teigimu, surašomas protokolas, taip pat peržiūrimas praeitos savaitės protokolas ir patikrinama, ar įvykdyti visi techninio prižiūrėtojo bei administratoriaus reikalavimai. Taip, anot direktoriaus pavaduotojo, ir užtikrinama statybos darbų bei naudojamų medžiagų kokybė.

B. Šaukeckas aiškino, kad techninis prižiūrėtojas turi visišką teisę reikalauti ištaisyti netinkamai atliktus darbus arba pakeisti medžiagas, jei jos nekokybiškos. Taip pat jis gali pareikalauti nulupti užklijuotas medžiagas, jei prieš tai paruoštas paviršius nebuvo priduotas techniniam prižiūrėtojui. Pasak pašnekovo, taip ir daroma, todėl šiuo klausimu būna ir barnių, ir pykčių, bet techninis prižiūrėtojas šiuo klausimu nepalenkiamas.

Gyventojai dėl kokybės, anot direktoriaus pavaduotojo, kreipiasi į administratorių ne tik per minėtus pasitarimus, bet, jei iškyla problemų, bet kuriuo metu. Anot B. Šaukecko, tenka į pagalbos prašymus atsiliepti ir nedarbo valandomis, ir savaitgaliais, ypač jei užliejamas butas ar per stogą pradeda lašėti vanduo. Tokius nuostolius, pabrėžė jis, dengia rangovas ir kol nebus atlyginta ar kitaip panaikinta patirta žala, tol nebus atsiskaityta su rangovu.

Gyventojai administratoriumi pasitiki
Uteniškė Sofija pasakojo, jog administratorius, dar prieš pradedant renovaciją, buvo labai aktyvus, ragino daugiabučio gyventojus apsispręsti, vardijo renovuoto namo privalumus. Kai galų gale po gana ilgo kaimynų įkalbinėjimo renovacijai buvo pritarta, administratorius aktyviai teikė informaciją, šaukė susirinkimus, ruošė investicinį projektą, kuris kartą buvo keičiamas pagal gyventojų pageidavimus. Kadangi pati Sofija tuo metu tame name nebegyveno, tai administruojančios įmonės vadybininkas atnešė dokumentus tiesiai jai į darbą. Tuo metu, kai vyko statybos darbai, administratorius taip pat aktyviai prižiūrėjo vykstančius darbus, rūpinosi jų kokybe.

Gyventoja Lina prisiminė, kad iškilo problemų su rangovu, kuris niekaip nenorėjo pradėti daugiabučio atnaujinimo darbų. Surėmus visų institucijų pečius rangovas buvo priverstas prisiminti savo įsipareigojimus ir tęsti renovacijos darbus. „Dideles pastangas dėjo ir administratoriaus atstovai, ačiū jiems už bendradarbiavimą", – sakė moteris.

Deividas prisipažino, kad butą Vaižganto g. 8 pirko tik dėl to, kad buvo svarstoma, ar jis bus renovuojamas. Vyras manė, kad atnaujintame, šiltame name gyventi yra daug geriau ir patogiau. Pašnekovas sakė, jog vos tik butą įsigijęs iškart kreipėsi į administratorių klausdamas, ko trūksta, kad būtų pradėta modernizacija. Jis tikino, jog su juo buvo bendraujama dalykiškai ir į viską iškart atsakoma. Todėl jau po kelių mėnesių buvo nuspręsta daugiabutį modernizuoti. „Suprantu, kad administratorius nėra visagalis, tačiau tikiuosi, kad, kaip pažadėta, renovacija neužtruks labai ilgai, o darbai bus atlikti kokybiškai", – sakė Deividas.

Autoriaus nuotr.

 

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

 • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

  Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

 • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

  Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

 • Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

  Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5557
Vakar apsilankė:8411
Šią savaitę apsilankė:5557
Šį mėnesį apsilankė:160942
Viso (nuo 2015-02-16):11655637
Šiuo metu naršo:
111
2019-11-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!