Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje
AktualijosReali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje
2018 gegužės 09, Trečiadienis 08:38

Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje

Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Praktiškai visuose miestuose pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (Programa) atnaujinama vis daugiau namų. Rezultatai akivaizdūs: sumažėjusios kainos už šildymą ir karšto vandens paruošimą, pagerėjusios gyventojų gyvenimo sąlygos, namai vizualiai pasikeitę ir traukiantys praeivių akį. Vienas svarbiausių sėkmingos Programos rodiklių – pakitusi žmonių nuomonė apie renovaciją. Daugelis apklaustųjų Utenoje džiaugėsi gaunama nauda. Tačiau svarstantiems apie savo daugiabučio renovaciją iškyla daug klausimų, kaip ir nuo ko viską pradėti. Todėl pristatome realų pavyzdį, kaip bus modernizuotas daugiabutis namas Vaižganto g. 8, Utenoje.

Viskas prasideda nuo gyventojų pritarimo
Daugiabutis Vaižganto g. 8, Utenoje, yra pastatytas prieš 50 metų. Keturių laiptinių, plytinis, tipinis penkių aukštų namas Vyturių mikrorajone, kaip ir daugelis kitų, yra energiškai neefektyvus. Todėl namo administratorius UAB Utenos butų ūkis 2016 metų pavasarį vykdė preliminarią gyventojų apklausą, ar jie pageidauja renovuoti savo daugiabutį. „Vykdant preliminarią apklausą gyventojų klausiama tik bendros nuomonės, ar jie pageidauja, kad būtų parengtas investicinis projektas (IP), kuriame detaliai atsispindės, kokius darbus reikia atlikti ir kiek maksimaliai renovacija kiekvienam butui kainuos", – sakė administruojančios įmonės statinių priežiūros inžinierius Saulius Virvytis. Jo teigimu, po gyventojų pritarimo buvo paruoštas IP pagal tuo metu galiojusias medžiagų ir darbų kainas. IP buvo paruoštas 2016 metų spalio mėnesį ir pristatytas gyventojams. Namo modernizacijai pagal Programą, kad būtų pasiektas minimalus C energetinės klasės naudingumas, buvo paskaičiuota sąmata statybos darbams 484 430,42 Eur, bendra renovacijos vertė 535 226,67 Eur. „Labai svarbu tai, kad suma, nurodyta IP, vėliau negali didėti, paprastai paskelbus viešuosius pirkimus rangos ir projektavimo darbams nupirkti dėl laisvosios rinkos ir konkurencijos tik sumažėja", – sakė S. Virvytis. Pasak jo, šis projektas buvo pristatytas gyventojams. Paaiškėjo visos maksimalios kainos kiekvienam butui, nes ir jos skiriasi. Tai – natūralu, jeigu viename bute langai jau pakeiti į plastikinius, šiam butui modernizacijos kaina už 1 kv. m bus mažesnė. Taigi 2017 m. balandžio 25 dieną įvyko balsavimas raštu, kuriame renovacijai 33 gyventojai pritarė ir 12 nepritarė. Po pritarimo buvo kreiptasis į finansuotoją, kuris finansuos visus renovacijos darbus. Gavus jį pradėti viešieji pirkimai projektavimo ir statybos darbams pagal gyventojams pateiktą ir pritartą IP.

Projektavimo ir rangos darbai
„Visi renovacijos projektavimo ir rangos darbai yra perkami vadovaujantis viešųjų pirkimų įstatymu", – sakė UAB Utenos butų ūkio inžinierius. Jo teigimu, per viešuosius pirkimus niekas ir niekaip negali lemti generalinio rangovo – laimi pasiūlęs mažiausią kainą visiems numatytiems darbams atlikti. Generalinis rangovas, pasiūlęs už 355 897,54 Eur atlikti visus projektavimo ir rangos darbus, laimėjo pirkimus. Galutinė kaina daugiau kaip 30 proc. mažesnė, nei buvo paskaičiuota IP. 2017 m. birželio 19 dieną buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią visi darbai turi būti atlikti per 12 mėnesių. Kai kurie gyventojai tikėjosi, kad darbai prasidės dar vasaros pabaigoje arba rudenį, tačiau jie prasideda tik dabar. Jau matyti aplink namą apjuosta tvora ir pradėtos sandėliuoti medžiagos. „Ilgai užtruko projektavimo darbai, todėl leidimas renovacijai gautas tik 2018 m. sausio 23 dieną", – sakė S. Virvytis. Jo teigimu, natūralu, kad per du mėnesius visi renovacijos darbai nebus atlikti, todėl sutartyje yra numatyta išlyga, kad ją galima pratęsti du kartus po šešis mėnesius.

Pasak generalinio rangovo atstovo Gintauto Šato, projektavimo darbai užsitęsė dėl projekto ekspertizės ir derinimo su užsakovu. O gavus leidimą vykdyti statybos rangos darbus, tuo metu buvo netinkamos klimatinės sąlygos jiems atlikti pagal darbų atlikimo technologiją, todėl darbai prasideda tik dabar. „Matome, kad darbų atlikti nespėsime ir pagrindinę sutartį prašysime pratęsti šešių mėnesių laikotarpiui. Darbus planuojame baigti 2018 m. gruodžio mėnesį", – pabrėžė G. Šatas. Pasak jo, pirmiausia statybos rangos darbai yra pradėti nuo butų langų, kurie šiuo metu jau gaminami. Bus vykdomi ir cokolio šiltinimo darbai (numatoma baigti iki 2018 m. rugsėjo mėnesio), stogo šiltinimo darbai, parapetų pakėlimas (iki 2018 m. rugpjūčio mėnesio). „Artimiausiu metu pradėsime fasado šiltinimo bei balkonų stiklinimo darbus (iki 2018 m. rugsėjo mėnesio), šildymo sistemos modernizavimo darbus (iki 2018 m. rugsėjo mėnesio)", – sakė gen. rangovo atstovas. Vėliau, jo teigimu, bus atlikti ir visi likę darbai, kurie numatyti projekte.

 

 

 Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:168
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:9223
Šį mėnesį apsilankė:287997
Viso (nuo 2015-02-16):13735063
Šiuo metu naršo:
103
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!