Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu
AktualijosŠventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu
2017 gruodžio 21, Ketvirtadienis 10:23

Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu

Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu
 • 12 foto

Ketvirtadienį 9 val. prasidėjusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje vietos politikai patvirtinę 35 klausimų darbotvarkę, ėmėsi jos įgyvendinimo. Posėdyje dėl neaiškių priežasčių nebuvo Liuoniaus Purvinio ir Dariaus Šinkūno.

Tarybos posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pradėjo, anot jo, malonių akimirkų pertraukėlę. „Turiu blogą žinią – Kalėdų Senelio nebus. Tačiau jis visiems siunčia geriausius linkėjimus, o kartu atsiuntė ir snieguolę Tarybos sekretorę Indrą Malašičevienę. Kalėdų Senelis tvirtino, kad jūs buvote geri berniukai ir mergaitės, todėl visiems siunčia maišelį dovanėlių. Noriu padėkoti Kalėdų Seneliui už bendrą kūrybingą šventinę dvasią“, – tvirtino meras, po to sveikinęs 50-metį švenčiantį konservatorių Egidijų Puodžiuką. Frakcijos vardu savo kolegą sveikino Tarybos narys Rimantas Dijokas. E. Puodžiukas dėkojo kolegoms už dėmesį.

Po to Tarybos nariai ėmėsi svarstyti pirmo klausimo, nuo kurio nusišalino visas pulkas politikų, kurių šeimos nariai turi ryšių (dirba) su įvairiomis savivaldybės įmonėmis. Klausimo sprendimo „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimo „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2017 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo" priėmimas užtruko, nes buvo susiginčyta dėl Tarybos Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto komiteto siūlymo iš sporto programos pinigus perskirstyti UAB „Utenos komunalininkas“ miesto tvarkymo darbams. Diskusijos kilo dėl Utenos „Utenio" futbolo klubo problemų su jo finansavimo. Konservatoriai šį epizodą vertino emociškai. Savivaldybės administracijos vadovas Jonas Slapšinskas aiškino, kad klubas nedirbtų nuostolingai, tad ši suma (30 tūkst. Eurų) klubui labai reikalinga. J. Slapšinskui pritarė ir apie sporto problemas puikiai suprantantis Žydrūnas Urbonas, motyvuodamas vaikų akademijos išlaikymu. „Sportas visada jaučia pinigų trūkumą, tačiau vaikai lieka vaikais", – liberalams replikavo Ž. Urbonas. 17 Tarybos narių sprendimą priėmė, tačiau pirmininkaujantis posėdžiui Jonas Spietinis supainiojo sprendimo priėmimo eiliškumą. Įsikišus į salę grįžusiam merui, buvo nuspręsta perbalsuoti. Dalis Tarybos narių vėl paliko posėdžių salę. Antrą kartą balsuojant buvo priimtas ir šio komiteto siūlymas – pinigų sporto programai nutarta neskirti. Pagaliau 30 tūkst. eurų lėšos perskirstytos „Utenos komunalininkui" miesto tvarkymo darbams.

Toliau svarstant kitus klausimus „Dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo“ ar „Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio sumažinimo“ vėl kilo panika, tačiau ją jau suvaldė iš J. Spietinio pirmininkavimą perėmęs meras A. Katinas.

Plačiau apie Tarybos posėdžio priimtus sprendimus skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena“ numeriuose.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįprastas posėdis – neįprastoje vietoje

  Penktadienį, balandžio 3 dieną, neįprastoje vietoje, Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“, vyko Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas 21 klausimas. Posėdyje, kuriam pirmininkavo rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, nedalyvavo Daiva Pečionė, Sigitas Mecelica ir Robertas Miliauskas. Kaip pranešė pirmininkaujantysis, jie buvo iš anksto parašę prašymus ir išvardiję priežastis dėl savo neatvykimo.

 • Tarybos posėdyje – sveikinimų su jubiliejais lavina

  Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis šį ketvirtadienį prasidėjo darbotvarkės pritarimu. Paraginus pirmininkaujančiam rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui, posėdžio metu dalyvaujantys 24 nariai balsavo vienbalsiai. Posėdyje nedalyvavo Robertas Miliauskas, kuris, pasak A. Katino, išvykęs į užsienį.

 • Prisiekė naujas Tarybos narys

  Ketvirtadienį po mėnesio pertraukos prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos 7-ajame posėdyje buvo nuspręsta svarstyti 37 klausimus ir kelias informacijas. Į posėdį atvyko visi rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai.

 • Posėdis prasidėjo aštriomis diskusijomis

  Šį mėnesį jau antrą kartą rinkosi rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba). Prieš dvi savaites vienas iš pagrindinių klausimų buvo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo rinkimai, nes pirmą kartą surinkus vienodą balsų skaičių (12 prieš 12), direktoriaus pavaduotojas nebuvo patvirtintas. Šį ketvirtadienio rytą prasidėjusiame rajono savivaldybės tarybos 5-ajame posėdyje buvo ir netikėtumų. Posėdyje nedalyvavo valdančiųjų atstovai Albinas Grincevičius ir Roberta Macelienė.

 • Šį kartą direktoriaus pavaduotojai balsų pakako

  Ketvirtadienį, birželio 13 dieną, vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) 4-ajame posėdyje iš antro bandymo buvo išrinkta Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja jau aštuonerius metus šiose pareigose dirbusi Zita Ringelevičienė. Praėjusiame Tarybos posėdyje surinkus vienodą balsų skaičių (12–12; 9 prieš , susilaikė 3 Tarybos nariai) ji nebuvo išrinkta.

 • Tarybos posėdyje akibrokštas – nepatvirtinta direktoriaus pavaduotoja

  Gegužės 30 dieną vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos 3-iajame naujos kadencijos posėdyje nemažai diskusijų kilo dėl darbotvarkės, kuri, susilaikius penkiems opozicijos nariams, buvo priimta tik po 15 minučių diskusijos.

 • Opozicija parodė dantis – surado progą įkąsti valdantiesiems

  Šį mėnesį antrą kartą susirinkę naujos kadencijos rajono politikai svarstė 38 svarbius klausimus. Antrajame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau– Taryba) posėdyje dalyvavo visi 25 neseniai rinkėjų pasitikėjimą pelnę uteniškiai. Svarstant savivaldybės įmonių 2018 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinio patvirtinimo ir pelno (nuostolių) paskirstymo sprendimų projektus, didesnių diskusijų (kaip ir anksčiau) kilo tik dėl kol kas nuostolingo Utenos autobusų parko. Po pertraukos susikirto opozicijos ir valdančiųjų nuomonės dėl dviejų savivaldybės įmonių.

 • Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos priekaištais

  Šį mėnesį antrą kartą susirinkę naujos kadencijos rajono politikai sprendė 38 klausimus. Į antrą rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko visi 25 neseniai rinkėjų pasitikėjimą pelnę uteniškiai. Konservatorius Rimantas Dijokas priekaištavo merui Alvydui Katinui, kad šioje Taryboje nebus svarstomos mero ir jo pavaduotojo funkcijų pasidalijimas, taip pat neaišku, kokie bus komitetai ir komisijos, iškėlė klausimą ir dėl naujų stebėtojų tarybų savivaldybės įmonėse sudarymo. „Normalus darbas turėjo prasidėti nuo šių klausimų“, – baigdamas sakė R. Dijokas.

 • Naujai išrinktos rajono tarybos nariai prisiekė dirbti žmonėms

  Ketvirtadienį, balandžio 11 dieną, iki pietų vykęs naujosios rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis pažėrė įvairių netikėtumų. Jo metu ne tik prisiekė naujieji ir senieji rajono politikai, buvo laikinai paskirtas savivaldybės administracijos direktorius, bet slaptu balsavimu išrinktas ir naujas mero pavaduotojas.

 • Padėkojo merui už darbą

  Praėjusią savaitę vyko paskutinis šios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 23 sprendimai, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms. Kaip sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:13572
Vakar apsilankė:15582
Šią savaitę apsilankė:53798
Šį mėnesį apsilankė:122008
Viso (nuo 2015-02-16):13196173
Šiuo metu naršo:
188
2020-04-09
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!