Sistema „oras–oras“ – ir šildymas, ir vėsinimas – gali būti kiekvieno namuose

Mūsų tėvai ir seneliai, gyvenantys nuosavuose namuose, anksčiau žiemą neturėjo jokių šildymo alternatyvų. Buvo malkiniai pečiai, tinkantys ir maistui gaminti, dar stačiamalkiai. Irviskas. Dabar mes turime iš tiesų gausybę galimybių šildytis, tai ir naujos kartos malkiniai, granuliniai, dujų generaciniai, dujiniai, dyzeliniai katilai, ir geoterminiai bei „oras–vanduo“ šilumos siurbliai. O naujausi šilumos siurbliai, kondicionieriai „oras–oras“ leidžia ne tik žiemą šildytis, bet ir vasarą vėsintis. Būtent apie juos šį kartą ir kalbėjomės su IĮ „Utenos montuotojai“ savininku Valdemaru Lapinsku.

Ilgametė patirtis

2000 metais, laimėjus konkursą, UAB „Vilpra“ savininkų pavedimu įkūriau „Vilpros“ atstovybę Utenoje ir 17 metų buvau jos vadovu“, – prisiminė V. Lapinskas. Jis papildomai 2006 metais įkūrė ir kitą įmonę (IĮ „Utenos montuotojai“) ir jau 17 metų yra šios įmonės savininkas bei vadovas. Pasak jo, taip prabėgo 23 metai dirbant šildymo, vėdinimo, kondicionavimo srityje. „Paskutinius penkerius metus, išaugus žmonių susidomėjimui alternatyviais atsinaujinančiosios energijos šildymo–vėsinimo įrenginiais, pagrindinį dėmesį sutelkėme į kondicionierių–šilumos siurblių prekybą ir montavimą“, – pasakojo V. Lapinskas. Pasak specialisto, kondicionierius–šilumos siurblys yra toks įrenginys, kuris naudoja elektros energiją bei aplinkos oro temperatūrą ir lauke esančio kompresoriaus dėka šildo tris–penkis kartus pigiau nei įprastas elektrinis šildymo prietaisas. Įdomu tai, kad vėsa ar šiluma, sukurta lauko bloke, variniais vamzdžiais transportuojama į patalpose esančius vidaus įrenginius, iš kurių išpučiama į patalpos aplinką.

Paprastas kondicionierių–šilumos siurblių „oras–oras“ naudojimas

Iš tiesų dar ne visi uteniškiai žino, kad patalpų šildymas žiemą ar įrenginių vėsinimas vasarą galimas be jokių papildomų pastangų. Kitaip sakant, nebereikia įsigyti kuro ir ruošti malkų, nebereikia kasdien kūrenti krosnies, o kur dar dūmtraukio valymas ir t. t. Šilumos siurblys „oras–oras“ valdomas tik vienu valdymo pultu, labai panašiu į televizoriaus. „Pirmą kartą šį įrenginį išbandę žmonės nustemba ir būna sužavėti vėsinimo–šildymo prietaiso naudojimo paprastumu“, – sakė V. Lapinskas. Pasak jo, šildymo sąnaudos (kaina) išeina mažesnės, nei perkant malkinę medieną ir ruošiant malkas ar naudojant kitą kurą (pjuvenų briketus, medžio granules, akmens anglį). „Šiuos įrenginius ypač tikslinga turėti vyresnio amžiaus, silpnesnės sveikatos, vienišiems, neturintiems netoliese artimųjų ar dažnai, dėl įvairių priežasčių išvykstantiems iš namų žmonėms“, – pabrėžė šildymo–vėsinimo sistemų specialistas. Pasak jo, tokių įrenginių didžiulis privalumas tas, kad nustačius norimą patalpų temperatūrą, ji palaikoma automatiškai. Įrenginys, įvykdęs užduotį, tai yra sušildęs ar atvėsinęs patalpą, sustoja ir vėl įsijungia, kai kambaryje temperatūra sumažėja, vėsinimo atveju padidėja 2–3 laipsniais. Tokiu būdu užtikrinamas tolygus patalpų šildymas žiemą ir vėsinimas vasarą. Net dingus elektrai ir po kurio laiko atsiradus, įrenginys automatiškai pasileidžia ir darbą tęsia toliau, vykdydamas šeimininko suformuotą ir nustatytą užduotį.

„Oras–oras“ – ir namui, ir sodo nameliui, ir butui

„Pastebime, kad kiekvienais metais didėja sodybų, sodo namelių, kitų poilsiui skirtų pastatų savininkų noras turėti kondicionierių–šilumos siurblį, kuris vasarą vėsintų, o šaltu periodu šildytų, – pažymėjo IĮ „Utenos montuotojai“ vadovas. Pasak jo, tokie įrenginiai, priklausomai nuo jų konstrukcijos ir modelio, šildyti gali lauko temperatūrai nukritus net žemiau 30 laipsnių ir, žinoma, vėsinti vasarą, kai karšta. Kiekvieną vasarą, atslinkus karščiams, kurie alina žmones, neleidžia jiems tinkamai pailsėti, trikdo normalų, jėgas atstatantį miegą, sukelia daugybės susirgimų paūmėjimą, šių įrenginių paklausa labai išauga. Tuo metu kondicionierių–šilumos siurblių pardavimas bei montavimas pasieka maksimumą ir susidaro dviejų–trijų savaičių eilės. Dėl kokybiško poilsio ir sveikatos patartina įrenginių užsakymu bei montavimu pasirūpinti iš anksto.

Nesudėtinga, dabar net populiaru, kondicionierius įsirengti ne tik individualiuose namuose, bet ir butuose. Daugiausia tai daroma dėl kambarių vėsinimo ir jų šildymo pereinamuoju laikotarpiu, pavasarį bei rudenį. Visi kondicionieriai, net ir pigiausi, turi šildymo funkciją bei aprūpina šiluma, kai lauko temperatūra iki –15. Vėsinimo–šildymo sistema, priklausomai nuo darbų sudėtingumo ir įrenginių skaičiaus, sumontuojama per vieną–dvi dienas. „Dažniausiai butuose montuojamos „Multi Split“ sistemos su vienu lauko bloku balkone ir reikiamu kiekiu vidinių blokų“, – sakė V. Lapinskas. Pasak specialisto, „Multi Split“ sistema – tai toks komplektas, kai prie vieno lauko įrenginio galima prijungti iki 5 vnt. vidinių įrenginių. Šios sistemos populiarios ir kitos paskirties pastatuose, tarp jų ir gyvenamosios, kurių šildomas ar vėsinamas plotas iki 130 kv. m. Dažnai žmonės, sužinoję, kiek tai kainuoja, nustemba, kad nebrangu. Dviejų–trijų kambarių būstuose, priklausomai nuo to, kaip jie išdėstyti, galima pasiūlyti sistemą „Multi Split“ 1:2. Tokiu atveju montuojamas vienas lauko įrenginys ir du vidiniai įrenginiai. O šios sistemos šiandienė kaina (įrenginiai, montavimo darbai ir medžiagos) yra apie 1 700–1 800 eurų. Klientams siūloma ir lizingo (mokėjimo dalimis) galimybė, jeigu vienu kartu sumokėti šią sumą yra sudėtinga.

IĮ „Utenos montuotojai“ yra adresu: J. Basanavičiaus g. 93B, Utena (šalia prekybos centro „Vyturiai“ ir turgavietės pagrindinio įėjimo. Darbo laikas – darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Daugiau informacijos www.utenosmontuotojai.lt ir „Facebook“ Utenos montuotojai. O konsultacijos teikiamos el. paštu utenosmontuotojai@gmail.com ir tel. 8 687 76 000.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas