„ZOO prekės“ su uteniškiais jau 20 metų

Pagal statistiką daugiau nei 90  proc. naujų įmonių bankrutuoja per pirmuosius trejus metus. Iš likusiųjų daugiau nei pusė veiklą nutraukia per kitus penkerius metus. Ir vos keli procentai pradeda verslą, jį tobulina ir plečiasi. Apie vieną iš tokių įmonių – „ZOO prekės”, kuri šiais metais švenčia 20 metų jubiliejų, kalbamės su jos vadybininke Violeta Klinavičiene.

Verslo sėkmė – meilė gyvūnams

Sukurti verslą ir jį plėtoti 20  metų yra išties didelis pasiekimas. Pirmoji „ZOO prekės” parduotuvė Utenoje buvo atidaryta 1994  metais Maironio g. 4.
Kaip prisipažino V.  Klinavičienė, turbūt likimo ironija, kad pakeitus keletą kitų vietų mieste vėl buvo grįžta į tą patį pastatą ir netgi tą pačią vietą, kur viskas ir prasidėjo. „Tuo metu nebuvo nė vienos gyvūnams maistą bei inventorių siūlančios parduotuvės Utenoje, taigi nusprendėme užpildyti šią verslo nišą”, – pirmosios parduotuvės atidarymo Utenoje idėją prisiminė vadybininkė. Pasak V.  Klinavičienės, kaip ir daugeliui, kurie tuomet pradėjo verslą, pirmieji penkeri metai buvo labai sunkūs. Tuomet ir pačių uteniškių požiūris į šią verslo sritį buvo kitoks – kai kurie juokdavosi, kiti su pašaipa kalbėjo, kad žmonės neturi ką valgyti, o čia siūlomas maistas gyvūnams. Tačiau viskas praėjo ir dabar „ZOO prekes” žino bene visi uteniškiai, turintys augintinių. „Meilė gyvūnams ir supratimas – turbūt dėl šių dviejų dalykų visus 20  metų verslą lydėjo sėkmė ir šiandien minime gražų jubiliejų”, – prisipažino V.  Klinavičienė. Pasak jos, parduotuvės vadovai džiaugiasi ir nori visiems uteniškiams klientams padėkoti už kasdieninį palaikymą. Parduotuvėje „ZOO prekės” ne tik rasite gausų siūlomų prekių asortimentą, bet ir būsite itin maloniai aptarnauti.

Utenoje – trys parduotuvės

„Iš pradžių buvo sunku ir dėl to, kad trūko didmenininkų, kurie pasiūlytų kokybiškų maisto bei kitų prekių gyvūnams”, – prisiminė V.  Klinavičienė. „ZOO prekės” vadybininkės teigimu, iš pradžių raudonu mikroautobusu su užrašais „Kombinuoti pašarai” ir „ZOO parduotuvė” buvo aplankytos visos bazės Vilniuje, Kaune bei kituose miestuose tam, kad būtų galima išrinkti ir pasiūlyti uteniškių augintiniams tai, kas geriausia. Vėliau atsirado įvairių partnerių, todėl viskas tapo daug paprasčiau. Daugėjo ir uteniškių, kurie augina įvairius gyvūnus. „Žinoma, keitėsi požiūris į jų maitinimą bei auginimą – tai lėmė naujos parduotuvės J.  Basanavičiaus g. 3 (PC „Maxima”) atidarymą prieš trejus metus”, – sakė vadybininkė. V.  Klinavičienės teigimu, nuolatos kirbėjo dar viena mintis – atidaryti dar vieną parduotuvę, šalia kurios būtų teikiamos kitos paslaugoms gyvūnams. Todėl, atsiradus progai, prieš metus buvo atidaryta ir trečioji parduotuvė Smėlio g. 15 (prie turgaus). Šalia šios parduotuvės yra gyvūnų veterinaras bei kirpykla, taigi dabar uteniškiai savo augintiniams visas paslaugas gali surasti vienoje vietoje.

Platus prekių asortimentas gyvūnams

„Per 20 metų jau išsiaiškinome, ko labiausiai reikia uteniškiams ir jų augintiniams, todėl savo parduotuvėse turime ne tik pašarų, bet ir įvairių žaislų bei aprangos detalių”, – sakė V.  Klinavičienė. Vadybininkės teigimu, bene daugiausia prekių yra skirta šunims, katėms, žiurkėnams bei įvairiems naminiams paukščiukams. Yra kaspinėlių ir gultų šunims bei katėms, įvairių dubenėlių, narvelių paukščiukams ar akvariumų žuvytėms, žiurkėnams ir t. t. Žinoma, parduotuvėje galite įsigyti ir antkaklių bei apynasrių, įvairių skanėstų, skirtų mokymams bei gyvūnų dantų priežiūrai, specialių šampūnų, vitaminų. Parduotuvėje gausus įvairių gamintojų bei šalių pašarų bei lesalo ir inventoriaus pasirinkimas. Čia galite įsigyti žuvyčių bei nedidelių graužikų.

Vietoje epilogo

„Naudodamasi proga visiems uteniškiams linkiu nenustoti mylėti savo augintinių. Prieš perkant ar tuo labiau dovanojant gyvūną reikia gerai apsvarstyti, ar tikrai jį mylėsite ir prižiūrėsite taip, kaip reikia, juk gyvūnas reikalauja laiko, dėmesio ir meilės”, – sakė V. Klinavičienė.

„ZOO prekės” parduotuvė, švenčianti 20 metų jubiliejų, yra Maironio g. 4, Utenoje, kitos parduotuvės Smėlio g. 15 (prie turgaus) bei J. Basanavičiaus g. 3 (PC „Maxima”). Daugiau informacijos tel.: 8 612 00 760, 8 627 88 713, www.zooutena.lt.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas