Utenos seniūnijos bendruomenės – gyvųjų amatų šventėje Jūžintuose

Rugpjūčio 15 d. Rokiškio rajone, Jūžintuose vyko gyvųjų amatų šventė, kurią finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Rokiškio rajono savivaldybė, – „Kaip gyveno mūs senoliai”. Projekto autorė ir renginio iniciatorė – Jūžintų bendruomenės pirmininkė Jūratė Pūslienė, kuri ir pakvietė Pačkėnų bendruomenę atvykti į jų šventę pristatyti savo krašto amatus ir kulinarinį paveldą.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Jūžintų Šv. Arkangelo bažnyčioje, vėliau visi sugužėjo į vaizdingą poilsiavietę, kur šurmuliavo amatininkų kiemeliai. Vyko projekto pristatymas, svečių sveikinimai, dešimties bendruomenių kiemelių prisistatymai, senovinės rungtys ir žaidimai, koncertinė ir edukacinė programa.
Šventėje dalyvavo Jūžintų, Čivylių, Ragelių, Kamajų, Juodupės, Obelių, Laibgalių, Bajorų KC su lėlių namais ČIZ, Kriaunų bendruomenės „žydeliai” ir Utenos raj. Kaniūkų bei jungtinės Pačkėnų ir Nemeikščių bendruomenės. Mes pristatėme austus pano iš žolynų, džiovintų arbatų ir prieskoninių žolelių rinkinius, mokėme klevo lapų pynimo ir audimo meno ir vaišinome vietinių „gaspadinių” sūriais.
Koncertavo Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro tautinių šokių kolektyvas „Vilties spindulėliai”, Utenos tautinių šokių kolektyvas „Levindra” ir Rokiškio KC folkloro ansamblis „Gastauta”.
Renginį vedė Jūžintų miestelio metų žmogumi išrinkta Rita Rimiškienė.

Autorės nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas