Utenos „Juventus” krepšininkų susitikime su Klaipėdos „Neptūno” ekipa – vien staigmenos

Apmaudžiai daug baudos metimų gruodžio 30-osios vakarą susitikimo pabaigoje prametę Utenos „Juventus” krepšininkai turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno” ekipos pranašumą. Visas rungtynes atkakliai kovoję uteniškiai namuose 79:85 (19:19, 20:19, 18:21, 22:26) nusileido šalies vicečempionams. Tačiau ir prieš susitikimą ir jo metu žiūrovams staigmenų netrūko. Viena iš jų – net ir ekipos centro Vaido Čepukaičio dublis „Juventus” nuo nesėkmės neišgelbėjo.

Apdovanojimas merui

Staigmena žiūrovams buvo ir Lietuvos rinktinės trenerio Jono Kazlausko pasirodymas Utenoje. Jis į Uteną ir pirmą kartą į Utenos daugiafunkcį sporto centrą atvyko kartu su Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku, kuris atsivežė ir Naujametinių dovanų Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui. Jis merą kartu su J. Kazlausku apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos pirmo laipsnio atminimo medaliu.
J. Kazlauskas „Utenos dienai” sakė, jog jam gerą įspūdį paliko ne tik sporto arena, bet ir rajono vadovų dėmesys didžiajam sportui. Pasak jo, Utena turi labai gerą krepšinio komandą su puikiu treneriu Dainiumiu Adomaičiu, kuris, anot jo, puikiai vadovauja komandai. „Mano dėmesys niekada neblėsta krepšiniui, todėl norisi pasižiūrėti savo akimis, kas vyksta net ir provincijoje, todėl ir atvykau į šias įdomias varžybas, kurios susitinka labai pajėgios dvi ekipos”, – sakė vyriausias šalies rinktinės strategas.
Rungtynių didžiosios pertraukos metu pagaliau po ilgos pertraukos buvo laimėtas „Bikuvos” prizas – šaldytuvas. Tai – dar viena staigmena sporto aistruoliui, kuris nuo vidurio aikštės mestą kamuolį pataikė į krepšį.

Rungtynės – taškas į tašką

Prasidėjusios rungtynės irgi buvo staigmena, kai net šešiais taškais be atsako trijų minučių atkarpą pradėję aikštės šeimininkai iškart pabėgo į priekį (6:0), tačiau priešininkų komandos krepšininkų Donato Zavacko ir Martyno Mažeikos tikslios atakos leido „Neptūno” klubui kiek atsitiesti – 5:8. Likus žaisti keturias minutes iš „Juventus” pranašumo teliko taškas (9:8), o po klaipėdiečių centro Justo Sinicos tritaškio rezultatas tapo lygus – 13:13. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis, tad po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje ir toliau degė vienodi skaičiai – 19:19.
Baigiantis antram ketvirčiui „Juventus” legionieriaus Nikitos Barinovo tritaškis aidint finalinei kėlinio sekundei uteniškiams išplėšė minimalią persvarą – 39:38.
Trečiąjį ketvirtį „Juventus” pradėjo dviem Vaido Čepukaičio dėjimais, du taškus pridėjo Rashaunas Broadusas ir aikštės šeimininkai šovė į priekį – 45:38. Tačiau kėlinys pasibaigė svečių persvara – 59:57.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje penkis taškus iš eilės pelnė Justas Sinica ir tai leido „Neptūno” komandai padidinti persvarą iki šešių taškų – 66:60. Nors Sauliaus Kulviečio ir R. Broaduso tritaškiai vėl sumažino aikštės šeimininkų deficitą (66:70), likus žaisti keturias minutes skirtumas jau tapo dviženklis – 76:66. Į lemiamą šturmą kilę „Juventus” krepšininkai pelnė šešis taškus be atsako, tačiau po dvi S. Kulviečio ir R. Broaduso pramestos baudų neleido išlyginti rezultato – 72:76. Per likusį laiką „Neptūnas” pergalės ir rankų jau neišleido ir laimėjo rungtynes rezultatu 85:79.
„Juventus” klubui po 14 taškų pelnė Arvydas Šikšnius ir Rashaunas Broadusas, 11 – Simas Buterlevičius, 10 – Vaidas Čepukaitis, po 9 – Saulius Kulvietis ir Edgaras Stanionis, 6 – Valdas Dabkus, 5 – Nikita Barinovas, 1 – Darius Pakamanis.
Nugalėtojų gretose išsiskyrė Justas Sinica (15 taškai), Simas Galdikas (12 taškų), Martynas Mažeika (11 taškų) bei Donatas Zavackas (10 taškų).
Kitos rungtynės vyks 2015 metų sausio 4 dieną (sekmadienį) Utenoje su „Prienų” ekipa.

„Utenos dienos” ir „Juventus” inf., Vytauto Ridiko nuotr.