Sėkmės istorija – šypsena po vieno vizito

Kiekvienam žmogui dantys reikalingi ne tik dėl pilnavertės kramtymo funkcijos, kuri svarbi visavertei mitybai, bet ir dėl didesnės savivertės, pasitikėjimo savimi, socializacijos. Juk tada, kai pasitiki savimi ir gali šypsotis pilna burna, drąsiau bendrauti su kitais žmonėmis. Taip tvirtino ir Anykščiuose gyvenantis Algirdas Kirkliauskas, Utenos implantologijos klinikoje atradęs geriausius specialistus, greitai bei efektyviai atkūręs savo šypseną ir dabar galintis be varžymosi kalbėti, juoktis ir lengvai kramtyti.

Prispyrė marti

Kaip pasakojo šešiasdešimt penkerių anykštėnas, dar neseniai jo burnos būklė buvo nekokia – viršutiniame žandikaulyje buvo likę vos keli dantys ir tie sugedę. Pasak jo, buvo ne tik sunku valgyti kietesnį maistą, bet ir nesmagu bendrauti su žmonėmis. Vyras dirba Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje vairuotoju, todėl jam tenka daug bendrauti su kolegomis ir pacientais. Be tvarkingų dantų, anot jo, tai buvo komplikuota.
„Amžius toks, kad prasideda problemos… – sakė pašnekovas. – Didžiausia mano pokyčių entuziastė buvo marti – ji mane ne tik nuolat ragino ryžtis, bet ir net manęs neatsiklaususi pati užregistravo pas odontologą.” Kaip teigė vyras, marti informacijos ieškojo internete ir suradusi Utenos implantologijos klinikos kontaktus užregistravo uošvį konsultacijai. Jai, pasak pašnekovo, labiausiai patiko tai, kad klinika turi ilgametę patirtį ir čia dirba atskirų sričių diplomuoti specialistai. Tą dieną, anot A. Kirkliausko, jo namuose susirinko visa sūnaus šeima ir visi kartu nuvažiavo į Uteną. „Pasikalbėjome su gydytoju odontologu burnos chirurgu Avi Kuperschlag, jis mane labai optimistiškai nuteikė, – prisiminė anykštėnas. – Per vieną kartą jis man pašalino šešis nereikalingus dantis ir įsuko šešis implantus. Po savaitės gavau laikinus protezus, o kitą savaitę jau turėsiu nuolatinę šypseną.”

Personalui – vien geriausi žodžiai

A. Kirkliausko teigimu, kadangi jis yra dirbantis žmogus, A. Kuperschlag buvo labai supratingas ir priėmė ne eilės tvarka, kad prisiderintų prie jo gyvenimo tempo. „Kaip tik nutaikiau laisvą savaitę savo darbo grafike ir klinikos darbuotojai geranoriškai sutiko atlikti implantavimą man patogiu laiku”, – pasakojo pašnekovas. Kol kas anykštėnas gyvena su laikinais protezais, bet jau džiaugiasi puikiais procedūros rezultatais ir laukia nuolatinių protezų. Nors, pasak jo, jau dabar gali viską valgyti ir plačiai šypsotis, be to, pasikeitė ir burnos higiena.
Anykštėnas negailėjo šiltų žodžių Utenos implantologijos klinikos personalui: administratorei, gydytojams, jų padėjėjoms. „Ten dirba tiesiog nuostabūs žmonės – supratingi, geranoriški, savo srities profesionalai, – gyrė A. Kirkliauskas. – Pagal mano poreikius derino ne tik dieną, bet ir valandas. Rekomenduoju čia kreiptis visiems uteniškiams ir aplinkinių rajonų gyventojams, o svarbiausia – neuždelsti ir laiku susirūpinti savo burnos sveikata, nes tada galima daug ką padaryti paprasčiau.”

Rezultatas – greitas ir akivaizdus

Gydytojas A. Kuperschlag prisiminė, kad pacientas atvyko turėdamas problemų su viršutiniu žandikauliu – dėl kramtymo funkcijos praradimo, estetinių problemų. Anot jo, A. Kirkliauskui buvo atlikti visi klinikiniai ir rentgenologiniai tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad praktiškai visus viršutinio žandikaulio dantis reikia šalinti. „Pacientas nesirūpino savo burnos ertmės higiena bei sveikata, todėl jos būklė buvo tikrai nekokia”, – sakė burnos chirurgas.
Pasak jo, kartu su pacientu buvo nuspręsta pasirinkti kardinalų gydymo planą. „Nusprendėme rauti visus dantis, sukti šešis implantus, iškart po operacijos nuimti dantų antspaudą ir po kelių dienų dėti laikinus fiksuotus protezus ant implantų, kad pacientas beveik iškart po procedūros galėtų kalbėti, šypsotis ir valgyti, – dėstė pašnekovas. – Praėjus gijimo laikotarpiui, maždaug keturiems mėnesiams, laikinus dantis keičiame nuolatiniais protezais.” A. Kuperschlag teigimu, klinika ir jis pats kaip burnos chirurgas turi nemažą patirtį atliekant tokias operacijas, todėl viskas pavyko sklandžiai ir be trikdžių. Anot jo, pacientas po procedūros jautėsi gerai ir labai džiaugėsi pasikeitusia savo viršutinio žandikaulio išvaizda, o pats, regis, net pajaunėjo. Tačiau svarbiausias dalykas, gydytojo teigimu, tas, kad tereikėjo vienos operacijos, o taip gerokai patogiau ir maloniau pacientui. Tačiau pašnekovas pabrėžė, kad kiekvieno žmogaus problema yra individuali, todėl būtinas išsamus ištyrimas bei asmeninio gydymo plano paskyrimas.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas