Iš Rygos į Vilnių pasieniečiai atskraidino donoro širdį

Ankstų penktadienio rytą Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose medikai pradėjo širdies transplantaciją. Donoro širdis recipientui buvo atgabenta oro keliu. Ją iš Rygos atskraidino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnio pilotai.

VSAT sraigtasparnis dukart tūpė prie klinikų esančiame transporto žiede: pirmą valandą nakties atskrido paimti gydytojų eksplantologų komandos, o 6 val. 30 min. parskraidino juos iš Rygos su neįkainojama dovana – donoro širdimi.
Šiemet tai jau devintoji širdies transplantacija Lietuvoje.
Orlaivių pilotai donorų organus šiemet gabeno penkis kartus. Tris kartus skrydžiams kilo VSAT, 2 kartus – Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.
Nacionalinis transplantacijos biuras nuoširdžiai užjaučia donoro šeimą ir dėkoja už priimtą kilnų sprendimą dovanoti organus transplantacijai, visiems komandinio organų donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams – Latvijos medikams, koordinatoriams, taip pat mūsų šalies gydytojams ir pareigūnams.
Šiuo metu organų ar audinių (ragenų) transplantacijos Lietuvoje laukia 396 recipientai. Iš jų 166 laukia inksto, 8 – kasos ir inksto komplekso, 46 – širdies, 10 – plaučių, 4 – širdies ir plaučių komplekso, 72 – kepenų, 90 – ragenų transplantacijos.

Nacionalinio transplantacijos biuro inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas