Garsūs Latvijos futbolo žaidėjai

Latvija garsėja savo sportininkais. Čia apstu gerai žinomų ralio lenktynininkų, krepšininkų, teniso žaidėjų ar plaukikų. Kaimyninės šalies vardą garsina ir futbolininkai.

Antai, Maris Verpakovskis yra vienas iš puikiai žinomų Latvijos futbolo žaidėjų. Šis 42-jų metų amžiaus sportininkas gimė Liepojoje. Maris žaidė futbolą ne tik Latvijoje. Jis taip pat pildė gretas tokių žymių futbolo klubų kaip Ispanijos „Getafe CF“ ir „Celta de Vigo“, Kroatijos „HNK Hajduk Split“, Graikijos „Ergotelis FC“, Azerbaidžano „FK Baku“ bei Ukrainos „Dinamo Kiev“.

Verta paminėti, kad Latvijos futbolo rinktinėje Verpakovskis žaidė net 104 kartus ir pelnė net 29 įvarčius. 2001-aisiais ir 2003-aisiais metais Latvijos rinktinė laimėjo „Baltijos“ taurę. Svarbiausia, kad 2003-aisiais metais šio puolėjo įvartis buvo lemiamas ir tą sezoną Latvijos rinktinė žaidė „Euro taurės“ futbolo turnyro rungtynėse.

Baigęs žaidėjo karjerą šis sportininkas ir toliau tęsia savo veiklą, susijusią su futbolu. Nuo 2014-ųjų iki 2018-ųjų metu jis ėjo prezidento pareigas Liepojos futbolo klube „FK Liepaja“. Šiuo metu Maris yra Rygos futbolo klubo „FK RFS“ sporto direktorius.

Kitas ne mažiau žinomas Latvijos futbolo žaidėjas yra Artjoms Rudnevs. Šis puolėjas gimė Daugpilyje ir pradėjo savo karjerą kaip tik šio miesto futbolo klube „FK Daugava“. 2009-aisiais metais Artjoms pradėjo žaisti Vengrijos „Zalaegerszegi TE“ futbolo klube. Vėliau jį buvo galima išvysti Lenkijos „Lech Poznan“ žaidėjų gretose.

Čia Rudnevs pelnė lemtingus įvarčius tiek prieš Italijos „Juventus“ ar, tarkime, Portugalijos „Sporting Braga“ komandas. Be to, Artjoms žaidė ir Vokietijos „Hamburg S. V.“ komandoje. Tiesa, vienais metais jis, žaisdamas Lenkijoje, tapo ketvirtas pagal eilę futbolininkas, pelnęs daugiausia įvarčių Europos futbolo lygoje. Verta paminėti, kad Rudnevs taip pat nemažai metų žaidė Latvijos nacionalinėje futbolo rinktinėje.

Artjoms yra laimėjęs keletą svarbių individualių prizų per visą savo karjerą: „Latvijos metų viltis“ 2011-aisiais metais, „Daugiausiai įvarčių pelnęs žaidėjas“ 20011-2012-ųjų metų sezono metu bei „Geriausias metų žaidėjas“ 2011-aisiais metais Lenkijoje. Šiuo metu Rudnevs žaidžia Vokietijos Kelno futbolo klube.

Latvijos futbolo puolėjai yra puikiai vertinami ne tik savo šalyje, bet, žinoma, ir už jos ribų. Aleksandrs Starkovs yra dar viena Latvijos įžymybė. Jis yra daugeliui žinomas ne tik kaip buvęs futbolo žaidėjas, bet ir kaip daugelio komandų treneris. 1955-aisiais metais gimęs sportininkas savo karjerą pradėjo vietiniame Madonos futbolo klube tuomet, kai jam sukako 18.

Nors Starkovs vieną sezoną žaidė Maskvos „Dinamo“ futbolo klube, Rusijoje, visgi daugiausia metų jis praleido, žaisdamas Rygos „Daugava“ futbolo klube. Čia jis pelnė daugiausiai įvarčių. 2003-aisiais metais už nuopelnus šaliai per paskutiniųjų 50-ties metų laikotarpį, Latvijos futbolo federacija išrinko Starkovą kaip „Auksinį Latvijos futbolo žaidėją“.

Šis puolėjas, kaip jau minėjome, ne tik žaidė futbolą. Per savo karjerą jis taip pat treniravo tokias puikiai žinomas futbolo komandas kaip Rygos „Skonto“ ir „Daugava“, Liepojos „Liepaja“, Maskvos „Spartak“ ir Azerbaidžano „Baku“. Be to, Starkovs daugelį metų buvo Latvijos nacionalinių futbolo rinktinių treneris.

Šiuo metu Aleksandrs treniruoja Rygos „Skonto“ futbolo akademijos auklėtinius. Be to, jis užima aukštas pareigas Latvijos futbolo federacijoje ir yra nacionalinių šalies futbolo komandų komiteto pirmininkas.

Šį sąrašą būtų galima, be abejo, tęsti, nes yra dar daugiau pasižymėjusių futbolo žaidėjų. Tampa akivaizdu, kad šie sportininkai ne tik garsėja savo pačių pasiekimais, nuopelnais ir pergalėmis, bet ir garsina savo gimtosios šalies vardą visame pasaulyje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas