Nuo šių metų sausio 1-os gydymo įstaigos pradėjo teikti naujas ambulatorines paslaugas – ultragarsinius tyrimus, kurių metu naudojama kontrastinė medžiaga, o ligonių kasos gydymo įstaigoms už juos sumokės Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokiu būdu didėja pacientų ištyrimo galimybės, teikiant jiems planinę ir skubią pagalbą, kai ligoniams reikalingas neatidėliotinas ištyrimas.
Minėtas tyrimas gali būti atliekamas, pavyzdžiui, kai tikslios diagnozės nepavyksta nustatyti ultragarsinio tyrimo, kurio metu nenaudojama kontrastinė medžiaga, jei yra neinformatyvūs kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai.
Šiuos ultragarsinius tyrimus atlieka gydytojai radiologai ar gydytojai, atitinkantys nustatytus reikalavimus. Siuntimą šiam tyrimui, kurios išlaidos apmokėtos PSDF biudžeto lėšomis gali išduoti tik gydytojai specialistai sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.
Žinotina, kad pacientai, turėdami siuntimą gali pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje tyrimas bus atliktas, svarbu tik pasitikrinti, ar įstaiga turi sutartį su jo gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa.
Už vieną ultragarsinį tyrimą, kurių metu naudojama kontrastinė medžiagą ligonių kasos gydymo įstaigoms mokės 107,7 euro. Planuojama, kad per metus iš PSDF biudžeto minėtoms paslaugoms apmokėti prireiks apie 48 tūkst. eurų.
Valstybinės ligonių kasos inf.