Prasideda 11-oji akcija „Maltiečių sriuba“

Lapkričio 10 dieną Prezidentas Valdas Adamkus ir būrys žvaigždžių Vilniaus V. Kudirkos aikštėje skelbs 11-osios „Maltiečių sriubos” startą.
Lapkričio 10-os popietę V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, maltiečiai pradeda kasmetinės labdaros akcijos „Maltiečių sriuba” žygį per Lietuvą. Jos tikslas – priminti, kad šalia mūsų gyvena tūkstančiai vienišų, skurstančių senolių, tyliai laukiančių mūsų pagalbos. Akcija „Maltiečių sriuba” šiais metais vyks net 40 Lietuvos miestų, prisidėti žada nemažai LR ministerijų, savivaldybių, valstybinių ir verslo įmonių, mokyklų, bendruomenių.

Pasak prieš keletą dienų savo 90-metį atšventusio akcijos globėjo Prezidento Valdo Adamkaus, dalyvauti „Maltiečių sriubos” akcijoje jam yra garbė. Ekscelencija kviečia visus prisidėti prie kilnaus tikslo, kad vargo ir ligų prispausti senoliai, tyliai nešantys savo kryžių, gyventų oriai, kad juos pasiektų mūsų dėmesys, atjauta, kad jiems netektų badauti.
Akcijos „Maltiečių sriuba 2016″ atidarymo šventėje dalyvaus Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir būrys žvaigždžių – Stano, Sasha Song, Algis Kriščiūnas, kiti žinomi žmonės.
Šventėje sriuba vaišins ne tik maltiečiai – bus galima paragauti verslo atstovų, žymių restoranų, žvaigždžių virtos sriubos, arbatos su pyragais. Kviečiame visus atvykti į V. Kudirkos aikštę ir pabūti kartu, paremti vargstančius senelius. Paaukotas dubenėlis sriubos jiems ne tik valgis. Tai gerumo ir pagarbos senatvei simbolis.
Už praėjusių metų „Maltiečių sriubos” metu paaukotas lėšas 17-oje miestų vienišiems seniems žmonėms į namus nuvežta daugiau kaip 116 000 porcijų šilto maisto, senoliai aplankyti daugiau kaip 61 000 kartų. Tokią pagalbą gavo tie, kurie iš niekur kitur jos sulaukti nebesitiki – kiekvienas gavėjas buvo atsakingai atrinktas tariantis su seniūnijų darbuotojais, šeimos gydytojais, bendruomenių nariais.
Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas senjorams – socialinė priežiūra namuose. Jis šiuo metu vykdomas 13 miestų, kur maltiečiai lanko ir prižiūri 1 466 vienišus senelius. Iš viso šiuo metu maltiečiai Lietuvoje nuolat globoja daugiau kaip 2 500 senjorų.
Į šiųmetinę „Maltiečių sriubos” akciją siekiama įtraukti daugiau jaunimo. Pasak Jaunųjų maltiečių vadovo Vaido Tumėno, atnaujinta akcija „Idėjos padėjėjos” skatins jaunus žmones savanoriauti, kvies gerais darbais atverti laukimu, tylėjimu ir vienatve paženklintas senolių namų duris.  Maltiečiai kviečia jaunimą Facebook paskyroje „Idėjos padėjėjos” registruoti labdaringą idėją, gauti jos patvirtinimą ir įgyvendinti savo mieste. Surinktas lėšas bus galima skirti maltiečiams arba labdaringoms iniciatyvoms savo miesto bendruomenėse.
„Maltiečių sriubos” renginiai Vilniuje ir kituose miestuose vyks iki gruodžio pabaigos.

maltieciai.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas