MO muziejus tęsia savo keliones po Lietuvą ir atvyko į Antalieptę. Nuo birželio 27 d. iki rugpjūčio 5 d. visi Antalieptės ir aplinkinių rajonų gyventojai gali nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai.
Pažintis su skirtingais miestais
„Menas atkeliauja į atokų Lietuvos kampelį naujomis formomis. Ši MO muziejaus paroda – puiki proga Antalieptės gyventojams ir svečiams susipažinti su neįprastu naujų formų menu savo gimtinėje. Džiugu, kad MO muziejaus darbuotojai stengiasi kuo daugiau žmonių įtraukti į diskusiją apie šiuolaikinį meną ir šių dienų novatorišką kultūrą. Manome, kad paroda lankytojams padovanos daug emocijų, puikių įspūdžių ir nė vienas lankytojas neišeis abejingas. Tikimės, kad tokios parodos nudžiugins zarasiškius ir ateityje“, – sakė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.
„Nuo pat MO muziejaus atidarymo skiriame dėmesio susitikimams ir pažinčiai su skirtingų Lietuvos miestų ir regionų bendruomenėmis, keliaudami su MO edukacinėmis veiklomis ar parodomis. Šįkart MO muziejaus gautas Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimas leidžia keliauti visus metus. Džiaugiamės svečiuodamiesi Antalieptėje ir tikime, kad taip dar daugiau žmonių įtrauksime į dialogą ir pokalbį apie kultūrą bei mus supantį pasaulį“, – teigė MO muziejaus atstovė Birutė Zimnicka.
Keliauja dalis parodos „Permainų šventė“
Po Lietuvą keliauja adaptuota ir kiekvienam miestui pritaikyta MO muziejaus fotografijos parodos „Permainų šventė“ versija. Ši fotografijos paroda yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.
Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.
O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.
Parodoje apie šventes pasakojama įvairiais būdais: pristatoma dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, audiogidas ir, žinoma, fotografijos bei tarpdisciplininiai kūriniai. Jie kviečia apmąstyti įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime.
Keliauja edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai
Keliaujančią MO muziejaus parodą lydi ir edukacinė programa. MO muziejaus edukatoriai Antalieptės ir aplinkinių rajonų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuos mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų. Mokymai pedagogams ir kultūros darbuotojams vyks liepos 4–6 dienomis. O po įvykusių mokymų Antalieptėje bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai vaikams.
Į Antalieptę atkeliauja ir šeimų pamėgti MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai – Šeimų šeštadieniai. Jie vyks du kartus: liepos 2 d. ir 9 d.
MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.
Organizatorių inf.