Renovacijos priemonės – ne tik energijos taupymui, bet ir grožiui
AktualijosRenovacijos priemonės – ne tik energijos taupymui, bet ir grožiui
2018 birželio 20, Trečiadienis 09:00

Renovacijos priemonės – ne tik energijos taupymui, bet ir grožiui

Renovacijos priemonės – ne tik energijos taupymui, bet ir grožiui
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Prieš atliekant daugiabučio renovaciją, butų savininkai turėtų gerai apsvarstyti, kokius atnaujinimo darbus norėtų ir turėtų atlikti, nes dažnai jau po laiko suprantama, kad renovacija – tai ne tik apšiltintos ir naujai nudažytos sienos, pakeisti langai bei perdengtas stogas. Renkantis vertėtų pasvarstyti apie estetiką ir patogumą.

Taikoma valstybės parama
Renovuojant daugiabutį namą į investicinį projektą galima įtraukti tokias priemones kaip laiptinių remontas, vėdinimo sistemos, liftų, šilumos punktų modernizavimas. Vienos iš įmonių, rengiančių investicijų planus, vadovas Donatas Barysa pasakojo, jog žiūrint iš praktinės pusės atnaujinto daugiabučio gyventojai dažnai grįžta į gražų, sutvarkytą namą, o laiptinė – neremontuota. „Patiems gyventojams nėra malonu įeiti į tokią laiptinę, nes kontrastas – akivaizdus, – dėstė D. Barysa. – Jei grįžti į sutvarkytą namą, atnaujintą laiptinę, dar jei atliktas buto remontas, tai atrodo, kad gyveni naujame name."

VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) specialistė Nijolė Genovaitė Graužinytė patikino, kad laiptinės remontas nėra valstybės finansuojama priemonė, nes ji neturi didelės įtakos energijos sutaupymams, tačiau šiai priemonei galima gauti paskolą iš banko su lengvatinėmis palūkanomis. Kitoms aukščiau minėtoms priemonės, tarp jų – ir liftams atnaujinti, suteikiama 30 proc. valstybės parama, o turintiems teisę į kompensaciją – 100 proc. Lifto atnaujinimas – reikalinga priemonė, taupanti energiją, tarnaujanti gyventojų patogumui dėl triukšmo mažinimo ir saugumo, bet gana didelė investicija, turinti nemažą įtaką IP galutinei sumai.

Taip pat specialistė pabrėžė, kad, keičiant šilumos punktą arba atnaujinant šildymo sistemą (pvz., iš vienvamzdės į dvivamzdę), galima gauti papildomą 10 proc. paramą.

Tikslas – jaukesni, patogesni namai
Pasak D. Barysos, šilumos punkto atnaujinimo nauda akivaizdi, nes tik apšiltinus sienas, stogą bei grindis, pakeitus langus, įstiklinus balkonus, nejuntamas norimas efektas. Taip, pasak jo, yra todėl, kad senoji šildymo sistema nėra pritaikyta tokioms apkrovoms, kokios atsiranda renovavus pastatą. Pavyzdžiui, šiluminė apkrova nukrenta du kartus, todėl radiatorių plotas taip pat reikalingas du kartus mažesnis; reikalingi kitokie vamzdynų skersmenys, pritaikyti pagal namo šiluminį poreikį; nesubalansuoti šildymo sistemos stovai ir pan.

IP rengėjo teigimu, atnaujinant daugiabutį, yra privalomas natūralios traukos ventiliacijos kanalų išvalymas ir dezinfekavimas, paskui gyventojai gali rinktis, įrengti ar ne sudėtingesnes vėdinimo sistemas. Pašnekovo aiškinimu, jei langai be ventiliacinių grotelių, galima įrengti orlaides. Siūloma taip pat įsirengti mini rekuperatorius, kurie montuojami išorinėje sienoje ir jų efektyvumas siekia 65 proc. Dėl šios sistemos vyksta oro kaita ir palaikomas tinkamas mikroklimatas. Rekuperacijos renovuojamame daugiabutyje name įrengimą, kaip prisipažino D. Barysa, tenka skaičiuoti retai, būta tik ketinimų iš natūralios traukos ventiliacijos kanalų ištraukiamą oro energiją panaudoti karštam vandeniui paruošti.

D. Barysos nuomone, atsiperkamumas, žinoma, svarbus rodiklis, renkantis renovacijos priemones, bet labai svarbu komfortas ir atnaujinimo būtinybė, nes prieš trisdešimt metų ar seniau statyti daugiabučiai jau seniai neatitinka šiuolaikinių reikalavimų.

Autoriaus nuotr.

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Žaliosios energijos plėtojimas daugiabučiuose: BETA priima paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams diegti

  Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas pamažu populiarėja ir Lietuvoje: modernizuojant senus daugiabučius, norėdami sumažinti energijos sąnaudas, gyventojai investuoja į alternatyvius energetikos šaltinius. Siekdama paspartinti šį procesą, Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) nuo 2020 m. gegužės 28 d. priima paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams – saulės energijos technologijoms, šilumos siurblių bei šilumos saugykloms – įrengti daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų arba yra gavę savivaldybės pritarimą, pagrindžiantį, jog atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas daugiabutyje neprieštarauja savivaldybės šilumos ūkio specialiajam planui.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3857
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:50330
Šį mėnesį apsilankė:83047
Viso (nuo 2015-02-16):14107039
Šiuo metu naršo:
115
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!