Sąjungininkų kariai per pratybas į Lietuvą atvykti galės greičiau ir paprasčiau

Sąjungininkų kariai pratybų ar kitų karinio bendradarbiavimo renginių metu į Lietuvą atvykti galės greičiau ir paprasčiau – vietoje įprastinio atvykimo per pasienio kontrolės punktus jie galės desantuotis iš oro arba jūros. Tai numatyta Vyriausybės priimtuose Specialiosios Lietuvos valstybės sienos perėjimo tvarkos pakeitimuose, kuriuose nustatomos ir kitos sąjungininkų karių vykimo per valstybės sieną vietos.

Naujoji tvarka numato galimybę vidaus reikalų ministrui krašto apsaugos ministro teikimu nustatyti kitas vykimo per valstybės sieną vietas. Bus galima priimti sprendimą dėl vykimo per Lietuvos valstybės sieną vietų, kai užsienio valstybių karinėms pajėgoms yra leista atvykti į mūsų šalyje  vykstančias tarptautines operacijas, tarptautines karines pratybas ir kitus karinio bendradarbiavimo renginius.

„Karinio mobilumo užtikrinimas yra tarp svarbiausių NATO ir Europos Sąjungos gynybos ir saugumo stiprinimo prioritetų”, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, įgyvendinant karinės operacijos tikslus, karinių pajėgų desantavimasis iš oro arba jūros yra viena efektyviausių gynybos ir atgrasymo priemonių, kuri užtikrina operatyvų ir veiksmingą pasipriešinimą. Tad tokio būdo numatymas sudarytų sąlygas greitesniam ir sklandesniam sąjungininkų atvykimui į Lietuvą pratybų ar konflikto metu.

Iki šiol galiojusiame specialiosios Lietuvos valstybės sienos perėjimo tvarkos apraše buvo numatyta, kad per valstybės sieną galima vykti tik per pasienio kontrolės punktus.  Toks teisinis reguliavimas neatitiko valstybės saugumo poreikių ne tik karinių mokymų ar pratybų metu.

Esamą teisinę bazinę pakeisti skubos tvarka paskatino ir tai, kad birželio 3–15 d. Lietuvoje vyks tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2018″ (angl. Saber Strike 2018), kurių scenarijuje numatytas valstybių sąjungininkių (taip pat ir JAV) pajėgų desantavimasis Lietuvos teritorijoje.

Mano vyriausybės inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas