Balninkuose – naujas „Balto vėjo“ gūsis

Vizualaus meno plenerai Lietuvoje vyksta ne tik didžiuosiuose miestuose. Daugelis menininkų vis dažniau renkasi atokesnes kaimiškas vietoves, kur, kaip jie patys sako, gimsta tikri kūriniai, kuriuos padiktuoja ne tik tos vietovės vaizdai, bet ir sutikti žmonės. Vienas iš tokių nenutrūkstamos kūrybinės veiklos pavyzdžių yra tapytojo, architekto Manto Maziliausko kartu su žmona tapytoja Monika Maziliauskiene Balninkuose (Molėtų r.) nuo 2008-ųjų rengiama tapybos stovykla–pleneras, kuriame dalyvauja įvairių meno sričių kūrėjai.

Kiekvienais metais organizatoriai sugalvoja ir naują temą, o keičiantis temoms, dalyviams, susiformavo pačios stovyklos, anot M. Maziliausko, filosofija, išryškėjo jos kryptis.

Kaip tvirtino vienas šios idėjos autorių, dar 2007-aisiais po parengto tapytojo bei dailės mokytojo Vlado Miškinio sodybos rekonstrukcijos ir memorialinio dailininko muziejaus projekto, kurį inicijavo Balninkų šviesuoliai Danutė ir Balys Grigai, šiemet nepabūgę įvairių negandų ir atvykę pasveikinti plenero dalyvių. Po to M. Maziliauskas sulaukė kvietimo pas juos atvykti ne tik paviešėti, bet ir kurti name, kuriame gyveno ir kūrė tikras Justino Vienožinskio mokinys. Anot M. Maziliausko, nuo to viskas ir prasidėjo.

Šiemet kūrėjai Balninkuose dirbo spalio 18–24 dienomis. O šeštadienį (spalio 24 d.) buvusioje Balnininkų mokykloje, kurioje šiemet plenero dalyviai kūrė, vyko stovyklos paroda „Kaukė“.

Šių metų plenero dalyviai: Monika Maziliauskienė (tapyba), Laima Vilimaitė (tapyba), Saulius Dastikas (tapyba), Arvydas Martinaitis (tapyba), Evaldas Jansas (tapyba, video), Gustas Jagminas (tapyba), Romanas Averincevas (tapyba), Aistė Bugailiškytė (tapyba), Jolanta Sendaitė–Paulauskienė (tekstilė), Algis Sprindžiūnas (įvietintas menas), Marija Žiemytė (tekstilė), Augustė Zukaitė (tekstilė), Greta Šležaitė (tapyba), Gabrielė Menšikovaitė (tapyba), Aurelija Bulaukaitė (tapyba), Donatas Norušis (skulptūra), Žilvinas Landzbergas (skulptūra) ir šio projekto siela M. Maziliauskas (tapyba).

Apie daugiau nei dešimtmetį trunkančią tapybos stovyklą, jos išskirtinumą, parodos „Kaukė“ atidarymą, pokalbis su jos organizatoriumi M. Maziliausku – šioje vaizdo medžiagoje.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr. ir video

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas