Regionuose siuntų kiekiai muša kalėdinius rekordus

Karantino metu išaugę LP Express savitarnos terminalų siuntų kiekiai jau kelias savaites muša kalėdinius rekordus. Šioje statistikoje yra ir daugiau netikėtumų. Pasak AB Lietuvos paštas, didžiausi pokyčiai pastebimi mažuosiuose Lietuvos miestuose – karantino laikotarpiu kai kuriuose terminalais siunčiamų siuntų kiekiai išaugo net 75 proc., o lyginant su pernai metais, augimas siekia beveik 3 kartus. Tarp pačių aktyviausių regionuose rikiuojasi atitinkamai Raseiniai, Tauragė, Kretinga, Jonava, Marijampolė bei Garliava ir Alytus. Žiūrint visos šalies mastu, visgi daugiausiai siuntų keliauja didžiuosiuose miestuose, o absoliutus kiekių lyderis yra Vilnius.

„Žiūrint į siuntų statistikos pokyčius, galima sakyti, kad karantinas paskatino mažų miestų gyventojus apsipirkinėti internetu ir naudotis moderniais siuntimo metodais. Tai yra ilgai lauktas pokytis, – sakė Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius Norbertas Žioba. – Pastarosios savaitės mums yra pats darbymetis, kad ir kaip stengiamės sukoordinuoti procesus, kai kurios siuntos gali vėluoti. Norime atsiprašyti gyventojų už nesklandumus ir tuo pačiu paprašyti šiek tiek kantrybės – siuntos pasieks terminalus greičiausiai kaip tik įmanoma ir, svarbiausia, saugiai. Nesklandumai yra laikini, o tie pokyčiai, kuriuos matome, tikimės, išliks ir kiekvienam taps gyvenimą lengvinančiu įpročiu”.

Remiantis Lietuvos paštui priklausančių siuntų savitarnos terminalų tinklo LP EXPRESS statistika, per pirmas dvi karantino savaites didžiausias siuntų kiekių augimas pastebimas regionuose, pavyzdžiui, Raseiniuose net 75 proc. augimas, Tauragėje, Kretingoje, Jonavoje, Marijampolėje, Lazdijuose – apie 60 proc., Kaišiadoryse, Plungėje, Biržuose – apie 50 proc. Vilniuje siuntų kiekis pakilo 47 proc., Klaipėdoje – beveik 45 proc., Kaune – beveik 29 proc. Nepaisant didelio augimo, regionuose siuntos sudaro tik 30 proc. visų siuntų Lietuvoje, o Vilniui tenka apie 40 proc. visų siuntų.
Lyginant šių metų kovo duomenis su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pokyčiai dar įspūdingesni. Bendrai siuntų kiekiai išaugo beveik 90 proc. Beveik visuose miestuose, kuriuose jau buvo LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalai, fiksuojamas 50 ir daugiau proc. augimas. Garliavoje ir Alytuje siuntų kiekis išaugo beveik trigubai, Varėnoje – 1,5 karto, 100 proc. ir didesnis augimas matomas Kuršėnuose, Raseiniuose bei Ukmergėje. Priešingai nei karantino laikotarpiu, metinėje statistikoje ne ką mažiau siuntų kiekiai augo ir didžiuosiuose miestuose: Kaune – 190 proc., Panevėžyje ir Klaipėdoje – apie 115 proc. Kiek kuklesnis augimas Vilniuje – 56 proc., tačiau vertinant jo kiekius bendroje kiekių statistikoje, šis augimas irgi labai reikšmingas.
Dažniausiai siuntos gyventojams atkeliauja iš vaistinių, knygų bei kosmetikos pardavėjų bei didžiausių elektroninių parduotuvių. Populiariausias siuntos dėžutės dydis – XS (47 proc. visų siuntų), kas rodo, kad žmonės dažniausiai siunčia ir gauna smulkius daiktus, antra pagal populiarumą M dydžio dėžutė (28 proc.), mažiausiai siuntų yra pačio didžiausio – XL dydžio (vos 2 proc.).
N. Žioba atkreipė dėmesį į siuntų atsiėmimo greitį – jis šiuo metu itin svarbus. Remiantis statistika, vidutiniškai siunta atsiimama per kiek daugiau nei 10 valandų. Nors tai yra maždaug keturiomis valandomis greičiau nei būdavo atsiimama prieš karantiną, tai vis tiek labai ilgas laiko tarpas, per kurį terminalas galėtų būti papildytas naujomis siuntomis dar ne vieną kartą. „Terminalų užimtumą stebime nuolatos, siunčiame klientams papildomas SMS žinutes su skatinimu greičiau pasiimti savo siuntą, pagal galimybes, kai kurios siuntos nukreipiamos į kitus artimiausius terminalus, tačiau to nepakanka, kad siuntos ateitų laiku. Taip kaip prašome šiek tiek kantrybės laukiant, lygiai taip norime paprašyti ir atsiimti siuntą kuo greičiau – kuo jūs greičiau pasiimsite, tuo greičiau kažkas kitas sulauks savo siuntos”, – teigė N. Žioba.
Siuntų savitarnos terminalai yra ne tik saugiausias būdas gauti ir siųsti siuntinius, nes eliminuojamas žmogiškasis kontaktas, bet ir patogiausias – terminalai veikia 24/7, todėl siuntinį galima pasiimti ar išsiųsti bet kuriuo patogiu metu. Atsižvelgiant į tai, karantino metu didžioji dalis siuntų, ant kurių nurodytas telefono numeris ir kurios netelpa į pašto dėžutes, Lietuvos paštas nukreipia į terminalus. Išaugus elektroninės prekybos bei nukreipiamų siuntų kiekiams Lietuvos paštas pagreitino siuntų savitarnos terminalų plėtrą – praėjusią savaitę skirtinguose miestuose atidaryti 9 nauji terminalai. Šiai dienai LP Express terminalų tinklą sudaro 173 terminalai 53 šalies miestuose. Intensyvi plėtra numatyta ir balandį – iki liepos vidurio terminalų skaičius turėtų pasiekti beveik 300.

Lietuvos pašto inf.

Reklama: siuntinio sekimas

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas