Svarbiausia – išdrįsti pasinaudoti ES investicijomis

Praeitą savaitę Utenoje vyko informacinis renginys „ES investicijų diena Jūsų mieste“. Organizatorių atstovai teigia, kad pagrindinė šio renginio idėja – priminti žmonėms apsidairyti ir pamatyti, kaip jų miestas išgražėjo ir dėl ES investicijų.

Orientuojasi į regionus

Šios kampanijos metu bus aplankyta daugiau nei 14 miestų ir miestelių, o labiausiai orientuojamasi į mažesniuosius.

Pasak organizatorių, dažniausiai ES investicijų projektus sugalvoja, juos teikia įmonės, įstaigos: „Bet vartotojai esame mes patys. Idėja yra žmonėms priminti apsidairyti ir pamatyti, kaip miestas išgražėjo. Šie metai yra pereinamieji – baigiasi vienas, 2014–2020 metų, ES investicijų periodas ir prasideda kitas, todėl mes norime parodyti geruosius projektus, gerąsias istorijas.“

„Įsibėgėjus naujajam periodui, skelbiama labai daug kvietimų – tai ir saulės baterijų, elektromobilių stotelių įsirengimas, vandenvala, švietimas, socialinė apsauga, kvietimai jauniems verslams, kurie nori arba pradėti verslą, arba save auginti. Tokiems projektams atsiranda vis daugiau galimybių ir lėšų, tereikia paprasto dalyko: pasakyti „reikia“, – tikino renginių iniciatoriai iš Finansų ministerijos. – Labai daug lėšų skiriama ir instituciniams projektams. Paprasta gauti ES finansavimą, už kurį galima įrengti, pavyzdžiui, apžvalgos bokštą, pažintinį taką, renovuoti mokyklą, įkurti naują laboratoriją ir t. t.“

Pasinaudoti ES lėšomis gali ne tik verslas, švietimo sektorius, bet net ir jautriausios socialinės grupės – pavyzdžiui, vieni gyvenantys senyvi žmonės.

„Iki šiol kalbėdavome, kad jei vienam žmogui sunku, jis turi važiuoti į globos įstaigą. Tačiau gali būti ir kitaip: jau ne vienus metus vyksta nacionalinis projektas, finansuojamas ES investicinių fondų, kai senoliams yra suteikiama pagalba į namus. Žmogui niekur išvykti nereikia – pagalba atvažiuoja pas jį. Tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į socialinį skyrių ir žmogui bus suteikta pagalba“, – ES investicijų privalumus vardijo organizatoriai.

Skirs per pusantro milijardo eurų

ES biudžetas – tai biudžetas, surenkamas iš muitų, taikomų importui iš ES nepriklausančių šalių, nedidelės kiekvienoje valstybėje narėje surinkto pridėtinės vertės mokesčio dalies, valstybių narių bendrųjų nacionalinių pajamų dalies, atsižvelgiant į šalių turtingumą, taip pat kitų pajamų. ES pinigai yra skirti investicijoms.

Dėl tolygaus šalies vystymosi bus investuojama į dešimt Lietuvos regionų centrų, realizuojant jų ekonominį potencialą. Taip investicijų naudą pajustų viso regiono gyventojai. Regionams bus skiriama 1,62 mlrd. eurų ES lėšų: regionai patys planuos investicijas, bendruomenės susitars dėl būtinų projektų.

Per dvi dešimtis metų ES investicijos prisidėjo prie Lietuvos žmonių gerovės ir pakeitė mūsų šalies veidą. Informaciją apie visus projektus ir kvietimus galima rasti www.esinvesticijos.lt.

Renginiai iš dalies finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

www.esinvesticijos.lt paskelbti kvietimai

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas