Neteisėtai sumedžiotą briedę išdavė prie šuns būdos besimėtantis kaulas

Vėlų gruodžio 9-os vakarą Utenos regiono aplinkos apsaugos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus pasiekė informacija, kad tą dieną medžioklės metu medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ medžiotojai sumedžiojo suaugusią briedžio patelę. Kadangi šiuo metu medžioti tokios rūšies gyvūnus draudžiama, šį faktą nuslėpė, o keli medžiotojai patelę išdorojo ir skerdieną pasisavino.

Kitą dieną pareigūnai ėmėsi darbo. Pašekščių kaime (Molėtų r.), vienos iš sodybų kieme, prie šuns būdos, aplinkosaugininkai pastebėjo stambų šviežią kaulą. Šios sodybos šeimininkas, medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ narys J. V. neslėpė, kad vakar buvo sumedžiotas briedžio jauniklis, parodė ir dalį skerdienos. Kartu nuvykus prie pirminio žvėrienos apdorojimo aikštelės, atliekų duobėje nei briedžio kailio, nei vidaus organų nebuvo. Medžiotojui sunkiai sekėsi prisiminti, kas nušovė gyvūną. Teko važiuoti į medžioklės vietą, o po to ir prie laukinių gyvūnų aptvaro, priklausančio vienam iš šio būrelio medžiotojų, mat aptvare turėjo būti išdorojamas gyvūnas. Iškviestas aptvaro savininkas M. K. pateikė medžioklės lapą, kuriame buvo įrašas, kad jis sumedžiojo briedžio jauniklį. Parodė ir panaudotą licenciją briedžio patelei ar jaunikliui sumedžioti. Aptvare buvo sumedžioto žvėries dorojimo vieta. Matėsi šviežiai kastos žemės. Pareigūnai nusprendė iškasti dorojimo liekanas ir įsitikinti, kas išmėsinėta – patelė ar jauniklis.

Šalia stovėjęs aptvaro savininkas pradėjo nervintis. Atkasus kailį su galva jau tapo aišku, kad tai suaugusi briedžio patelė. Po kurio laiko paaiškėjo visa tiesa: briedžio patelę nušovė ne jau minėtas aptvaro savininkas, o vilnietis D. G. Po varymo susirinkę medžiotojai suprato, kad draudžiamu laiku sumedžiota briedžio patelė paprasčiausiai išsigando. Buvo nutarta, kad ją slapta išdoros minėti J. V., M. K. ir A. J. su V. T. Pastarasis savo automobiliu prisikabinęs J. V. priklausančią priekabą nuvežė neteisėtai sumedžiotą žvėrį į aptvarą. Ten buvo saugu, tad visi keturi išdorojo žvėrį, dalį mėsos paliko V. J., o kitą nusivežė į šaldiklį. Visą šią istoriją žinojo ir būrelio vadovas, tačiau jokių priemonių nesiėmė. Neteisėtai sumedžiotą žvėrį gabenusiems ir išdorojusiems keturiems medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 290 str. 8 d., iš V. T. paimtas automobilis ir J. V. priklausanti automobilinė priekaba, kuriais buvo vežamas neteisėtas sumedžiotas laimikis. Medžiotojui vilniečiui D. G., neteisėtai nušovusiam briedžio patelę, surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 290 str. 8 d., paimtas medžioklinis ginklas bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą už vieną neteisėtai sumedžiotą briedžio patelę – 3 359 Eur. Visiems penkiems medžiotojams teko laikinai atsisveikinti ir su medžiotojų bilietais. Visa medžiaga dėl nuobaudų skyrimo nagrinėjimui perduota Molėtų rajono apylinkės teismui. Būrelio vadovas už nepranešimą apie jo vadovaujamos medžioklės metu padarytą pažeidimą taip pat nubaustas administracine tvarka.

Utenos RAAD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas